Samorząd - Gimnazjum (rok szkolny 2013/2014)

5 maja 2014 roku, z okazji Święta Patrona w naszej szkole, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, odbył się finał konkursu „SUPER KLASA”, w którym wszystkie klasy gimnazjalne prezentowały swoje talenty i umiejętności.

 

Klasa 1A

 

Klasa 1B

 

Klasa 2A

 

Klasa 2B

 

Zwycięzcą konkursu i jednocześnie zdobywcą tytułu „SUPER KLASA 2014”, została klasa 3A.

GRATULUJEMY!!!

 

 

Dzień Kobiet

10 marca, nasze koleżanki i koledzy z Samorządu Uczniowskiego SP, przygotowali sympatyczną akademię z okazji Dnia Kobiet. Wsparliśmy ich w realizacji tego przedsięwzięcia zajmując się jego muzyczna oprawą…

Ponadto, jak co roku, przy okazji tego szczególnego święta, wybieraliśmy NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ GIMNAZJALISTKĘ.

 

Została nią Justyna Dygas z kl. IIIB. Drugie miejsce w konkursie zajęła Klaudia Plech z kl. IB, zaś trzecie – Julia Grochowska z kl. IIA. GRATULUJEMY!!!

 

Zabawa Walentynkowo - Karnawałowa

25.02.2014 – na dobry początek nowego semestru odbyła się w naszym gimnazjum DYSKOTEKA. Prowadzącym imprezę: Natalii Waszczak, Patrykowi Sito oraz Wiktorowi Wieczorkowi, w imieniu wszystkich, którzy świetnie się bawili, serdecznie dziękujemy!

 

Apel Samorządu Uczniowskiego

27 stycznia 2014 roku odbył się apel, przygotowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum, podczas którego podsumowana została praca samorządu w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego oraz przekazano informacje na temat osiągnięć uczniów naszej szkoły w rozmaitych konkursach wewnątrz- i zewnątrzszkolnych.

 

Świąteczny konkurs

Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzony został konkurs na najładniej udekorowaną świątecznie salę. W tym roku zwyciężyła klasa IB, która wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Zapałą wyjątkowo odświętnie przystroiła salę nr 35.

 

Drugie miejsce w konkursie zajęła klasa IIB, zaś trzecie: IIIA i IIA.

GRATULUJEMY!

 

Świąteczna akcja charytatywna

9 grudnia 2013 roku, z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Gimnazjum i Szkoły Podstawowej odbył się, podobnie jak w latach ubiegłych „Świąteczny Kiermasz Ciast”. Na korytarzu przy szkolnej stołówce sprzedawaliśmy słodkie wypieki przygotowane przez nauczycieli i rodziców uczniów naszej szkoły. Dochód z akcji (650zł!!!) przeznaczony został na świąteczne paczki dla rodzin uczniów w trudnej sytuacji finansowej.

 

 

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego sympatycznego przedsięwzięcia SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

6 grudnia w naszej szkole Mikołajów było niemal tylu co uczniów…

 

 

 

Samorząd Uczniowski Gimnazjum również zadbał o to by Mikołaj dotarł, przynajmniej ze słodyczami, do wszystkich „grzecznych dzieci”.

 

Nasza choinka na Placu Artystów

Także 6 grudnia, delegacja uczniów naszego gimnazjum, na Placu Artystów dekorowała świąteczną choinkę …

 

 

Tak wyglądała zanim złośliwe wietrzysko zniszczyło jej urodę…

 

Andrzejki

28 listopada odbyła się w naszym gimnazjum ANDRZEJKOWA DYSKOTEKA. Dziewczęta z klasy IIB – Marlena Adamczyk i Kornelia Skrzeczyna, przygotowały na tę okazję „Kącik wróżb”, gdzie każdy mógł się dowiedzieć co go w przyszłości czeka…O dobrą muzykę, w rytm której można się było „nieźle pokręcić”, zadbali prowadzący imprezę: Natalia Waszczak, Wiktor Wieczorek oraz Patryk Sito. W imieniu wszystkich, którzy świetnie się bawili, serdecznie dziękujemy!

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniającym rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela i stanowi okazję do podziękowania nauczycielom za Ich pracę. Podczas uroczystej akademii przygotowanej wspólnie przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przewodniczące obu samorządów uczniowskich, życzyły wszystkim nauczycielom aby nigdy Im nie zabrakło zdrowia i cierpliwości „… bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książek, uczyć się nie lubi…”

 

 

Na tę okazję gimnazjaliści z klasy 2B przygotowali POKAZ MODY NAUCZYCIELSKIEJ z propozycjami sympatycznych kreacji dla nauczycieli różnych przedmiotów…

 

 

Pasowanie na gimnazjalistę

9 października nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów gimnazjum. Biorąca udział w przygotowanej na tę okoliczność akademii, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, serdecznie przywitała nowych gimnazjalistów i życzyła im by w nowej szkole odnosili sukcesy, rozwijali swoje zainteresowania i przede wszystkim dobrze się czuli.

 

 

Dzień Chłopaka

Jak co roku 30 września dziewczęta z samorządu uczniowskiego gimnazjum, obdarowały wszystkich chłopców słodkimi upominkami oraz zorganizowały wybory NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO GIMNAZJALISTY. Największą ilość głosów (34), zdobył Dawid Muszyński z klasy IIB i to on został zwycięzcą konkursu. II miejsce w konkursie zajął Mateusz Pajek z klasy IIIA, zdobywając 30 głosów.

 

 

„Sympatycznym chłopakom” serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

13.IX.2013 r. odbyły się wybory do SU Gimnazjum. Przewodniczącą samorządu na rok szkolny 2013/14 została Natalia Waszczak z kl. IIIA, a jej zastępczynią – Marlena Adamczyk z kl. IIB