Biblioteka - aktualności

 

Uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w XVII KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI – „WYOBRAŹNIĄ MALOWANE” - organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach. W II kategorii wiekowej 7 - 8 lat wyróżnienie zdobyła Ksenia Sołtyk z klasy I a, a w III kategorii wiekowej 9 - 10 lat wyróżnienie otrzymała Julia Więcław z klasy III b.

Gratulujemy!!!

 

Niech to będzie Dzień Dziecka z Książką i wielkie święto czytania dzieciom! Czytajmy dzieciom – w prezencie. Nie ma lepszego daru dla dziecka niż poświęcony mu przez bliskich czas. A najlepiej wykorzystać go na wspólne czytanie!

Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom codziennie przez 20 minut.

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta o zwierzętach” rozpoczął się 30 maja i będzie trwał do 7 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta...

Najlepsi czytelnicy klas w roku szkolnym 2019/2020

KLASY I:

Wojciech Wójcik z kl. I a

KLASY II:

Zuzanna Rowińska z kl. II a /CZYTELNIK ROKU/

KLASY III:

Sebastian Gos z kl. III a

KLASA IV:

Roxana Sołtyk z kl. IV a

KLASY V:

...

Biblioteka szkolna zachęca do zapoznania się z historią Kielc, a także wirtualnego zwiedzania zabytków oraz instytucji kulturalnych znajdujących się w naszym mieście.

 

Z historii Kielc

 

Pierwsza wzmianka o Kielcach jako osadzie pochodzi z 1212 roku. W 1364 roku Kielce stały się miastem. Kardynał Fryderyk Jagiellończyk w latach 1494- 1503 nadał miastu herb: na czerwonej tarczy widnieje złota korona oraz inicjały CK – łac. „Civitas...

Każdy z nas zarówno na etapie edukacji szkolnej, jak i w dorosłym życiu słyszał,
że czytanie powinno wejść w nawyk. Utwierdza się nas, że czytanie książek przynosi korzyści. Rzeczywiście jest to prawda! Ale dlaczego rzeczywiście warto to robić? 

Czytanie ma wpływ na nasze zdrowie

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że aktywność intelektualna ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Jak wykazały badania czytanie wpływa bezpośrednio na obniżenie...

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza

Powstanie pierwszej biblioteki publicznej w Kielcach sięga początku XX wieku. 12 lipca 1909 roku z inicjatywy Towarzystwa Biblioteki Publicznej oficjalnie otwarto wypożyczalnię i czytelnię pism. Do dyspozycji czytelników oddano wówczas ok. 2000 tomów przekazanych głównie w darze. Dzięki pomocy społeczeństwa i różnych instytucji...

Oto wybrane cytaty o książce:

Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki.”

(Stanisław Konarski)

,,Książka…- to dla wielu milionów czytelników dowiedzenie się prawdy o sobie, znalezienie wyrazu dla własnych tęsknot, pragnień, ideałów.”
(Anonim)

,,Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach...

Biblioteka szkolna poleca swoim czytelnikom oraz ich rodzicom e-book o koronawirusie pt. „Masz tę moc!”

„Masz tę moc”! - to bezpłatna książka w wersji elektronicznej dla dzieci
pomagająca zrozumieć epidemię koronawirusa.

Powstała z inicjatywy ilustratorki Ewy Podleś oraz m.in. Agnieszki Frączek, Patrycji Herbut, psych. Eweliny Krupniewskiej, lek. med. Beaty Kusak, psych. Eweliny Opalko.

Pomaga zrozumieć czym jest koronawirus, epidemia i jak się ustrzec przed zakażeniem.

Twórcy tłumaczą jak...

Strony