Kronika wydarzeń Świetlicy

Godziny pracy świetlicy 6:45-16:30

Data publikacji: 19.04.2023

VIII Międzyświetlicowy Konkurs Grafiki Komputerowej „Ilustracja baśni Andersena z okazji Dnia Książki dla Dzieci”

18 kwietnia 2023 r. podsumowaliśmy VIII edycję naszego konkursu. Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Dokładne wyniki w zakładce konkursy/ zewnętrzne.

Data publikacji: 21.02.2023

OGÓLNOPOLSKI ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

Serdecznie gratulujemy Zuzi Masłowskiej z klasy IIIa WYRÓŻNIENIA w Ogólnopolskim Konkursie Świetlicowym na ilustrację do wiersza Stanisłwa Grochowiaka „Snów dobrych życzenie”. Życzmy dalszych sukcesów!

Data publikacji: 20.01.2023

Pamiętamy o Babciach i Dziadkach!

Wszyscy doskonale znają daty 21 i 22 stycznia, ponieważ w te dni swoje święto mają kochane Babcie i wspaniali Dziadkowie. Cały miniony tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był tematyce tych dwóch specjalnych dni. Dzieci oprócz pracy twórczej chętnie opowiadały za co kochają te ważne dla nich osoby.  Wśród tradycyjnych prac znalazły się kolorowo zdobione laurki i portrety kochanych Babć i Dziadków.

Data publikacji: 20.12.2022

KONKURS NA ŚTROIK BO ŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Data publikacji: 18.12.2022

KONKURS wewnątrzświetlicowy NA "NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jedną z najpopularniejszych ozdób świątecznych i zarazem najbardziej niezwykłych jest stroik. Nasze Świetliczaki stanęły na wysokości zadania i wykonały przepiękne, różnorodne stroiki...rozstrzygnięcie naszego konkursu już wkrótce...

Data publikacji: 15.12.2022

Zima w świetlicy…

Dzieci uwielbiają zimę, ta pora roku zagościła u nas na dobre. Świąteczne dekoracje opanowały nasze okna, parapety i tablice ścienne.

Data publikacji: 05.12.2022

Warsztaty czytelniczo – plastyczne

2 grudnia świetlicę odwiedziła młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach. W ramach projektu nasi goście przeczytali dzieciom świąteczną bajkę o Mikołaju, a następnie wykonały wspólnie piękne prace plastyczne.

Data publikacji: 28.11.2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada uczniowie klas I-III obchodzili w świetlicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych misiów. Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Dowiedzieli się, że jego historia rozpoczęła się w roku 1902 i była mocno związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Rooseveltem. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne „Miś”, które można podziwiać na tablicy świetlicy szkolnej.

Dzień ten był dla uczniów pełen pozytywnych emocji. 

Data publikacji: 28.11.2022

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO – RECYTATORSKI „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 28 odbył się konkurs „Polska – moja Ojczyzna, w którym reprezentowała naszą świetlicę Maja Pańczyk.

Data publikacji: 21.11.2022

Zajęcia świetlicowe „Włóczka, druty i szydełko”.

W czasie zajęć świetlicowych chętne dzieci rozwijają pasję do robótek ręcznych. Zgodnie z porą roku powstają piękne szaliki, kominy i opaski.

Strony