Wydarzenia - Gimnazjum (rok szkolny 2010/2011)

27.05.2011r. miała miejsce tradycyjna już zabawa terenowa pn. "Zlot Zielonych Patroli" zorganizowana przez ZHP Hufiec Kielce - Miasto i Wydział Ochrony Środowiska UM. Impreza składała się z dwóch części programowych: rajdu pieszego na dwóch trasach ("czerwonej"- gimnazja i "niebieskiej" - szkoły podstawowe) oraz zlotu na placu przed muszlą koncertową w Parku Miejskim w Kielcach. Miło nam poinformować, że Patrol nr 10 wraz z liderką p. Małgorzatą Szymczyk - Gołąbek (Gimnazjum nr 1) oraz Patrol nr 5 pod opieką p. Pauliny Janusek (SP 7) zajęły podczas tej rywalizacji 1 miejsce.

____________________________________________________________________

 

26 maja 2011r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum zaprezentowali efekt swojej całorocznej pracy nad projektami edukacyjnymi 2010/2011. Ciekawe prezentacje o różnorodnej tematyce na długo pozostaną w pamięci widzów.   

 

 

____________________________________________________________________

 

25 maja 2011r. uczniowie klas II A, III B i III C pod opieką p. Elżbiety Góry i p. Anny Kotwicy wzięli udział w II Świętokrzyskim Rajdzie im. Wojciecha Belona "Wiosna na Ponidziu". Grupa poznała walory krajoznawczo-turystyczne Buska Zdroju, Pińczowa oraz Jędrzejowa. W miejscowości Umianowice był punkt zlotowy, gdzie odbywały się konkursy i prezentacje muzyczne. Nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody, które wręczała Świętokrzyska Kurator Oświaty p. Małgorzata Muzoł. Karol Gałka zajął 2 miejsce w konkursie plastycznym, natomiast Daniel Skoczek był 3 w konkursie krajoznawczym. Zakończeniem rajdu był przejazd ciuchcią "Ponidzie" na trasie Umianowice-Jędrzejów.

 

 

____________________________________________________________________

 

Totus Tuus

Dnia 29 kwietnia 2011 r. Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 1 przedstawił montaż słowno-poetycko-muzyczny związany z beatyfikacją naszego papieża Polaka - Jana Pawła II. W trakcie uroczystości młodzi artyści przybliżyli całej społeczności gimnazjalnej etapy życia błogosławionego oraz jego drogę do wyniesienia na ołtarze. Młodzież wysłuchała fragmentów poezji poświęconych Janowi Pawłowi II autorstwa dawniejszych i współczesnych poetów. Akademię wzbogaciły piękne pieśni religijne, m.in. "Zaufałem Panu", "Bóg - nasz Pan" i ukochana przez papieża "Barka". Wystrój artystyczny stanowiły piękne zdjęcia błogosławionego z różnych lat jego pontyfikatu z górującym mottem jego życia: "Totus Tuus". Tę pamiętną i wzruszającą uroczystość przygotowały: p. Jolanta Staniec, Katarzyna Nawrot oraz ksiądz Jarosław Stanoch.    

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 27 kwietnia 2011 r. w ZSO nr 28 w Kielcach odbyło się podsumowanie I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA WYKONANIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ POŚWIĘCONEJ WYDARZENIOM KATYŃSKIM 1940 i 2010 ROKU. Celem konkursu było przypomnienie faktów historycznych dotyczących wydarzeń katyńskich, uczczenie pamięci Polaków poległych w Katyniu oraz kształtowanie wśród młodzieży uczuć patriotycznych. Zwycięzcą konkursu został uczeń naszego gimnazjum Daniel Skoczek z klasy 3A, a wyróżnienie otrzymał Przemek Przybysławski - również uczeń klasy 3A. Praca Daniela została zaprezentowana na forum zaproszonych na podsumowanie konkursu gości. Opiekunami uczniów podczas wykonywania prac były: od strony informatycznej pani Monika Zawadzka-Chłopek, a od strony historycznej pani Hanna Skrzek.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W Hali Legionów w Kielcach odbyły się finałowe zawody z cyklu Halowe Czwartki Lekkoatletyczne. Przez kilka tygodni uczniowie kieleckich szkół rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską i skok wzwyż. Po ich zakończeniu najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary, które wręczyła Mirosława Sarna, olimpijka z Meksyku.

 

Wyniki:
końcowa klasyfikacja drużynowa „Czwartków”:
1. Gimnazjum 26 - 512,5 pkt.,
2. Gimnazjum 1 - 504 pkt.,
3. Gimnazjum 23 - 427,5 pkt.;

wyniki indywidualne:
dziewczęta:
1. Klaudia Praśkiewicz (Gimnazjum 1) - 80 pkt.,
2. Justyna Włodarczyk (Gimnazjum 1) - 66,5 pkt.,
3. Patrycja Krawczyk (Gimnazjum 1) - 66,5 pkt.,
4. Wiktoria Baran (Gimnazjum 1) - 66 pkt.;

_____________________________________________________________________

 

8 marca 2011 r. był bardzo uroczystym dniem w Gimnazjum nr 1. Dzień Kobiet uczciliśmy występem kabaretowym „Adam i Ewy” przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem ks. J. Stanocha i p. R. Pituli. Brawurowo zaprezentowany program bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności. Całość uświetniła recytacja wierszy w wykonaniu gimnazjalistek przeplatana instrumentalno-wokalnymi występami muzykujących uczniów naszej placówki – Kacpra Adacha, Wojtka Cichackiego, Wiktora Rembielaka oraz Wiktora Wieczorka. Bardzo zabawnie wypadł również pojedynek na cytaty w wykonaniu przedstawicielki płci pięknej – Ani Gajos oraz reprezentanta mężczyzn –  Daniela Skoczka. Polemika na słowa wywoływała salwy śmiechu. Największy jednak aplauz wzbudził występ męskiej części grona pedagogicznego z utworem „Ach, te baby”. Cała sala śpiewała wraz z zespołem złożonym z nauczycieli oraz pana dyrektora, który następnie złożył wszystkim naszym paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta.      

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

17 lutego 2011r. uczniowie z kl. II a ,II b i III c uczestniczyli pod opieką p. Elżbiety Góry i p. Anny Kotwicy w III Rajdzie Szlakiem Powstańców 1863r. zorganizowanym przez PTSM Oddział Świętokrzyski i Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska. Trasa rajdu przebiegała z Huty Szklanej przez Święty Krzyż do Nowej Słupi. Uczestnicy zapoznali się z historią regionu, walorami przyrodniczymi obiektów znajdujących się na szlaku; odwiedzili gołoborze, klasztor na Św. Krzyżu, Muzeum Misyjne Oblatów. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Wyrazili chęć udziału w następnych imprezach tego typu.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Zakończył się I semestr bieżącego roku szkolnego. Czas na podsumowanie wyników nauki. Pan dyrektor Marek Kazusek przedstawił je w poniedziałek 24 stycznia podczas apelu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1. Oto uczniowie z najwyższą średnią ocen:

Adrianna Jabczyk - 5,0 (kl. III C)

Eliza Ciepiela - 4,92 (kl. I A)

Adrianna Domagała - 4,92 (kl.  I A)

Barbara  Żukow - 4,85 (kl. II B)

Wiktoria Baran - 4,78 (kl. I A)

Izabela Dziubek - 4,78 (kl. I A)

_____________________________________________________________________

 

W grudniu 2010r. odbył się  w naszej szkole II etap IX Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego. Uczestniczyło w nim 50 gimnazjalistów z Kielc oraz powiatu kieleckiego, buskiego, sandomierskiego, staszowskiego, koneckiego, jędrzejowskiego, opatowskiego i ostrowieckiego. Za przygotowanie i przeprowadzenie eliminacji odpowiedzialna była p. Wiesława Grosicka – Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursu Języka Rosyjskiego.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W dniu 15.12. 2010 r. wielodzietnej rodzinie z miejscowości Zalezianka zostały przekazane prezenty gwiazdkowe przygotowane przez nauczycieli, pracowników ZSO nr 29 w Kielcach oraz ludzi dobrej woli, w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Z propozycją pomocy dla ojca oraz jedenaściorga dzieci wystąpiła pani Marta Czerwińska - pedagog szkolny. Prezenty rodzinie przekazały:

- wicedyrektor E. Osajda

- pedagog M. Czerwińska

- nauczycielka A. Woźniakowska.

W paczkach znalazły się zabawki, słodycze, odzież, środki czystości, żywność. Nagrodą dla nas był radosny uśmiech dzieci i wzruszenie ojca.  

_____________________________________________________________________

 

W dniach 15,16,17 grudnia 2010 r. odbyły się w naszej szkole egzaminy próbne dla uczniów klas III gimnazjum. Rozwiązywali oni testy z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno - przyrodniczych oraz języka angielskiego. 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 18 listopada 2010 r. odbył się II Szkolny Konkurs Językowy "Z polszczyzną za pan brat" dla uczniów klas I gimnazjum. Największą wiedzą z zakresu poprawności języka polskiego wykazały się następujące uczennice: Anna Jodkowska z kl. I B i Patrycja Krawczyk z kl. I A - miejsce I; Izabela Dziubek z kl. I A - miejsce II; Izabela Jakubik z kl. I B - III miejsce. Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. W. Grosicka i p. J. Staniec.

_____________________________________________________________________

 

Uczniowie klasy III A pod opieką p. W. Grosickiej oraz p. J. Staniec zajęli I miejsce w III Konkursie "Śladami Miejsc Pamięci Narodowej". Gratulujemy!

 

_____________________________________________________________________

 

3 listopada 2010 r. uczniowie klas I B, II A oraz III C wybrali się z p. E.Górą i p. A.Kotwicą na wycieczkę na Kadzielnię celem zwiedzenia nowootwartych Jaskiń-Odkrywców, Prochowni i Szczeliny oraz rezerwatu geologicznego "Kadzielnia".  

_____________________________________________________________________

 

28.10. 2010 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podczas uroczystej konferencji promującej "Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Edukacji w 2010 r." została podpisana umowa na udzielenie przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego pomocy rzeczowej dla jednostek samorządu terytorialnego. Wśród beneficjentów znalazła się także nasza szkoła. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach otrzymał mobilny zestaw komputerowy (20 notebooków uczniowskich, notebook nauczycielski, router sieci bezprzewodowej, oprogramowanie specjalistyczne). Dzięki zestawowi uczniowie naszej placówki będą mogli rozwijać umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii komputerowych i Internetu. Nad wnioskiem o przydzielenie pomocy rzeczowej pracowali p. dyrektor M. Kazusek oraz p. Monika Zawadzka-Chłopek.     

_____________________________________________________________________

 

Z radością informujemy, że 20.X.2010 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 wzbogacił się o nowoczesne, wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Kielc Wojciech Lubawski, jego zastępca Andrzej Sygut, Krzysztof Słoń, przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Machnicki, przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta, Mieczysław Tomala, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, oraz Marek Kazusek, dyrektor placówki. Nowy obiekt został natychmiast wypróbowany, zarówno przez uczniów jak i przez gości. Testy wypadły nadzwyczaj pomyślnie. Oto kilka fotografii z uroczystości otwarcia:

 

_____________________________________________________________________

 

7.10.2010 r. uczniowie z kl. III B, III C oraz II B brali udział w XXVI Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM Bieliny 2010 pod opieką p. E. Góry i p. A. Kotwicy. Trasa rajdu wiodła szlakiem Kielce - Białe Ługi - Cisów - Łagów - Bieliny - Kielce.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 5 października 2010 r. p. E. Góra i A. Kotwica zorganizowały warsztaty origami czyli japońskiej sztuki składania papieru. Zajęciami zainteresowało się bardzo wielu uczniów. Poniżej galeria zdjęć.

 

Pierwsze składanie papieru:

 

"Odważni" prezentują sześciany (Ania i Karolina z kl. IIA, Wojtek z kl. IB):

 

9.10.2010 odbyły się kolejne warsztaty origami, na których uczniowie składali tulipany i pudełka.

Łabędź wykonany z 500 elementów-praca Grzegorza F. z III C:

 

Podczas kolejnych zajęć z origami wykonywane były ozdoby świąteczne. Udział w nich wzięła również p. pedagog:

 

_____________________________________________________________________

 

14 października 2010 r. odbyła się w Gimnazjum nr 1 ceremonia ślubowania klas pierwszych. Pan dyrektor Marek Kazusek życzył wszystkim uczniom samych sukcesów na nowym etapie edukacyjnym. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej również nauczyciele usłyszeli słowa podziękowania i życzenia wytrwałości w trudnej pracy pedagogicznej. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów.   

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

W dniu poprzedzającym Święto Komisji Edukacji Narodowej, zwane popularnie Dniem Nauczyciela w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i życzeń, które w imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 29 przekazali przedstawiciele klas trzecich Gimnazjum nr 1. List skierowany do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły przeczytała przewodnicząca SU Daria Jagodzka. Akademia w żartobliwy sposób uświadomiła wszystkim, zwłaszcza uczniom, jak trudna, wyczerpująca i czasami niewdzięczna jest praca nauczyciela. Doskonale obrazowały to dwa fragmenty występu: parafraza wiersza Stanisława Jachowicza pt. „Chory Belfer” i inscenizacja pt. „Kilka scenek z życia pewnej klasy”. Poetycką dedykacją dla pedagogów stała się recytacja wiersza ks. Jana Twardowskiego. Występy młodych aktorów przeplatane były występami wokalnymi uczennic klas pierwszych gimnazjum.