LOGOWANIE DO OFFICE 365

KILKA SŁÓW O USŁUDZE OFFICE 365 A1

Szkoły oraz uczelnie, w tym wszyscy pracownicy, nauczyciele, uczniowie i studenci, mogą bezpłatnie korzystać z usługi Office 365 A1, zawierającej Microsoft Teams, aplikacje Word, Excel PowerPoint i OneNote w wersji online, oraz inne aplikacje i narzędzia do zdalnej edukacji.

Microsoft Teams łączy w sobie elementy komunikacji i współpracy grupowej, przekazywania treści, oceniania prac oraz połączenia aplikacji edukacyjnych w jednym miejscu.

Do najważniejszych funkcji należą:

• prowadzenie spotkań i lekcji online, z możliwością prowadzenia prezentacji,
  • proste udostępnianie treści uczniom/studentom,
  • prowadzenie wspólnych notesów,
  • przypisywanie zadań do wykonania i nadawanie ocen.

Uczenie zdalne

Materiały i zadania mogą być publikowane online, a uczniowie/studenci mogą mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki aplikacji Teams uczniowie/studenci mają dostęp do materiałów, mogą współpracować z innymi, kontaktować się z nauczycielem, a także przesyłać wykonane zadania. Nauczyciele zaś mogą przeglądać i sprawdzać prace uczniów/studentów i przesyłać im informacje zwrotne.

Lekcje online

Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia zdalnie, w formule online. Jest to możliwe dzięki funkcjom udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej. Podczas trwania zajęć zarówno uczniowie/studenci, jak i nauczyciel mogą komunikować się za pomocą tablicy przy użyciu teksu pisanego, audio lub wideo. Ponadto lekcja może być nagrywana i odtworzona w trybie offline w dowolnym momencie.

Korzystnie  z usługi Office 365 jest jednym ze sposobów na zdalną współpracę uczniów z nauczycielami. Wszystkich zainteresowanych tą usługą zapraszamy do zapoznania się z instrukcją logowania dla ucznia (linki poniżej).

/sites/default/files/instrukcja_dla_ucznia_logowanie_do_office_365_v_1.pdf

/sites/default/files/organizowanie_spotkania_video_w_teams_v_1.pdf