Spotkanie z bokserem Mateuszem Masternakiem

Dnia 10.04.2017 r, odbyło się w naszej szkole spotkanie ze znanym bokserem, panem MATEUSZEM MASTERNAKIEM, który pierwsze kroki w boksie amatorskim stawiał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.W 2005 został mistrzem Polski juniorów w wadze średniej (75 kg), a na mistrzostwach Polski seniorów zdobył brązowy i  srebrny medal.W marcu 2006 podpisał zawodowy kontrakt i zdobył pas młodzieżowego mistrza świata federacji WBC.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV – VI oraz I –III gimnazjum. Zebrani z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat zawodniczej kariery p. Masternaka, a następnie obejrzeli pokaz slajdów i  filmików z fragmentami walk, okraszonych dowcipnymi komentarzami zawodnika. Padło wiele pytań dotyczących treningu, przygotowań do walk, a nawet diety i szczegółowego harmonogramu dnia. Największą atrakcją spotkania były trofea p. Masternaka( pasy mistrzowskie, rękawice z którymi uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia) i poprowadzona przez niego profesjonalna, specjalistyczna rozgrzewka. Na zakończenie każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie z mistrzem i otrzymać od niego autograf.