Wydarzenia - Szkoła Podstawowa nr 7

Festyn rekreacyjno - sportowy

3 czerwca odbył się w naszej szkole festyn sportowy, w którym mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie klas I - VIII. Impreza obfitowała w wiele różnych atrakcji. Obejrzeliśmy występy uczennic z Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz z naszej szkoły. Były wspólne tańce, gry i zabawy sportowe, skoki na trampolinie. Najdłuższe kolejki ustawiały się do stoiska, gdzie starsze koleżanki układały chętnym fryzury z warkoczyków i farbowały na kolorowo dziecięce czupryny. Dużym zainteresowaniem cieszył się również punkt, gdzie można było wykonać obrazek na szkle.

Dzień Dziecka w naszej szkole

Tak szczególne święto, jakim jest Dzień Dziecka, uczniowie klasy I a i II b obchodzili wspólnie na wycieczce . Wybraliśmy się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Obejrzeliśmy spektalk muzyczny pt. "Cicholudki". Wesołe piosenki zachęcały wszystkich uczniów do zabawy. Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w festynie na dziedzińcu domu kultury . W drodze powrotnej nie zapomnieliśmy odwiedzić ulubionego placu zabaw.

Dzień Europy

Maj to miesiąc obfitujący w rocznice związane z Europą i Unią Europejską. 1-go maja wspominamy dzień, w którym Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a 9-go maja obchodzimy Dzień Europy. Z tej okazji członkowie Koła europejskiego, pod kierunkiem pani Grażyny Jaklewicz, przygotowali uroczysty apel. Podczas apelu uczniowie kl. I-III wspominali najpiękniejsze baśnie Europy, a dzieci z Koła europejskiego zaprezentowały inscenizację baśni "Jak Zielony Kapturek uniknął losu Czerwonego Kapturka".

Rodzinne zawody sportowe

Po długim okresie pandemii wróciliśmy w szkole do wspólnych spotkań. 19 maja odbyły się po raz kolejny Rodzinne Zawody Sportowe. Tym razem sportowymi umiejętnościami mogli się pochwalić uczniowie klas młodszych, wspomagani przez swoich rodziców i rodzeństwo. Zawody zostały przygotowane przez naszych kochanych nauczycieli wychowania fizycznego: p. Katarzynę Niepołońską i p. Jacka Sitarskiego. Tego dnia wszyscy wychodzili ze szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, że udało się pokonać tor przeszkód i przeciwnika z innej klasy.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, która obchodzona była 1 października 2021 r. W piątek już od rana uczennice z klasy 5”a” (Zuzanna Wójcik, Dominika Pacak, Paulina Milewska) sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników naszej szkoły.
...