Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2019/2020)

13 lutego 2020 r. gośćmi naszej szkoły była grupa ,,ŻUCZKI” z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Dzieci odwiedziły nas ze swoją wychowawczynią panią Beatą Kawecką. Głównym celem tej wizyty była popularyzacja aktywności fizycznej poprzez udział w grach i zabawach ruchowych. Zanim dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji powitała ich Pani Dyrektor Hanna Skrzek, która życzyła wszystkim udanej zabawy. Potem uczniowie z klasy VII zaprezentowali dzieciom taniec irlandzki i zaprosili do wspólnej rozgrzewki przy muzyce. Następnie wszyscy przystąpili do sportowej...

W dniu 4.12.2019 r. rozegraliśmy już VI edycję Rodzinnych Zawodów Sportowych. Głównym celem imprezy było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja ze środowiskiem lokalnym  oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku w czasie wolnym. Nie są to typowe zawody sportowe dla uczniów, ponieważ do rywalizacji zostają zaproszone całe rodziny, które mogą bawić się wspólnie z dziećmi. Jak zawsze opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas i inni nauczyciele. Zespoły rozegrały mecze na poziomie klas IV, V,...

09 października 2019 r. ponad 200 dzieci z dziesięciu szkół województwa świętokrzyskiego wzięło udział w SKSonTour, wydarzeniu sportowym, które w całej Polsce cieszy się dużą popularnością. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V – VII, którzy uczestniczą w ministerialnym programie SKS w szkole. Były sportowe emocje, dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się na stacji mistrzów pod okiem Krzysztofa Lijewskiego i Władysława Kulesza, piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, mistrzów Polski i uczestników Ligi Mistrzów.

W dniu 30.10.2019 uczniowie klasy I b uczestniczyli w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej. Poznali trudną i niebezpieczną pracę strażaka. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Nasz bezpieczny dom".

Uczniowie klas młodszych wykonali barwne i ciekawe stroiki jesienne w ramach konkursu pod hasłem "Jesienny stroik" zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.

Dnia 2 października 2019 r. uczniowie klasy VI b i VIII a pojechali pociągiem na wycieczkę do Wąchocka, gdzie zwiedzili opactwo cystersów oraz uczestniczyli w rajdzie wokół zalewu. Ponadto mieli możliwość zagrać w cymbergaja oraz oddać się aktywności fizycznej na placach zabaw, zewnętrznej siłowni, tyrolce i trampolinach usytuowanych przy zalewie. Ciekawostką okazał się kamień przepowiadający pogodę.

Samorząd szkolny zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka dla uczniów naszej szkoły, która odbyła się dnia 30 września. Uczniowie, którzy licznie przybyli na imprezę, doskonale bawili się przy dźwiękach różnych rodzajów muzyki. Rozstrzygnięty został także konkurs na najsympatyczniejszego ucznia każdej klasy.

Dnia 30 września 2019 roku prawie 230 uczniów z kieleckich szkół wzięło udział w edukacyjnej grze terenowej upamiętniającej Kielecki wrzesień 39’ – śladami bohaterów.

W grze uczestniczyły 32 drużyny z 21 placówek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: Blanka Czaja, Patrycja Grzejszczyk, Natalia Włosek, Amelia Sutowicz, Wiktoria Wąsowicz i Pola Zgutko – uczennice klasy VI a. Opiekunkami żeńskiej drużyny były panie: Jolanta Staniec i Wiesława Grosicka. Uczniowie wyruszyli o godzinie 8:00 sprzed pomnika 2 Pułku Artylerii Lekkiej w Kielcach. Trasa przebiegała obok miejsc pamięci...

Strony