Wykaz lektur na rok szkolny 2020/2021

 

 

 

Wykaz lektur na rok szkolny 2020/2021

KLASA I

  1. Hans Christian Andersen – BAŚNIE
  2. Jan Brzechwa – BRZECHWA DZIECIOM
  3. Grzegorz Kasdepke – DETEKTYW POZYTYWKA
  4. Astrid Lindgren – DZIECI Z BULLERBYN
  5. Janina Porazińska – PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA
  6. Julian Tuwim – WIERSZE DLA DZIECI
  7. Barbara Tylicka (wybór) – O KRAKOWSKICH PSACH I KLEPARSKICH KOTACH. POLSKIE MIASTA W BAŚNIACH I LEGENDACH
  8. Danuta Wawiłow – NAJPIĘKNIEJSZE WIERSZE

 

KLASA II

  1. Hans Christian Andersen – BAŚNIE (wybór)
  2. Justyna Bednarek – NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK (CZTERECH PRAWYCH I SZEŚCIU LEWYCH)
  3. Waldemar Cichoń – CUKIERKU, TY ŁOBUZIE!
  4. Julia Duszyńska – CUDACZEK WYŚMIEWACZEK
  5. Agnieszka Frączek – RANY JULEK! O TYM, JAK JULIAN TUWIM ZOSTAŁ POETĄ
  6. Grzegorz Kasdepke – DETEKTYW POZYTYWKA
  7. Gösta Knutsson – PRZYGODY FILONKA BEZOGONKA
  8. Barbara Kosmowska – DZIEWCZYNKA Z PARKU
  9. Joanna Papuzińska – ASIUNIA
  10. Maria Terlikowska – DRZEWO DO SAMEGO NIEBA

 

KLASA III

  1. Mira Jaworczakowa – OTO JEST KASIA
  2. Leszek Kołakowski – KTO Z WAS CHCIAŁBY ROZWESELIĆ PECHOWEGO NOSOROŻCA?
  3. Barbara Kosmowska – DIEWCZYNKA Z PARKU
  4. Marcin Pałasz – SPOSÓB NA ELFA
  5. Joanna Papuzińska – ASIUNIA
  6. Roman Pisarski – O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
  7. Maria Terlikowska – DRZEWO DO SAMEGO NIEBA
  8. Łukasz Wierzbicki – AFRYKA KAZIKA
  9. Łukasz Wierzbicki – DZIADEK I NIEDŹWIADEK

 

KLASA IV

  1. Jan Brzechwa – AKADEMIA PANA KLEKSA
  2. Janusz Christa – KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA
  3. Carlo Collodi - PINOKIO
  4. Clive Staples Lewis – LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
  5. Astrid Lindgren – BRACIA LWIE SERCE
  6. Andrzej Maleszka – CZERWONE KRZESŁO
  7. Joanna Olech – DYNASTIA MIZIOŁKÓW
  8. Jean Jacques Sempé i René Goscinny – MIKOŁAJEK
  9. Wybór baśni polskich i europejskich

 

KLASA V

  1. Wanda Markowska – MITY GREKÓW I RZYMIAN
  2. Ferenc Molnar – CHŁOPCY Z PLACU BRONI
  3. Lucy Maud Montgomery – ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
  4. Bolesław Prus – KATARYNKA
  5. Henryk Sienkiewicz – JANKO MUZYKANT
  6. Henryk Sienkiewicz – W PUSTYNI I W PUSZCZY

 

KLASA VI

  1. BIBLIA (fragmenty)
  2. Charles Dickens – OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
  3. Rafał Kosik – FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI
  4. Ignacy Krasicki – BAJKI
  5. Edmund Niziurski – SPOSÓB NA ALCYBIADESA
  6. Eric-Emmanuel Schmitt – OSKAR I PANI RÓŻA
  7. John Ronald Reuel Tolkien – HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM

 

KLASA VII

  1. Charles Dickens – OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
  2. Aleksander Fredro – ZEMSTA
  3. Ernest Hemingway – STARY CZŁOWIEK I MORZE
  4. Nancy Horowitz Kleinbaum – STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW
  5. Adam Mickiewicz – DZIADY (część II)
  6. Antoine de Saint-Exupéry – MAŁY KSIĄŻĘ
  7. Eric-Emmanuel Schmitt – OSKAR I PANI RÓŻA
  8. Henryk Sienkiewicz – LATARNIK
  9. Henryk Sienkiewicz – QUO VADIS
  10. Juliusz Słowacki – BALLADYNA

 

KLASA VIII

  1. Charles Dickens – OPOWIEŚĆ WIGILIJNA
  2. Arkady Fiedler – DYWIZJON 303
  3. Ernest Hemingway – STARY CZŁOWIEK I MORZE
  4. Aleksander Kamiński – KAMIENIE NA SZANIEC
  5. Jan Kochanowski – FRASZKI,
    • PIEŚNI,
    • TRENY (wybór)
  6. Ignacy Krasicki – ŻONA MODNA
  7. Adam Mickiewicz – DZIADY cz. II,
    • PAN TADEUSZ,
    • REDUTA ORDONA,
    • SONETY KRYMSKIE (wybór),
    • ŚMIERĆ PUŁKOWNIKA,
    • ŚWITEZIANKA
  8. Sławomir Mrożek – ARTYSTA
  9. Eric-Emmanuel Schmitt – OSKAR I PANI RÓŻA
  10. Melchior Wańkowicz – ZIELE NA KRATERZE (fragmenty),
    • TĘDY I OWĘDY (wybór)
  11. Stefan Żeromski – SYZYFOWE PRACE