Świetlica - rok szkolny 2013/2014

1. Witamy naszych wychowanków i ich rodziców/opiekunów w nowym roku szkolnym 2013/2014. Życzymy samych sukcesów w nauce oraz wspaniale spędzonego czasu w świetlicy szkolnej!

Panie: Marta Terlecka, Alina Zawadzka, Lidia Adach i Ewelina Potkańska.

2. W XVII Ogólnopolskim i XXXI Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2013" pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej reprezentant naszej świetlicy Mikołaj Szymański został laureatem. Spośród 1234 prac nadesłanych z całej Polski jury wybrało 100 autorów najlepszych prac. Wśród nich jest wiersz Mikołaja - haiku pt. "Drzewa". Opiekun - Bożena Terlecka.

Gratulujemy!

3. W miesiącu wrześniu 2013 dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: ”Moje bezpieczne wakacje”, którego organizatorem jest  Fundacja Bezpieczne Wakacje z siedzibą w Szczecinie. Prace techniką collage oraz rysunek kredką wykonali uczniowie :

Klara Karwacinska kl. I a - „ Rodzinna przejażdżka na gokartach nad Jeziorem Białym”

Weronika Kałuzińska kl. IV - „Bezpieczna jazda konna”

Maksymilian Gil kl. III - „Oglądam podwodny świat”

Maria Król kl. III - „ Opalanie wśród palm”.

Prace konkursowe wykonano pod opieka kol. Bożeny Terleckiej  oraz Lidii Adach.

4. We wrześniu 2013 r. uczennica Katarzyna Błońska wzięła udział w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Wolny czas, bezpieczny czas” organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury i Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Praca wykonana kredkami pastelowymi przedstawiała dziecko wraz z rodzicami na wycieczce rowerowej w górach. Cała rodzina jeździła bezpiecznie po ścieżce rowerowej, wyposażona  w kaski, nakolanniki, światełka odblaskowe. Rozstrzygnięcie wkrótce.

Opiekun uczennicy - Alina Zawadzka.

5. W dniu 26 września odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie nauczycielek ze świetlicy z rodzicami (opiekunami) uczniów korzystających z opieki świetlicy szkolnej. Rodzicom przekazano informację z wyników ubiegłorocznej kontroli kuratoryjnej w świetlicy, która wypadła bardzo dobrze. Przekazano informację o działającym Zespole Wzajemnej Pomocy Koleżeńskiej zachęcając tym samym do odrabiania prac domowych przez uczniów w świetlicy, przy wsparciu nie tylko nauczycielek , ale także pomocy starszych koleżanek. Zebrani zostali zapoznani z harmonogramem  konkursów wewnętrznych i zewnętrznych organizowanych przez naszą placówkę i zachęceni do współpracy przy organizacji imprez wewnątrzświetlicowych i konkursów. Poinformowano o zajęciach dodatkowych w świetlicy. Zwrócono się z prośbą  do zebranych o pomoc przy pozyskiwaniu sponsorów do wspierania przedsięwzięć świetlicowych. Wzorem roku ubiegłego kontynuowany będzie cykl zajęć prowadzonych przez rodziców, gdyż jest to bardzo owocna  forma współpracy rodzice - szkoła. Wszelkie osiągnięcia uczniów świetlicy, a także  informacje  o  różnorodnej pomocy ich rodziców (opiekunów) na rzecz świetlicy są zamieszczane zarówno w gablocie, jak również na stronie internetowej szkoły, w zakładce - ŚWIETLICA.

 

Podczas spotkania ustalono, że Rada Wspierająca Działalność Świetlicy będzie kontynuowała swoją pracę w poszerzonym składzie:

p. Monika Nowak-Szymańska

p. Paulina Gnatowska

p. Aleksandra Kwiatkowska

p. Agnieszka Janion

p. Agnieszka Soboń

p. Bożena Michalczyk

p. Marzena Kwiecień

 

6. 20 września 2013 roku w naszej świetlicy odbyło się tradycyjne pasowanie na "Świetliczaków" uczniów z klas pierwszych. Dzieci składały podpisy na pamiątkowych listach i dostały kolorowe upominki. Przygotowaniami zajęła się p. Alina Zawadzka.

 

 

7. Dzieci ze świetlicy przygotowały prace plastyczne na 3 Ogólnopolskie Konkursy Plastyczne:

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: ”Moja muzyka” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.  Prace pod kierunkiem kol. B. Terleckiej wykonały uczennice:

Martynka Jaguś kl. II a , Weronika Kałuzińska  i  Kasia Błońska z kl. IV.

 

 

 

 

W Ogólnopolskim Konkursie  J. Tuwima  organizowanym  przez ZSO w Sędziszowie. Prace pod kierunkiem kol. B. Terleckiej wykonały uczennice Kornelka Kubicka i Iza Gąsiorowska z kl. III b.

 

 

 

W Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym „Niepodległa” organizowanym  przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Prace pod kierunkiem kol. L. Adach wykonały uczennice: Maria Król , Maria Kuczwara, Wiktoria Chałon, Maja Dąbrowska  z kl. III a.

 

 

 

 

 

W III Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie Fantasy organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku wziął udział Mikołaj Szymański z kl. Va. Opiekunem ucznia jest kol. Ewelina Potkańska.

8. Gablota świetlicy - wystawa pt. "Jesienny temat".

9. Dziękujemy za zdjęcia dostarczone na Konkurs Świetlicowy pod hasłem "Najzabawniejsze zdjęcie z wakacji 2013". Maria Kuczwara z klasy 3a udostępniła zdjęcia zatytułowane:

1. "Mamo, chcesz więcej córek?" 

2. "Tata stał się pierwotnym człowiekiem".

Zdjęcie Majki Dąbrowskiej z klasy 3a nosi tytuł "Homo Majka".

Obydwie dziewczynki zostały nagrodzone drobnymi upominkami za dostarczenie naprawdę zabawnych zdjęć. Opiekunki - A. Zawadzka i B. M. Terlecka.

 

 

10. Zostały wysłane prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima". Organizatorem konkursu jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży - Pracownia Plastyczna - "Atelier" w Krakowie. Udział w w/w konkursie wzięli: Martyna Jaguś kl. 2, Kornelia Kubicka kl. 3 Katarzyna Błońska kl. 4 Daria Soboń kl.4 i Martyna Kasprzyk kl. 2 - opiekunowie Marta Terlecka i Lidia Adach.

11. Dzieci ze świetlicy odniosły ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Niepodległość. Tradycja w Zderzeniu ze Współczesnością 2013" - Wiktoria Chałon kl. 3 - I miejsce, Maria Kuczwara kl. 3 - II miejsce, Maria Król kl. 3 - wyróżnienie.

12. IV Międzyświetlicowy Konkurs Literacki "Mały pisarz" organizowany przez SP nr 11 wspólnie z Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach - Uczennica Maja Dąbrowska napisała tekst o dzielnym psie Dżimusiu - opowiadanie zostało zilustrowane 3 ciekawymi rysunkami. Uczennicę przygotowała do konkursu kol. Marta Terlecka.
13. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima". Wzięły udział Katarzyna Błońska wykonując pracę do wiersza "Mowa ptaków", Daria Soboń "O rybaku i rybce", Martyna Jaguś "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", Martyna Kasprzyk "w aeroplanie", Kornelia Kubicka "lokomotywa". Uczennice wykonały prace pod kierunkiem kol. M. Terleckiej i L. Adach.
14. Do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magiczne okienko" - DESZCZ DZWONI O SZYBY przystąpiły: Maja Socha "Deszcz pada, a ja się bawię" oraz Martyna Jaguś "Pan deszcz rozmawia z dziewczynką". Prace wykonano technikami collage oraz płaską-pastelami. Prace zostały wykonane pod kierunkiem M. Terleckiej.
15. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Dzieci z całego świata są przyjaciółmi" - 4 uczennice przygotowały prace: Weronika Kałuzińska "Przyjaźń dzieci z całego świata", Amelia Zatorska "Ciepło-zimno", Kornelia Kubicka "Międzynarodowy autobus" oraz Izabela Gąsiorowska, "Mali przyjaciele" prace zostały wykonane pod kierunkiem M. Terleckiej i L. Adach.

16. 28 listopada odbyły się I z cyklu warsztatów z origami prowadzonychprzez Studenckie Koło Rozmaitości przy Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Studenci uczyli dzieci wykonywania bombek choinkowych techniką origami, które zawisną na świetlicowej choince. Warsztaty zostały zainicjowane przez rodziców uczniów klasy IIIa. Pięcioro rodziców z tej klasy pomagało nauczycielkom ze świetlicy w sprawnym przeprowadzeniu zajęć. Mamy nadzieję, że będą to pierwsze zajęcia z całego cyklu.

 

 

17. Weronika Kałuzińska i Katarzyna Błońska pod kierunkiem B. Terleckiej i L. Adach przygotowały prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Inspirowany Muzyką Dawną. Oliwia Ślusarczyk, Izabela Gąsiorowska, Kornelia Kubicka, Maria Kuczwara i Wiktoria Chałon pod kierunkiem B. Terleckiej i L. Adach przygotowały pracę na Ogólnopolski Konkurs Plastyczne "Aniołowo".

 

 

 

 

 

 

18. Uczniowie ze świetlicy wzięli udział w kolejnym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Tym razem jego temat to: "Kartka z okazji Świąt Bożego Narodzenia". Spośród wielu prac wybrane zostały kartki: Oli Kiniorskiej, Wiktorii Chałon, Mai Dąbrowskiej i Marysi Król. Prace wykonane zostały pod kierunkiem kol. L. Adach i B. Terleckiej.

 

 

 

 

19. 16 grudnia z inicjatywy nauczycielek ze świetlicy zorganizowane zostało ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE TRZECH POKOLEŃ. Jest to kontynuacja przedświątecznych spotkań z najbliższymi. Po ubiegłorocznym SPOTKANIU Z RODZICAMI, w tym roku zaproszone zostały babcie i dziadkowie naszych podopiecznych, a także rodzice. "Wejściówką" na program była kartka świąteczna wykonana przez wnuczkę lub wnuka i wręczona przybyłym gościom. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem pt: "Współczesny Św. Mikołaj'", zaprezentowały zdolności wokalne, taneczne, muzyczne (grały na pianinie, flecie, cymbałkach), literackie, czytały własnego autorstwa wiersze i opowiadania, zaśpiewały piosenkę o babci i dziadku, do której same napisały słowa, dwaj chłopcy wystąpili w ciekawym układzie tanecznym. Popisy dzieci były przeplatane kolędami, piosenkami: z lat młodości babć i dziadków pt." Chodź pomaluj mój świat" zespołu Dwa plus jeden, piosenką o babi i dziadku, do której słowa ułożyły dzieci wraz pomocą nauczycielek, piosenką "O kapuście", z której to babcie przygotowują najlepsze świąteczne bigosy. Pani dyrektor rozpoczęła i zakończyła miłymi słowami i życzeniami to uroczyste przedświąteczne spotkanie w tak miłym i bardzo licznym gronie. Przybyli licznie goście kupowali po zakończeniu spotkania gipsowe aniołki wykonane przez dzieci i nauczycielki ze świetlicy, portrety babć i dziadków wykonane przez ich wnuczęta. Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia przełamując się opłatkiem i kosztując pysznych słodyczy.

 

 

 

20. W miesiącu styczniu 2014 roku dzieci ze świetlicy wzięły udział w 6 konkursach zewnętrznych.

Kornelia Kubicka z kl. III b i Amelia Zatorska z kl. II a wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne na XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wakacje pod żaglami". Prace wykonane zostały techniką płaską i collage pod kierunkiem kol. B. Terleckiej i L. Adach.

 

Martyna Jaguś  z kl. II a napisała cykl krótkich utworów na Ogólnopolski Konkurs Literacki "Podróżuj, śnij, odkrywaj". Są to bardzo "dojrzałe" przemyślenia młodej uczennicy zakończone morałem. "Przebiegły lis", "Kret i jego mama", "Kawka i paw".

B. Terlecka i E. Potkańska dokonały korekty stylistycznej utworów uczennicy.

Ola Król z kl. Va wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej: "O Palmę" pod honorowym patronatem Starosty Bielskiego i Wójta Gminy Bestwina. Na konkurs wysłany został utwór " Dobrym być." Opiekunką uczennicy była B. Terlecka.

Dzieci ze świetlicy wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt wyobraźni Kosmos". Weronika Kałuzińska z kl. IV pod kierunkiem kol. B. Terleckiej wykonała techniką collage pracę nt. "Spacer po kosmicznym mieście".

 

Amelia Zatorska wykonała pracę na Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych - podróż moich marzeń" organizowany przez SP w Nałęczowie. Uczennica wykonała pracę "Podróż w kosmos" pod kierunkiem L. Adach.

 

Weronika Kałuzińska i Amelia Zatorska wzięły udział w Konkursie Plastycznym organizowanym prze Pałac Młodzieży w Warszawie nt. "Warszawa moja stolica". Prace przedstawiają "Pałac na wodzie" i "Uliczkę Starego miasta nocą". Prace wykonały pod kierunkiem L. Adach i B. Terleckiej.

 

 

W ramach obchodów 69 rocznicy Wyzwolenia Kielc w świetlicy odbył się cykl zajęć dotyczący historii i teraźniejszości Kielc. Dzieci zostały zapoznane z legendami świętokrzyskimi, do których wykonały ilustracje. Dowiedziały się także, jakie jest pochodzenie herbu naszego miasta. Wiedza dzieci została podsumowana quizem pt. "Znam moje miasto", który wygrali: Maks Gil, Marysia Król i Asia Nawrot. Ciekawe prace plastyczne można było podziwiać w gablocie świetlicy na korytarzu.

Zajęcia podsumowujące wiedzę o dawnej i obecnej Warszawie także zakończyły się quizem ze znajomości legend o Warszawie, ciekawych miejsc w naszej stolicy, pomników itp. Zwycięzcami w konkursie czytelniczym zaznajamiającym z legendami o Warszawie zostali: Oliwia Kot ,Wiktoria Chałon, Konrad Szymański i Czarek Kargul.

 

21. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Lubię malować" organizowanym przez Publiczne Ognisko Plastyczne im. J. Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim udział wzięli: Filip Kmiecik - "Moje miasto", Martyna Jaguś - "Misiowa rodzinka" , Maria Kuczwara - "Uliczny ruch", Amelia Zatorska - "Podróż w kosmos".
Opiekunki: B. Terlecka, L. Adach.
22. Od 27 do 29 stycznia trwał w świetlicy dwuetapowy Konkurs Wiedzy Dla Klas I- III "Szkolny Omnibus". W pierwszym etapie dzieci rozwiązywały pisemne testy, w drugim etapie odpowiadały ustnie na przygotowane pytania. Wyniki konkursu są następujące:
Klasy I  

I miejsce - Klara Karwacińska
II miejsce - Jakub Gorajski
III miejsce - Kosma Zwierzchowski
Klasy II

I miejsce - Joanna Nawrot
II miejsce - Amelia Zatorska
III miejsce - Martyna Kasprzyk
Klasy III

I miejsce - Izabela Gąsiorowska
II miejsce - Maria Kuczwara
III miejsce - Adrian Wachla
Gratulujemy!

23. Uczennice: Dagmara Dobrosz, Weronika Kałuzińska i Marysia Król wykonały prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pt: ”Mały Chopinoskop”. Prace wykonano pod kierunkiem kol. L. Adach i B. Terleckiej.

24. W związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi przeprowadzono w świetlicy cykl zajęć dotyczący sportów zimowych, poświęcając szczególna uwagę dyscyplinom, w których nasi zawodnicy zdobyli złote medale. Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny: "Polski Złoty Deszcz  Medali".  Wszystkie prace znalazły się w gablocie świetlicy i można je było podziwiać. Prace ocenili fachowcy od sportu - nauczyciele wychowania fizycznego: K. Niepołońska ,  J. Malec oraz J. Sitarski.

 

I miejsce

Joanna Nawrot kl. IIa (skoki narciarskie)

II miejsce

Kornelia Kubicka kl. IIIb (biegi narciarskie) 

Oliwia Wierzbińska kl. Ib (łyżwiarstwo figurowe - pary sportowe)

III miejsce

Filip Bartocha kl. Ib (hokej)

Olaf  Nowak kl. IIIa (skoki narciarskie)

Wiktoria Jaśkowska kl. IIIa (łyżwiarstwo figurowe - soliści)

 

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem kol. B. Terleckiej i A. Zawadzkiej.

 

 

 

25. Uczniowie z naszej świetlicy przygotowali prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "KOCIE SPRAWY" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod patronatem Ministerstwa Edukacji -"Szukamy talentów".
Swoich czworonożnych przyjaciół przedstawili: Kornelia Kubicka, Maksymilian Gil, Izabela Gąsiorowska, Wiktoria Jaśkowska, Joanna Nawrot. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem kol. L. Adach i B. Terleckiej.

 

 

 

26. Dzieci ze świetlicy wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: "Wiosna w ogrodzie" z cyklu Cztery pory roku, organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Prace techniką płaską wykonali: Olaf Nowak, Maks Gil, Oliwia Kot i Maria Kuczwara. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pań: B. Terleckiej i L. Adach.

 

 

 

 

27. Uczniowie ze świetlicy wykonali bardzo interesujące prace plastyczne nt. "Piękno drzemiące w wulkanach". Jest to III Edycja konkursu ogłoszonego przez Muzeum Złotoryja i Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji. Prace wykonali: Kornelia Kubicka - "Radość wulkanu", Erwin Górnicki - "Wulkaniczna rodzinka", Oliwia Kot - "Erupcja wulkanu", Ola Kiniorska - "Wulkany w słońcu", Marysia Kuczwara - "Dymiący wulkan".

 

 

 

28. W świetlicy szkolnej jest realizowany Program edukacji antynikotynowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jest to kolejne ogniwo profilaktyki antynikotynowej adresowany do dzieci i młodzieży, a inicjowany przez PAŃSTWOWA INSPEKCJĘ SANITARNĄ we współpracy z RESORTEM EDUKACJI. Tym razem uczniowie układali hasła zniechęcające do palenia papierosów wśród najbliższych im osób, rysowali pastelami w grupach plakaty dotyczące w/w zagadnienia realizując w ten sposób temat: "Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?"

 

 

 

29. Wiosna w świetlicy.

 

 

 

30. Uczniowie naszej świetlicy przygotowują prace plastyczne na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: "Poezja w obrazach" organizowany przez Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie: Martynka Jaguś "Ptasie radio", Daria Soboń "Chata w kwiatach", Wiktoria Jaśkowska "O panu Tralalińskim", Maria Kuczwara "Deszczyk", Kasia Błońska "Skaczące wiewiórki".

 

 

 

 

 

31. W miesiącu kwietniu wzięliśmy udział w Konkursie Plastycznym pt. "Morski Świat Przyszłości" organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - Departament Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi. Olaf Nowak - praca "Podwodna kraina przyszłości", Kasia Błońska - "Spacer w podwodnym świecie", Anielka Kwiecień - "Miasto w głębinach".

 

 

 

 

32. Uczniowie przygotowali również prace na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Przyroda w kolorach - podwodny świat" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Ola Kiniorska - praca: "Spotkanie z meduzami", Maria Kuczwara: "Kolory oceanu", Wiktoria Chałon: "Podwodne uczucia", Kornelia Kubicka - "Duże i małe", Oliwia Kot - "Rozmiary podwodnego świata".

 

 

 

 

 


 

33. Uczennica Weronika Pastuszka z kl. IIIa zajęła II miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie  Piosenki „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty” organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 15 w Kielcach. Dominika zaśpiewała piosenkę zespołu  Skaldowie „Wiosna”. Dziękujemy kol. Rafałowi Pituli za współpracę przy przygotowywaniu uczennicy do udziału w konkursie.

 

 

34. Oliwia Kot reprezentowała naszą świetlicę w IV Międzyświetlicowym Konkursie  Talentów pod hasłem: ”KAŻDY Z NAS TALENT MA, MASZ GO TY, MAM GO JA” organizowanym  przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego  w Kielcach. Oliwia zaprezentowała układ akrobatyczny z wieloma bardzo trudnymi ćwiczeniami. Podczas prób w świetlicy wszyscy byli pełni podziwu dla jej zdolności, gibkości swojej koleżanki. Uczennica otrzymała wyróżnienie za układ akrobatyczny, który przedstawiła w ramach uczestnictwa w konkursie, a wychowawczynie ze świetlicy otrzymały podziękowanie za przygotowanie i udział uczennicy w w/w konkursie. Wielkie brawa.

 

 

35. Kornelia Kubicka wraz z innymi uczniami przygotowuje dwa instrumenty muzyczne na I  Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczno-Techniczny o tematyce ekologicznej „Jak wykorzystać  surowce wtórne? - EKO-INSTRUMENT MUZYCZNY”- zorganizowany przez Zespół Szkół Muzycznych w Kielcach. Dziewczynka wykonała już „muzykalną kostkę” oraz „skrzypki Kornelki”. W pomoc wykonaniu skrzypek bardzo zaangażowana była p. A. Zawadzka, natomiast w wykonanie kostki p. B. Terlecka i L. Adach. Uczennica do przygotowania swoich prac konkursowych wykorzystała  tekturę, gazety, folię, nakrętki, opakowania po witaminach, żołędzie, kolorowe guziki.

 

 

36. Dzieci ze świetlicy nie nudzą się podczas pobytu u nas. Jedni chętnie budują z dużych klocków konstrukcyjnych, inni biorą udział w zajęciach manualnych, czytelniczych, plastycznych, teatralnych, przyrodniczych, ekologicznych, sportowych, zabawach na boisku, przygotowują się  do różnych konkursów na terenie miasta. 

 

 

 

 

37. Przedstawiciele naszej świetlicy pod opieka p. B. Terleckiej i L. Adach przygotowują się do I Konkursu Międzyświetlicowego „Nuda? Nie! Dziękuję” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Joasia Nawrot i Maja Dąbrowska rozszerzają swoją wiedzę z zakresu znajomości Kielc, bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą, znajomości literatury dziecięcej, ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, zasad savoir-vivre. Dziewczynki będą nas reprezentowały na w/w konkursie.

38. Klara Karwacińska przygotowuje się pod okiem p. E. Potkańskiej do Międzyświetlicowego Konkursu Recytatorskiego „Najpiękniejsze polskie baśnie dla dzieci”. „Strasna zaba” - wiersz  K. I. Gałczyńskiego to utwór nad którym pracuje dziewczynka z p. E.  Potkańską.

39. Uczennice Joanna Nawrot z kl. II a i Maja Dąbrowska z kl. III a zdobyły I miejsce  Międzyświetlicowym Konkursie NUDA? NIE! DZIĘKUJĘ! organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Dziewczynki odpowiadały na pytania zadawane przez przedstawicieli policji oraz przedstawicieli ratownictwa medycznego, układały puzzle, odpowiadały na losowane pytania dotyczące wiadomości o naszym mieście .W konkursie uczestniczyło 11 świetlic z kieleckich szkół. Każda DWUOSOBOWA EKIPA  miała do zaliczenia  10 zadań. Nasza grupa zwyciężyła w dogrywce uzyskując największą ilość punktów. Wielkie brawa. Uczennice przygotowały kol. B.Terlecka i L.Adach

 

 

 

40. Kornelia Kubicka z kl. III b zajęła I miejsce  w Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno-Technicznym o tematyce ekologicznej „Jak wykorzystać surowce wtórne?-„Eko- Instrument  Muzyczny zorganizowany przez Zespół Szkól Muzycznych Kielcach. Kornelia przygotowała pod okiem  B. Terleckiej „Grająca kostkę” wykorzystując opakowanie po pokarmie dla psów, guziki, żołędzie, nakrętki, kolorowe opakowania po witaminach, a pod okiem p. A .Zawadzkiej i L. Adach „Skrzypki Kornelki” wykorzystując opakowanie tekturowe po meblach, gazety, korki, sznurek.

 

 

41. Nasza świetlica była organizatorem Międzyświetlicowego Konkursu „Wykonujemy zielnik. Dzień dobry polskie krzewy, dzień dobry polskie drzewa”, który odbył się 20 maja br. W konkursie udział wzięły świetlice z  9 szkół. Osobami oceniającymi właściwe nazewnictwo liści, owoców i kwiatów konkretnych drzew i krzewów byli przedstawiciele Nadleśnictwa Kielce z p. Moniką Judą jako przewodniczącą. Sponsorami  nagród byli:

Nadleśnictwo Kielce,  Centrum Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w osobie p. dyrektora Marka Maciągowskiego  oraz Rada  Rodziców Sp 7,  a słodkiego poczęstunku opiekun sklepiku szkolnego p. E. Zapała.

I miejsce: Hubert Borowiec Sp 13, Roksana Kordas Sp 33, Magdalena Pułka Sp 25 i Aleksandra Nowak – Kolegium  Szkól Prywatnych,

II miejsce: Anna Karczewska Sp 9, świetlica Sp nr 7 i Aleksandra Ibe Sp 1,

III miejsce: Oliwier Brudny Sp 18 i Małgorzata Adamczyk Sp 2 .

Uczniowie naszej świetlicy zaprezentowali bardzo ciekawą lekcję powtórzeniową ze znajomości polskich drzew i krzewów połączona z piosenkami o wiośnie,  hasłami zachęcającymi do dbania o piękna  polską przyrodę.

 

 

 

 

42. W dniu 20 maja dotarła do nas bardzo miła informacja .Nasza podopieczna, uczennica kl. II Martynka Jaguś została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Podróżuj, śnij, odkrywaj” organizowanym przez  Stołeczne Gimnazjum „Startowa” z Warszawy. Martynka napisała cykl wierszy z morałami „Przebiegły lis”, Kret i jego mama”, „Kawka i paw”. Panie B. Terlecka i E. Potkańska  przekazały do organizatora dodatkowe informacje  uzyskane od Martynki o niej samej i jej zainteresowaniach, gdyż będą one zamieszczone w książce z wierszami  wszystkich laureatów. Wielkie brawa.

43. 21 maja dzieci ze świetlicy uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez mamę uczennicy z klasy IIIa, p. Anetę Pastuszko. Pani ta wprowadziła naszych podopiecznych w tematykę Dnia Matki. Dzieci opowiadały o ulubionych cechach swoich mam, utworzyły rodzinę wyrazów pokrewnych słowu mama, układały rozsypani wyrazowe, rysowały portrety swoich mam. Na zakończenie zajęć otrzymały drobne upominki za aktywność podczas spotkania. Pani dyrektor Urszula Pyk była również obecna na w/w zajęciach. Było to trzecie z kolei spotkanie  prowadzone przez rodziców z Rady Wspierającej Działalność Świetlicy. Dzięki takim spotkaniom praca w świetlicy nabiera bardzo pozytywnych cech współpracy na linii  Rodzice- Nauczyciele- Uczniowie.

 

 

 

44. W maju 2014  KLARA KARWACIŃSKA  zdobyła I miejsce w Międzyświetlicowym  Konkursie Recytatorskim „Najpiękniejsze polskie wiersze dla dzieci” organizowanym przez świetlicę SP nr 33. Dziewczynka przedstawiła wiersz „Strasna zaba”, do którego wcześniej przygotowała pracę plastyczną, która była „wejściówką" do udziału w konkursie. Klara była najmłodszą uczestniczką w/w konkursu. Uczennicę  przygotowała p. Ewelina Potkańska.

KORNELIA KUBICKA zdobyła II miejsce w XI Międzyświetlicowym Konkursie  Plastyczno-Technicznym „Upominek dla mamy” organizowanym przez świetlicę SP nr 19. Uczennica pod kierunkiem kol. A. Zawadzkiej przygotowała bardzo ciekawie wykonaną pracę plastyczna pt.” Portret  Mamy”.

45. W czerwcu otrzymaliśmy podziękowania za udział w niektórych Konkursach Ogólnopolskich. Z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju dyplomy z podziękowaniami za udział  w konkursie „ Morski świat przyszłości” otrzymali: Aniela Kwiecień, Katarzyna Błońska i  Olaf Nowak.Od Dyrektora Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie otrzymaliśmy podziękowania za udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej  „Świat w oczach dziecka-Podróż moich marzeń”  dla  Amelii Zatorskiej i Kornelii Kubickiej. Z Muzeum Złota w Złotoryi   otrzymaliśmy podziękowanie za udział w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego: ”Piękno drzemiące w wulkanach” dla uczniów: Erwina Górnickiego, Kornelii Kubickiej, Marii Kuczwary, Aleksandry Kiniorskiej, Oliwii Kot.

46. 12 czerwca  duża grupa uczniów z naszej świetlicy wzięła udział w  lekcji chemii „Magia i nauka”, którą pod opieką nauczycielki chemii p. Anny Szali specjalnie dla uczniów ze świetlicy przygotowały i poprowadziły  uczennice gimnazjum.  Starsze koleżanki pokazały nam doświadczenia, które dla maluchów były istnymi magicznymi poczynaniami. Papierek lakmusowy barwiący się na czerwono  czy niebiesko,  zapalające się banki mydlane, lawa z mieszaniny proszku do pieczenia i octu wypływająca ze styropianowego wulkanu, zmniejszające i powiększające się ilości kremu do deserów to niektóre z doświadczeń, które mali uczniowie mogli zobaczyć. A oglądali je z otwartymi buziami co wskazywało na ogromne zainteresowanie. Lekcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie i liczymy na kontynuację tego typu współpracy między uczniami i nauczycielami naszej szkoły.