Wykaz lektur na rok szkolny 2021/2022

 

 

 

Wykaz lektur na rok szkolny 2021/2022

KLASA I

1.Hans Christian Andersen – CALINECZKA
2.Justyna Bednarek – NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU 
   SKARPETEK (czterech prawych i sześciu lewych)
3.Jan Brzechwa – BRZECHWA DZIECIOM 
4.Dorota Gellner – WŚCIBSCY
5.Tom Justyniarski – PSIE TROSKI                           
6.Grzegorz Kasdepke – DETEKTYW POZYTYWKA                                                       
7.Danuta Parlak – KAPELUSZ PANI WRONY
8.Janina Porazińska – PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA
9.Julian Tuwim – WIERSZE DLA DZIECI
10.Danuta Wawiłow – NAJPIĘKNIEJSZE WIERSZE
                      
KLASA II

1. Hans Christian Andersen – BAŚNIE (wybór)
2. Justyna Bednarek – NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK (CZTERECH PRAWYCH I SZEŚCIU LEWYCH)
3. Julia Duszyńska – CUDACZEK WYŚMIEWACZEK
4. Agnieszka Frączek – RANY JULEK! O TYM, JAK JULIAN TUWIM ZOSTAŁ POETĄ
5. Grzegorz Kasdepke – DETEKTYW POZYTYWKA
6. Gösta Knutsson – PRZYGODY FILONKA BEZOGONKA
7. Barbara Kosmowska – DZIEWCZYNKA Z PARKU
8. Joanna Papuzińska – ASIUNIA
9. Maria Terlikowska – DRZEWO DO SAMEGO NIEBA

KLASA III

1. Hans Christian Andersen – BAŚNIE (wybór)
2. Mira Jaworczakowa – OTO JEST KASIA
3. Grzegorz Kasdepke – DETEKTYW POZYTYWKA
4. Leszek Kołakowski – KTO Z WAS CHCIAŁBY ROZWESELIĆ PECHOWEGO NOSOROŻCA?
5. Piotr Kordyasz – LOLEK. OPOWIADANIA O DZIECIŃSTWIE KAROLA WOJTYŁY
6. Zofia Kossak-Szczucka – KŁOPOTY KACPERKA GÓRECKIEGO SKRZATA
7. Maria Krüger – KAROLCIA
8. Åsa Lind – PIASKOWY WILK
9. Hugh Lofting – DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA
10. Danuta Parlak – KAPELUSZ PANI WRONY
11. Roman Pisarski – O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ
12. Janina Porazińska – PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA
13. Maria Terlikowska – DRZEWO DO SAMEGO NIEBA
14. Barbara Tylicka – O KRAKOWSKICH PSACH I KLEPARSKICH KOTACH. POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE

KLASA IV

1. Jan Brzechwa – AKADEMIA PANA KLEKSA
2. Janusz Christa – KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA
3. Clive Staples Lewis – LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
4. Bolesław Prus – KATARYNKA
5. Jean Jacques Sempé i René Goscinny – MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI 

      
KLASA  V

1. Clive Staples Lewis – LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA
2. Ferenc Molnar – CHŁOPCY Z PLACU BRONI
3. Lucy Maud Montgomery – ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
4. Jan Parandowski – MITOLOGIA. WIERZENIA I PODANIA GREKÓW I RZYMIAN
5. Bolesław Prus – KATARYNKA
6. Mark Twain – PRZYGODY TOMKA SAWYERA
                                
KLASA  VI

1. Frances Hodgson Burnett – TAJEMNICZY OGRÓD
2. Rafał Kosik – FELIX, NET I NIKA ORAZ GANG
    NIEWIDZIALNYCH LUDZI
3. Lucy Maud Montgomery – ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA
4. Henryk Sienkiewicz – JANKO MUZYKANT
5. John Ronald Reuel Tolkien – HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM

KLASA  VII

1. Miron Białoszewski – PAMIĘTNIK Z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
2. Aleksander Fredro – ZEMSTA
3. Ernest Hemingway – STARY CZŁOWIEK I MORZE
4. Adam Mickiewicz – DZIADY (część II)
5. Antoine de Saint-Exupéry – MAŁY KSIĄŻĘ
6. Henryk Sienkiewicz – LATARNIK
7. Juliusz Słowacki – BALLADYNA

KLASA  VIII

1. Arkady Fiedler – DYWIZJON 303
2. Aleksander Kamiński – KAMIENIE NA SZANIEC
3. Henryk Sienkiewicz – QUO VADIS
4. Melchior Wańkowicz – TĘDY I OWĘDY (wybór)
5. Stefan Żeromski – SYZYFOWE PRACE