Samorząd - Gimnazjum (rok szkolny 2014/2015)

1.06.2015

Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski  Gimnazjum, przygotował wyjątkową zabawę. Pani dyrektor Urszula Pyk wraz ze swoją drużyną złożoną z przewodniczących wszystkich klas gimnazjalnych oraz pani wicedyrektor Monika Zawadzka – Chłopek, wspierana przez  wiceprzewodniczących, wzięły udział w konkursie „ZNAM SWOJĄ SZKOŁĘ”.  Ich zadanie polegało na tym by rozpoznać  uczniów i nauczycieli na  zdjęciach z dzieciństwa.

Obie panie znakomicie sobie poradziły, udzielając bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie przygotowane pytania i zajmując ex aequo  pierwsze miejsce w konkursie.

 

GRATULUJEMY!!!

Ponadto, korzystając z tego sympatycznego spotkania, przewodnicząca SU Marlena Adamczyk i Agnieszka Banaś, przypomniały wszystkie osiągnięcia uczniów naszego gimnazjum w drugim semestrze bieżącego roku szk. i  podsumowały pracę samorządu.

Całość „okraszona” była pięknym śpiewem Patrycji Dudy z klasy IIIA oraz Natalii Piechoty z klasy  IIIB.

 

 

                                                                            

7.05.2015

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Ziemi, grupa uczniów z klasy IIB (J. Bąk, P. Lewczuk, K. Jarząb, B. Kuraciński, P. Sobczyk, D. Kołodziejski, O. Wzorek i I. Jarmołowicz) przy wsparciu koleżanek z klasy IIIB (A. Banaś i W. Nowocień) przygotowała przedstawienie pt. „Rzecz o recyklingu”, które dziś mogliśmy obejrzeć. Mamy nadzieję, że ich wysiłek przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej uczniów naszego gimnazjum…

Podczas apelu miało miejsce również ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. Laureatem został Grzegorz Pióro z klasy IA.

GRATULUJEMY!!!

23.03.2015

W naszej szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY świętowaliśmy z lekkim opóźnieniem, bo dopiero 23 marca. Z tej okazji lekcje prowadzili uczniowie, a nauczyciele zasiedli w uczniowskich ławkach. Obie strony, z tej zamiany ról były bardzo zadowolone.

Po lekcjach wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, na kolejnej edycji konkursu SUPER KLASA. W tym roku, ten zaszczytny tytuł zdobyła klasa IIIB, która razem wychowawczynią zaśpiewała piosenkę: WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.

GRATULUJEMY!!!

bardzo udany był też występ klasy IIIA…

Korzystając z okazji, ogłoszono wynik konkursu na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ GIMNAZJALISTKĘ. Została nią Ola Lemiech z klasy IIIA.

GRATULUJEMY!!!

Podczas spotkania, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego podsumowała również, trwającą od listopada akcję charytatywną GROSZ DO GROSZA, prowadzoną w ramach ogólnopolskiego programu DZWONEK NA OBIAD. Najbardziej szczodra okazała się klasa IA, która zebrała 42 złote i 35 groszy!

W sumie podczas akcji zebraliśmy 114 złotych. Kwota ta przekazana będzie na dodatkowe posiłki dla niedożywionych dzieci.

Wszystkim ofiarodawcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

12 lutego, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, odbył się apel podczas, którego dokonaliśmy podsumowania naszej pracy w I półroczu roku szk. 2014/15. Przewodnicząca Marlena Adamczyk i jej zastępczyni Olga Stępień, przypomniały wszystkie imprezy i konkursy jakie samorząd w tym czasie zorganizował. Ponadto przypomniały nazwiska wszystkich uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym odnieśli sukcesy w konkursach wewnątrz- i zewnątrzszkolnych oraz zawodach sportowych.

Szczególnie dumni jesteśmy z dokonań: Wiktorii Śliwińkiej – finalistki XII Konkursu Biologicznego i Patryka Lewczuka – finalisty XII Konkursu Geograficznego.

GRATULUJEMY!!!

Podczas apelu wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy w pierwszym semestrze osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Byli to :

1. Wiktoria Śliwińska z kl. IIIA – średnia ocen: 5,5

2. Grzegorz Pióro z kl. IA – średnia ocen: 5,15

3. Weronika Chrabąszcz z kl. IIIA – średnia ocen: 5,1

4. Olga Danis z kl. IIIB – średnia ocen: 5,0

5. Joanna Gad z kl. IIIB – średnia ocen: 4,94

6. Iwo Jarmołowicz z kl. IIB – średnia ocen: 4,93

7. Aleksandra Czapnik z kl. IIIB – średnia ocen: 4,81

8. Patryk Lewczuk z kl. IIB – średnia ocen: 4,79

9. Marta Ślęczek z kl. IIA – średnia ocen: 4,71

Za wzorową frekwencję wyróżnieni zostali:

1. Wiktoria Fiuk z kl. IA

2. Kamil Gawroński z kl. IA

3. Karolina Jakimow z kl. IA

4. Grzegorz Pióro z kl. IA

5. Wiktoria Szabla z kl. IIA

6. Rafał Kowaluk z kl. IIA

7. Jakub Bąk z kl. IIB

8. Daniel Haber z kl. IIIA

9. Kornelia Skrzeczyna z kl. IIIB

Wszyscy wyróżnieni otrzymali z rąk p. dyrektor Urszuli Pyk dyplomy uznania.

GRATULUJEMY!!!

 A oto wyniki międzyklasowej rywalizacji o najlepszą średnią ocen na koniec I semestru:

1. Klasa IIIB – średnia ocen: 3,43

2. Klasa IIIA – średnia ocen: 3,40

3. Klasa IIA – średnia ocen: 3,37

4. Klasa IIB – średnia ocen: 3,26

5. Klasa IA – średnia ocen: 3,24

 

    W środę 17 grudnia, komisja w składzie: p. Barbara Pożoga, p. Anna Szala i p. Marek Młynarczyk, oceniała świąteczny wystrój sal lekcyjnych w związku z ogłoszonym wcześniej przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, konkursem na najpiękniej przystrojoną świątecznie salę.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: kl. 3B i 1A
II miejsce: kl. 2A i 2B
III miejsce: kl. 3A

 ZDJĘCIA PRZYSTROJONYCH SAL

    Podczas Bożonarodzeniowych Jasełek, p. dyrektor Urszula Pyk, wręczyła dyplomy przewodniczącym wyróżnionych w konkursie klas.

ZDJĘCIE Z WRĘCZENIA DYPLOMÓW

GRATULUJEMY!!!

 

    5 grudnia 2014 roku, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Szkoły Podstawowej odbył się, podobnie jak w latach  ubiegłych „Świąteczny Kiermasz Ciast”. Na korytarzu przy szkolnej stołówce sprzedawaliśmy słodkie wypieki przygotowane przez nauczycieli i rodziców uczniów naszej szkoły.

Dochód z akcji (907zł!!!) przeznaczony został na świąteczne upominki dla uczniów z rodzin w trudnej sytuacji finansowej.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego sympatycznego przedsięwzięcia

 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

    W tym samym dniu odbył się apel samorządu, podczas którego m. in. rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze mikołajkowe przebrane. Zwyciężyła Marlena Adamczyk z kl. 3B, zaś miejsca II i III zajęli: Patrycja Duda i Dominik Iwan z kl. 3A.

 

GRATULUJEMY!

 

    26.XI.2014 r. odbyła się w naszej szkole DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA podczas, której można było nie tylko potańczyć ale i zbadać jakie niespodzianki los w przyszłości przyniesie…

    Dochód z tej zabawy został przekazany na wsparcie akcji charytatywnej „GROSZ DO GROSZA”

    Prowadzącym dyskotekę (P. Sito, W. Wieczorkowi i W. Lopartowi) oraz wszystkim „WRÓŻKOM” i pozostałym uczestnikom zabawy SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

    W czwartek 30.10.2014 odbył się apel Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum podczas, którego przewodnicząca i jej zastępczyni, przedstawiły najciekawsze propozycje z opracowanego wspólnie z opiekunami samorządu i zatwierdzonego przez dyrekcję szkoły, planu pracy samorządu na bieżący rok szkolny.

Poinformowały również o przystąpieniu naszej szkoły do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „GROSZ DO GROSZA”, z której dochód zostanie przeznaczony na posiłki dla dzieci niedożywionych.

    Ponadto spotkanie to posłużyło wyróżnieniu na forum szkoły „naszych młodych bohaterów” – grupy uczniów z klasy 2B: Oskara Wzorka, Kacpra Jarząba, Pawła Sobczyka, Filipa Samczyńskiego i Piotra Supernata,  którzy widząc na ulicy nieprzytomnego mężczyznę, prawdopodobnie z atakiem padaczki, nie minęli go obojętnie jak większość przechodniów ale zatrzymali się i wezwali pogotowie, być może ratując mu życie. Pani dyrektor wręczyła chłopcom dyplomy uznania i skromne upominki.

 

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!

 

Pasowanie na gimnazjalistę

14 października, podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela, nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów gimnazjum. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Marlena Adamczyk, serdecznie przywitała nowych gimnazjalistów i życząc im wielu sukcesów w nowej szkole poczęstowała łakociami ufundowanymi przez sklepik „DZIUPLA”.

 

Dzień Chłopaka

Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka, dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum zorganizowały plebiscyt na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO GIMNAZJALISTĘ. W tym roku został nim Daniel Haber z kl. IIIA. Miejsce drugie zajął Oskar Wzorek z kl. IIB.

 GRATULUJEMY!

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum mamy już za sobą. Przewodniczącą samorządu na rok szkolny 2014/15 została Marlena Adamczyk z kl. IIIB, a jej zastępczynią – Olga Stępień z kl. IIIA.

GRATULUJEMY!

 

23.09.2014

We wtorek, podczas krótkiego apelu dla uczniów gimnazjum, odbyła się prezentacja kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przedstawili swoje propozycje do pracy samorządu, zachęcając wyborców do oddania głosów właśnie na nich.

Kandydatami do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, na rok szkolny 2014/15 są:

Natalia Czapka i Olga Stępień z kl. IIIA, Marlena Adamczyk i Natalia Piechota z kl. IIIB, Paulina Bukłat i Marta Ślęczek z kl. IIA, Bartosz Kuraciński i Oskar Wzorek z kl. IIB oraz Patrycja Jokiel z kl.IA.