Gimnazjalne Potyczki

W dniach 9-11 marca 2017r. uczennice naszego gimnazjum z klasy IA: Aleksandra Stando i Daria Soboń uczestniczyły w finale konkursu „Gimnazjalne Potyczki", zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przy współpracy z NBP.

Finał odbył się 10 marca 2017r. w Warszawie w budynku NBP w sali im. Sławomira Skrzypka. Do rywalizacji stanęło 16 gimnazjalnych zespołów, które pomyślnie przeszły pierwsze dwa etapy konkursu i uzyskały największą liczbę punktów. Podczas finału dziewczęta rywalizowały z pozostałymi uczestnikami „Gimnazjalnych Potyczek" w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę oraz umiejętności z ekonomii zdobyte podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”. Dziewczęta wzięły również udział w warsztatach z zakresu autoprezentacji i kreatywnego rozwiązywania problemów, zwiedziły Centrum Pieniądza i Centrum Nauki Kopernik, zawarły nowe przyjaźnie i znajomości z młodzieżą z różnych regionów Polski.

Uczennice reprezentujące nasze gimnazjum zdobyły tytuł finalistek Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalne Potyczki 2017" oraz otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i NBP.