Mała książka – wielki człowiek

Biblioteka szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki w Krakowie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Celem kampanii jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Instytut Książki przygotował dla uczniów klas pierwszych Wyprawki Czytelnicze. W skład wyprawki wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów oraz Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.
Upominki te nauczycielki biblioteki wręczyły dzieciom podczas uroczystości pasowania na czytelnika, która odbyła się 23 marca 2022 roku.