Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2018/2019)

21 marca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani kolorowo i wiosennie. Wszystko zaczęło się od dnia tematycznego „Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo". Na początku, w sali gimnastycznej zaprezentowały sie klasy czwarte i piąte, które brały udział w grach i zabawach. Odbyła się między nimi rywalizacja, w której klasa IVa i Va wygrały rozgrwyki. Następnie klasa siódma zagrała w tenisa stołowego. W rozgrywkach, w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Amelia Zatorska, II miejsce Wiktoria Soboń, a III miejsce Szymczyk Julia. W kategorii...

Kontynuując obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości, uczniowie i nauczyciele przygotowali uroczystą akademię, która odbyła się 13 listopada. Następnego dnia w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole „patriotyczne śpiewogranie” z udziałem uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Patriotyczne pieśni oraz montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów przybliżył wszystkim historię walki Polaków o niepodległość ojczyzny.

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości – w piątek, 9 listopada – nasza szkoła biła „Rekord dla Niepodległej”.

O godz. 11.11 uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie odśpiewać wszystkie zwrotki hymnu narodowego.

Dnia 6 listopada 2018 r. uczniowie klasy VIII a oraz III A gimnazjum byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzili Wawel oraz podziemną trasę turystyczną Starego Miasta. Pogoda w listopadzie nam dopisała i wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

Dnia 17 września 2018 roku uczniowie klas VIII a i III A gimnazjum obejrzeli w kinie „Helios” film p.t. „Dywizjon 303”, który przybliżył młodzieży losy polskich lotników bohatersko walczących z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej.

Uczniowie odwiedzili również wybrane miejsca pamięci narodowej w Kielcach, aby w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zapalić znicze i uczcić minutą ciszy pamięć tych, którzy walczyli i oddali życie z naszą wolność.