Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2016/2017)

"Kart w kalendarzu było niemało.

Codziennie jedną zdejmował czas.

I cóż powiecie, ot przeleciało.

Rok szkolny minął jak z bicza trzask.

Cześć, nasza szkoło, żegnaj na długo.

...

22 czerwca dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas I a i II c wraz z wychowawcami wybrali się na spacer edukacyjny po Kielcach. Ciepły dzień sprzyjał oglądaniu ciekawych miejsc, które dzieci znalazły w śródmieściu. Po intensywnym spacerze wszyscy chętnie odpoczęli w małej kawiarence przy Rynku, gdzie pod opieką kucharza wykonali własnoręcznie pyszną pizzę. Po smakowitym posiłku uczniowie odwiedzili Centrum Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej. Warsztaty dotyczące historii herbu Polski były bardzo ciekawe. Na zakończenie wycieczki dzieci obserwowały jak...

14 czerwca uczniów klas I a i II c odwiedziły panie z Urzędu Statystycznego w Kielcach. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się na czym polega praca statystyka. Z wielkim zainteresowaniem obliczały  proste zadania matematyczne. Przekonały się, że umiejętności matematyczne są bardzo przydatne w życiu codziennym. Na zakończenie ciekawej lekcji uczniowie otrzymali nagrody.

9 czerwca uczniowie czterech klas młodszych wzięli udział w warsztatach w ramach Świętokrzyskich Dni Kreatywnej i Aktywnej Edukacji. Organizatorem bezpłatnych zajęć dla dzieci było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Dialogu Edukacyjnego. Uczniowie klasy I a i II c zwiedzali Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu, a klas II a i II b brali udział w warsztatach botanicznych w Muzeum Narodowym w Kielcach.

14 czerwca 2017 roku uczniowie klas 3a i 3b Szkoły Podstawowej nr 7 odbyli wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem park jurajski i oceanarium. Następnie udali się do budynku starego młyna na warsztaty plastyczne. Na zakończenie pobytu w Bałtowie mieli czas na zakupienie ciekawych pamiątek.

 

9 czerwca 2017 r. naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28. Miłych gości powitali uczniowie z klasy III c. Wiele emocji wśród przedszkolaków wzbudziła inscenizacja bajki "Jaś i Małgosia". Po przedstawieniu odbyły się wspólne zabawy ruchowe przy muzyce. Spotkanie było bardzo udane i pozostanie w pamięci uczniów i przedszkolaków.

Dnia 06.06.2017r. dziewczynki z klasy VIa- Koło Misyjne pod opieką Pani A. Kucharczyk uczestniczyły w dniu otwartych drzwi Seminarium Duchownego w Kielcach. Był to dzień pełen przeżyć, przygód i konkursów. W konkursie plastycznym "Praca Kapłana" I miejsce zajęła Paulina Michalczyk, III miejsce- Maria Król, a wyróżnienie- Maja Palus. W konkursie wiedzowym o seminarium duchownym i Diecezji Kieleckiej wyróżnienie zdobyła Weronika Pastuszka. Duże brawa! Gratulacje!

Dnia 30 maja 2017 r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Z Panem Scratchem za Pan Brat”.

Laureatką konkursu została Lena Dąbrowska z klasy IIc, która wykonała w programie Scratch multimedialną ilustrację legendy świętokrzyskiej.  Finalistą konkursu została ...

Dnia 30 maja 2017 roku uczeń klasy 3b Szkoły Podstawowej Nr 7 Bartłomiej Zdunek zajął IV miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym "Czytam i tworzę". Wychowawca klasy pani Beata Dąbrowska otrzymała podziękowanie za przygotowanie ucznia do konkursu, a Bartłomiej dostał dyplom i nagrodę.

 

Dnia 25 maja 2017 r. odbył się VIII Konkurs Szybkiego Czytania. Celem konkursu było  doskonalenie techniki szybkiego czytania, kształcenie umiejętności rozumienia czytanego tekstu oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV -VI Szkoły Podstawowej nr 7.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Maja Palus  kl. 6 a

II miejsce – Igor Kornafel  kl. 6 b

III miejsce – Aleksandra Włosek kl. 6 a...

Strony