Apel samorządu uczniowskiego kl. IV- VI "Bezpieczna szkoła"

Podczas apelu, który odbył się 28.10.2016r. wybrani uczniowie ze wszystkich klas IV-VI przedstawili informacje na temat bezpieczeństwa. Przygotowane prezentacje zostały opracowane przez poszczególne klasy podczas godzin wychowawczych. Przedstawiciele klasy VI b opowiedzieli zebranym o miejscach szczególnie niebezpiecznych w szkole i jak się tam zachować. Temat dotyczący rzeczy, które mogą zagrażać bezpieczeństwu zaprezentowali uczniowie klasy VIa. Jak bezpiecznie zachowywać się na przerwach uczyli wszystkich uczniowie klasy IV b, a o zagrożeniach w sieci ostrzegała klasa IV a. Spotkanie podsumowała klasa V a,  która przygotowała regulaminem bezpiecznego zachowania. Następnie uczennica kl. VI a przypomniała wszystkim numery telefonów alarmowych. Na zakończenie przewodniczący każdej klasy wziął udział w konkursie, który polegał na dokończeniu polskich przysłów związanych z sytuacjami postępowania czy zachowania się. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Jako nagrodę za udział w konkursie dzieci otrzymały odblaski, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.