Działania Samorządu Uczniowskiego SP nr 7 (2016/2017)

Apel odbył się 20.06.2017r. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali sprawozdania, a także obejrzeli zdjęcia, z działań samorządu, które realizowane były w II  półroczu. Następnie p. Agata Kucharczyk wyczytała uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre sprawowanie. Wszyscy najlepsi otrzymali słodki podarunek. Prezent otrzymały również dzieci, które w ciągu II półrocza miały 100%  frekwencję: Natalia Jurzyńska z klasy VIb, Igor Doniec z klasy Va i Igor Zdziechowicz z klasy Va. Podczas apelu wręczone zostały...

Tego dnia w szkole nie było zajęć lekcyjnych. Uczniowie klas IV-VI udali się na pieszą wycieczkę na Stadion Leśny. Po spacerze wzdłuż ścieżki dydaktycznej zatrzymaliśmy się przy boisku leśnym, gdzie dzieci wzięły udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych. Chętni rozegrali mecz w piłkę nożną, inni grali w siatkówkę lub w ringo, albo trenowali rzuty do celu. Wszyscy zostali poczęstowali cukierkami przygotowanymi przez opiekunki samorządu uczniowskiego. W drodze powrotnej do szkoły również odbyliśmy pieszą wędrówkę. 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w akcji zbierania zabawek z przeznaczeniem dla dzieci przebywających w Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi przy ul. Słonecznej 9. Oto nasze prezenty.

Konkurs odbył się w maju. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV - VI.

Głównym jego celem było motywowanie dzieci do rozwijania swoich uzdolnień pisarskich oraz kształtowanie szacunku i wdzięczności dla mamy. Zadanie konkursowe polega na samodzielnym napisaniu przez uczestnika dowolnej pracy literackiej pt. "Moja mama".

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Weronika Pastuszka kl. VIa

II miejsce - Maja Dąbrowska  kl. VIa...

26.05.2017r. samorząd uczniowski klas IV-VI zorganizował zabawę polegająca na przebraniu się uczniów za własnych rodziców: dziewczynek za mamy, chłopców za tatusiów. Jak wyglądali niektórzy z nich utrwaliliśmy na zdjęciu. Dzieci wykonały plakat z życzeniami dla swoich rodziców i portretami swoich mam.

Był to także dzień bez zadawania prac domowych na wszystkich przedmiotach.

11.04.2017 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli przedstawienie, którego tematem były obchody rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne zaprezentowały dzieci z klasy IVa i VIa, które podczas apelu przybliżyły uczniom historię drogi kapłańskiej polskiego papieża.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Urszula Pyk złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. 

21.03.2017 r. uczniowie klas IV-VI spotkali się na sali gimnastyczne, aby razem przywitać wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie pt. " O królu Kartonie i królewnie Bibułeczce" przygotowane przez koło teatralne pod kierunkiem pani Agnieszki Bednarskiej. Piosenkę o wiośnie zaśpiewała uczennica klasy VIa Aleksandra Włosek, a wiersz recytował Bartosz Klimek z klasy IVa - zwycięzca Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Witaj wiosno!". Na zakończenie laureaci 4 konkursów szkolnych, które zorganizowane były  w marcu otrzymali nagrody i dyplomy . 

15.03.2017 r.  odbył się, zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego Klas IV-VI , Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Witaj wiosno!". Celem konkursu było rozwijanie u uczniów umiejętności recytatorskich oraz wdrażanie ich do dostrzeganie piękna wiosennej przyrody.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce  -  Bartosz Klimek kl. IVa,

II miejsce  -  Martyna Jaguś kl....

Karnawał - to okres zimowych balów.  Również w naszej szkole uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zorganizowanej dla nich zabawie, która odbyła się 14.02.2017r. Podczas dyskoteki dzieci otrzymywały kartki walentynkowe, które wcześniej przez tydzień  były zbierane do skrzynki poczty walentynkowej.

Odbyły się także konkursy oraz  wybrano króla i królową zabawy.  Zostali  nimi: Nina Skrzesińska z klasy IVb i Bartosz Klimek z klasy IVa. Zwycięzcy otrzymywali słodki upominek.

 

 

 

25.01.2017r. odbył się apel, podczas którego przewodnicząca samorządu szkolnego Aleksandra Włosek przedstawiła zadania zrealizowane w ciągu I półrocza. Uczniowie obejrzeli także, jak przebiegały wszystkie przedsięwzięcia na przygotowanej prezentacji multimedialnej. Następnie p. Agata Kucharczyk odczytała uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji półrocznej osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre sprawowanie. Wszyscy najlepsi otrzymali słodki podarunek oraz kartę uprawniającą ich do jednego, w ciągu roku, usprawiedliwienia się z...

Strony