Cenna lekcja historii na Wzgórzu Zamkowym

Dnia 30 września 2019 roku prawie 230 uczniów z kieleckich szkół wzięło udział w edukacyjnej grze terenowej upamiętniającej Kielecki wrzesień 39’ – śladami bohaterów.

W grze uczestniczyły 32 drużyny z 21 placówek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna: Blanka Czaja, Patrycja Grzejszczyk, Natalia Włosek, Amelia Sutowicz, Wiktoria Wąsowicz i Pola Zgutko – uczennice klasy VI a. Opiekunkami żeńskiej drużyny były panie: Jolanta Staniec i Wiesława Grosicka. Uczniowie wyruszyli o godzinie 8:00 sprzed pomnika 2 Pułku Artylerii Lekkiej w Kielcach. Trasa przebiegała obok miejsc pamięci narodowej, z metą na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego. Po drodze uczniowie musieli wykonać różne zadania. Nasza drużyna spisała się dzielnie, z wielkim zaangażowaniem wykonała wszystkie zadania, nie odstraszył jej nawet wiatr i deszcz. Dziewczęta z opiekunkami zameldowały się na mecie na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego. Za solidną pracę, piękną postawę drużyna naszej szkoły otrzymała pamiątkowy dyplom z wyrazami wdzięczności i uznania.

Była to cenna lekcja historii dla wszystkich uczestników tego patriotycznego przedsięwzięcia.

Wielkie brawa dla wszystkich!