"Bezpieczny przejazd"- spotkanie edukacyjne w naszej szkole

05.04. 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. "Bezpieczny przejazd". Nadrzędnym celem tej akcji jest podnoszenie świadomości dzieci dotyczącej zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych postaw i zachowań , a w konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. Prelekcję dla uczniów poprowadzili przedstawiciele Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach. Dodatkowo uczniowie obejrzeli krótkie filmy edukacyjny pokazujące niebezpieczne sytuacje, które miały miejsce na przejazdach kolejowych naszego kraju. W programie spotkania odbył się także pokaz ułożenia psów będących w służbie SOK w Kielcach.