DZIEŃ MATEMATYKI W GIMNAZJUM NR 1

W dniu 14 marca 2017r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny interaktywnego programu do nauki matematyki e-math.pl.

W bieżącym roku szkolnym tematyka zadań związana była z obliczeniami monetarnymi. Na lekcjach matematyki uczniowie każdej z klas gimnazjalnych, w grupach 4-5 osobowych rozwiązali serię trudnych zadań. Cechowały się one ciekawą tematyką i formą graficzną. Członkowie zwycięskiej drużyny z każdej klasy otrzymali cząstkowe oceny bardzo dobre z matematyki, zaś drużyna, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie wylosowane pytania – oceny celujące z matematyki. Dzień ten został stworzony po to, aby uświadomić uczniom, jak ciekawym obszarem wiedzy może być matematyka. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej dziedziny nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.