Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2017/2018)

Dnia 12 czerwca 2018 r. odbył się finał wojewódzkiegom konkursu "Z Panem Scratchem za pan brat", którego organizatorem było świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie uczesniczyło 4 uczniów naszej szkoły w dwóch ktegoriach wiekowych: klasy I-III i iV-VII. Uczniowie klas I-III przygotowywali pracę w programie Scratch pt. "Polska - moja ojczyzna", a w finale konkursu odpowiadali na pytania komisji dotyczace pracy i programowania. Do finału w tej kategorii zakwalifikowało się 10 uczniów z województwa...

12 czerwca 2018 r. odbyło sie uroczyste podsumowanie pilotażu wdrożenia bezpłatnej usługi Microsoft Office 365 Education. Nauczyciele naszej szkoły: pani Monika Zawadzka-Chłopek, pani Elżbieta Zapała, pani Ewelina Zielonka, pani Anna Szala i pani Agnieszka Bednarska uczestniczyły w szkoleniach i warsztatach dotyczacych  komunikacji i współpracy w środowiskach wirtualnych oraz korzystania z usług Microsoft Office 365 ze szcególnym uwzględnieniem takich narzędzi jak OneNote, Class Notebook, Forms, Sway i Teams.
Nasza szkoła...

W dniach 04.06 – 08.06.2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI oraz II gimnazjum byli na „Zielonej Szkole” na Warmii i Mazurach.

Bazą wypadową do poznania tego regionu był położony nad jeziorem Bęskim ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Bęsia.

Uczniowie brali udziału w ciekawych warsztatach malarskich, które odbywały się w plenerze. Zwiedzili Mrągowo, Mikołajki, „Mazurolandię”, „Wilczy Szaniec” w Gierłoży oraz wysłuchali koncertu organowego w sanktuarium w Świętej...

Dnia 21 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy VI a, VII a, VII b i II a gimnazjum byli na wycieczce w Łodzi.

Poznali unikalny na skalę Polski projekt rewitalizacji – Manufakturę, zespół odnowionych XIX-wiecznych budynków dawnej fabryki, stanowiących obecnie centrum kulturalno – rozrywkowe. Podczas pobytu w znajdującym się na terenie kompleksu „Experymentarium” uczniowie w ciekawy sposób poznali prawa fizyki.

Zwiedzając Miejski Ogród Zoologiczny usłyszeli...

29 maja zorganizowany został w naszej szkole Dzień Językowy. 

Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali prelekcje, prezentacje multimedialne, konkursy, ciekawostki na temat Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec. 

Widzowie mieli równiez okazję obejrzeć i wysłuchać przedstawienia i utworu poetyckiego w językach: angielskim i niemieckim.

W dniu 9 maja 2018 roku uczniowie klas I - III uczestniczyli w uroczystości szkolnej z okazji Dnia Europejskiego. Obejrzeli prezentację dotyczącą zagadnień z zakresu Unii europejskiej.

Pracownik Europe Direct zapoznał dzieci z takimi pojęciami jak: Unia europejska, zjednoczenie państw, kontynent, itp.

 

W dniu 21.05.2018 dzieci z klasy Ia i Ib uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Europejsciego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Celem wycieczki było poszerzenie i utrwalenie wiadomiści o bajkach oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych. Na miejscu uczniowie rozpoczeli zwiedzanie bajkowej krainy.

...

W dniu 17 kwietnia klasa II gimnazjum poznała nową i atrakcyjną formę aktywności fizycznej. Uczniowie z opiekunami odwiedzili FlySky - wyjątkowy park rozrywki,  jedyny park w Polsce łączący dziesiątki niesamowitych trampolin z magicznym, wymarzonym i kolorowym placem zabaw. 

Skoki na trampolinach to znakomity rodzaj aktywności fizycznej, sprzyjający rozwojowi koordynacji i ogólnej sprawności ruchowej.

 

W dniu 5 kwietnia odbyły się w szkole "IV Rodzinne Zawody Sportowe". Przygotowali je nauczyciele wychowania fizycznego.

Dzieci wraz z rodzicami spędzili aktywnie czas wolny od pracy i nauki.

 

 

Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Prace zostały umieszczone na terenie szkoły. 

 

Strony