Samorząd - Gimnazjum (rok szkolny 2012/2013)

Międzyklasowa „BITWA NA GŁOSY”

20 marca, na powitanie wiosny, w naszym gimnazjum odbył się niecodzienny koncert, w którym udział wzięły wszystkie klasy. Jury, w składzie: pani dyrektor E. Osajda, nauczyciel muzyki – pan R. Pitula i opiekun samorządu uczniowskiego – pan M. Młynarczyk, oceniało uczniowskie występy i wyłoniło najlepszych.

 

KLASA IA

 

KLASA IB – ZDOBYWCY WYRÓŻNIENIA

 

„POŁĄCZONE SIŁY KLAS: IIA i IIB” – FAWORYCI PUBLICZNOŚCI

 

UTALENTOWANE DZIEWCZĘTA Z KLASY IIIA

 

KLASA IIIB – ZWYCIĘZCY!!!

 

Walentynki

14 lutego, jak co roku w „Święto Zakochanych”, w naszym gimnazjum działała poczta walentynkowa. Dziewczętom z klasy IB – niestrudzonym doręczycielkom miłosnej korespondencji, serdecznie DZIĘKUJEMY!

 

Zabawa Karnawałowa

28.01.2013 – na dobry początek nowego semestru odbyła się w naszym gimnazjum DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA!!! Prowadzącym imprezę: Anicie Bednarskiej, Natalii Waszczak, Michałowi Janikowi, Piotrkowi Sierce oraz Patrykowi Sito, w imieniu wszystkich, którzy świetnie się bawili, serdecznie dziękujemy!

 

Apel Samorządu Uczniowskiego

11 stycznia 2013 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się apel, podczas którego podsumowana została praca samorządu w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.

 

 

Podczas apelu wręczane były laureatom wewnątrzszkolnych konkursów dyplomy i nagrody...

 

 

Pani dyrektor Ewa Osajda poinformowała o wynikach klasyfikacji śródrocznej i gratulowała uczennicom, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce...

 

 

Oprócz Wiktorii Śliwińskiej i Olgi Danis (które są na zdjęciu) do grona uczennic, które w pierwszym semestrze uzyskały najwyższą średnią (4,75 i więcej) należą jeszcze: Eliza Ciepiela, Wiktoria Rączkiewicz, Magdalena Bieniek, Wiktoria Stępnik, Daria Lech i Ewa Midziak. GRATULUJEMY!!!

 

Panie pracujące w szkolnej bibliotece (M. Gidek i W. Grosicka) przedstawiły „wiadomości biblioteczne” i rozdały sympatyczne zaproszenia uczniom, którzy jeszcze nie znaleźli drogi do biblioteki...

 

 

Na zakończenie apelu, urocze pogodynki (Karolina Malarczyk i Klaudia Michta) przedstawiły „prognozę pogody” na drugi semestr...

 

 

Świąteczne konkursy

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzone zostały konkursy: na najładniej udekorowaną świątecznie salę oraz na najpiękniejsze świąteczno – noworoczne życzenia. W pierwszym konkursie zwyciężyła klasa IIIA, która wraz ze swoją wychowawczynią, panią Joanną Kot, udekorowała salę 29, natomiast w drugim najlepiej wypadła klasa IB. GRATULUJEMY!

 

Świąteczna akcja charytatywna

7 grudnia 2012 r. z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przeprowadzono, podobnie jak w roku ubiegłym, akcję charytatywną „Świąteczny Kiermasz Ciast”. Dochód z akcji (451 zł!) przeznaczono na świąteczne paczki dla rodzin uczniów w trudnej sytuacji finansowej. Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, serdecznie dziękujemy!

 

"Nie ma dzieci - są ludzie"

Rok 2012 to Rok Janusza Korczaka - niezapomnianego pisarza, wychowawcy, przyjaciela dzieci. Samorząd Uczniowski Gimnazjum Nr 1 - włączając się w tę inicjatywę - zorganizował konkurs literacko - plastyczny pt. Jak wytłumaczysz sens słów Janusza Korczaka: "Nie ma dzieci - są ludzie."? Oto jego wyniki:

I miejsce - Olga Danis (kl. I B)

II miejsce - Mariusz Stando (kl. I B)

III miejsce -  Jakub Kołomański (kl. I B)

wyróżnienie - Wiktoria Nowocień (kl. I B)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs przygotowały i przeprowadziły opiekunki Samorządu p. Jolanta Staniec i Anna Szala.

 

Andrzejki

Zgodnie z tradycją Andrzejek 27 listopada odbyła się w naszym gimnazjum udana dyskoteka. Uczniowie bawili się w rytm najnowszych przebojów. Samorząd klas I-III gimnazjum zorganizował konkurs na plakat związany tematycznie z Andrzejkami. Oto wyniki gimnazjalnych potyczek na plakaty: 

I miejsce - Joanna Smurzyńska (kl. II B)

II miejsce - Natalia Klimczak (kl. II A), Olga Stępień (kl. I A)

III miejsce - Sylwia Ślusarczyk (kl. III B)

wyróżnienia - Kornelia Skrzeczyna, Klaudia Jedynak, Karolina Malarczyk (wszystkie kl. I B), Kornelia Kuśmierz (kl. II A)

Prowadzącym imprezę: Kornelii Kuśmierz, Natalii Waszczak, Michałowi Janikowi, Piotrkowi Sierce oraz Patrykowi Sito, w imieniu wszystkich, którzy świetnie się bawili, serdecznie dziękujemy!

 

Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbyła się przygotowana przez samorząd uczniowski gimnazjum akademia z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”, podczas której przewodnicząca SU, w imieniu wszystkich uczniów, podziękowała nauczycielom za Ich poświęcenie i nieskończoną cierpliwość, których na co dzień doświadczamy. Podziękowaniom oraz życzeniom wszelkiej pomyślności, towarzyszyły występy artystyczne obecnych i byłych uczniów naszego gimnazjum…

 

Daniel Skoczek i jego zespół

 

Kasia Główka

 

Marysia Pierścińska

 

Uczniowie klas II A i I B

 

Zuzia Bracichowicz

 

Pasowanie na ucznia

5 października odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów gimnazjum. Podczas akademii, przewodnicząca SU przywitała nowych uczniów życząc im by dobrze czuli się w naszej szkole i osiągali jak najlepsze wyniki w nauce.

 

 

 

Dzień Chłopaka

31. IX obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z samorządu obdarowały wszystkich chłopców słodkimi upominkami, a także dokonały wyboru Mister’a Gimnazjum. Został nim Jakub Souśnia z klasy IIA. Drugie miejsce w tym sympatycznym konkursie zajął Mateusz Sołtysiak z klasy IB, zaś trzecie – Dominik Iwan z klasy IA.

 

GRATULUJEMY!

Wybory do SU

10.IX.2012 r. odbyły się wybory do SU. Przewodniczącą została Izabela Dziubek z kl. IIIA, a jej zastępczynią – Kornelia Kuśmierz z kl. IIA