Kronika wydarzeń Świetlicy - rok szkolny 2016/17

Godziny pracy świetlicy 6:45-16:30

Centrum Edukacji Obywatelskiej poprzez kordynatorkę projektu Martynę Paczkowską, przesłało wszystkim uczestnikom Klubu Czytelniczego zaświadczenia o wolantariacie oraz dyplomy. Uroczystość wręczenia wolontariuszom odbyła się podczas zakończenia roku szkolnego.

otrzymali:

Bartłomiej Zdunek  kl. II b
Mikołaj Masternak kl. III a
Klaudia Młynarczyk kl. II b
Aleksander Fronk kl. II a
Mateusz Nowak kl. I a
Wiktoria Nawrot kl. II c
Nikola Stępień kl. III c
Agata Raczkiewicz kl. II b
Zuzanna Straczyńska kl. III b

 

26.05.2017r. dzieci zaprosiły rodziców do szkoły na Dzień Mamy i Taty. Uczniowie uczcili święto tańcem, wierszem i piosenką. Wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kwiaty i złożyli życzenia. Wszystkim bardzo smakowały słodkie babeczki  podane na zakończenie imprezy.

Twórcze zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. W naszej szkole dzieci rysują, malują, wycinają, lepią, dzięki czemu ćwiczą kreatywność i sprawność manualną. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

Wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil na Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym stole,
przyjaznych rozmów i wszelkiej pomyślności
                                                                                                                                  
                                                                                                                  życzy...

Pani Anna Szala i pan Marek Młynarczyk przeprowadzili wewnątrzświetlicowy konkurs przyrodniczo – ekologiczny pod hasłem „Chrońmy Środowisko” z okazji 22 kwietnia – Światowego Dnia Ziemi.

 

5 kwietnia 2017r. odbył się II Świetlicowy Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima. Zorganizowany przez Wiesławę Grosicką i Marię Gidek. Jury przewodniczyła pani dyrektor Urszula Pyk.

31 marca 2017r. odbyło się podsumowanie II Międzyświetlicowego Konkursu Grafiki Komputerowej "Ilustracja Baśni Andersena z okazji Dnia Książki dla Dzieci". Na uroczystość przybyły dzieci wraz z opiekunami z kieleckich szkół. 

Nagrodzeni zostali:
I miejsca: Amelia Dąbrowska SP 27
Igor Kowalski SP 12
Oliwia Obara SP 7

II miejsca: Amelia Ciesiuń SPI 11
Roksana Mączyńska SP 25

III miejsca: Julia Solnica SPI 11
Julia Śliwa SPI 11
Wiktor...

Długo czekaliśmy na nadejście wiosny. 21 marca, w świetlicy szkolnej, jej przyjście powitaliśmy bardzo radośnie. Zabawom i konkursom nie było końca. Wszyscy dobrze się bawili, rozwiązując zagadki, kalambury, uczestnicząc w grach sportowych i zabawach plastycznych.

Każdego roku jest taki 8 dzień.
Mimo, że zimowy to piękny jak wspaniały sen.
Choć to tylko dzień marcowy.

Strony