,,ŻUCZKI”

13 lutego 2020 r. gośćmi naszej szkoły była grupa ,,ŻUCZKI” z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Dzieci odwiedziły nas ze swoją wychowawczynią panią Beatą Kawecką. Głównym celem tej wizyty była popularyzacja aktywności fizycznej poprzez udział w grach i zabawach ruchowych. Zanim dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji powitała ich Pani Dyrektor Hanna Skrzek, która życzyła wszystkim udanej zabawy. Potem uczniowie z klasy VII zaprezentowali dzieciom taniec irlandzki i zaprosili do wspólnej rozgrzewki przy muzyce. Następnie wszyscy przystąpili do sportowej rywalizacji w poszczególnych konkurencjach takich jak: bieg slalomem z  pałeczkami sztafetowymi, toczenie piłki lekarskiej, rzuty woreczkami do celu czy tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego pan Jacek Sitarski i pani Katarzyna Niepołońska oraz starsi koledzy z klas VI i VII. Wszyscy dobrze się bawili, mamy więc nadzieję, że przedszkolaki odwiedzą nas znów za rok.