1 CZERWCA

Niech to będzie Dzień Dziecka z Książką i wielkie święto czytania dzieciom! Czytajmy dzieciom – w prezencie. Nie ma lepszego daru dla dziecka niż poświęcony mu przez bliskich czas. A najlepiej wykorzystać go na wspólne czytanie!

Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom codziennie przez 20 minut.

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta o zwierzętach” rozpoczął się 30 maja i będzie trwał do 7 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Ramowy program XIX OTCD

30 maja (sb) – Dzień z Doktorem Dolittle
31 maja (nd) – Dzień psa
1 czerwca (pn) – Dzień ptaków
2 czerwca (wt) – Dzień kota
3 czerwca (śr) – Dzień z żubrem
4 czerwca (czw) – Dzień niedźwiedzia
5 czerwca (pt) – Dzień z owadami
6 czerwca (sb) – Dzień wilka
7 czerwca (nd) – Dzień konia

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania

odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej,

a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl

oraz w mediach społecznościowych Fundacji.

Materiały do pobrania (calapolskaczytadzieciom.pl): http://calapolskaczytadzieciom.pl/dla-edukatorow/aktualnosci-2/juz-wkrot...

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej:  https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/program-xix-ogolnopolskiego-tygodnia-czytania-dzieciom/

Książka, dziecko i rodzic to połączenie idealne! Zalety głośnego czytania wymieniać można niemalże bez końca. Wspólna lektura wspiera rozwój psychiczny i emocjonalny dziecka, rozwija jego kreatywność i wyobraźnię, umacnia więzi w rodzinie, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy, rozwija kompetencje społeczne, uczy odróżniania dobra od zła… A to dopiero początek długiej listy korzyści płynących z wspólnej lektury!

Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom lub wspólnie z nimi.