MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ POCZTÓW SZTANDAROWYCH

Z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz
100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, już po raz siódmy, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Wojewódzkim Domem Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach przeprowadzili Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych .

VII Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych dla uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych składał się z dwóch kategorii turniejowych:

• konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych (odbył się 23.03.2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach),

• rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych (odbyła się 13.04.2018 r. w siedzibie SP nr 7 w Kielcach). Rywalizacja poprzedzona została szkoleniem pocztów, jakie przeprowadził na terenie Szkoły Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii w dniu 06 kwietnia 2018 r.

W bieżącej edycji w Konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych wzięły udział także szkoły z woj. dolnośląskiego, łódzkiego i lubuskiego.

Podczas Turnieju Szkoła gościła m. in.: p. Andrzeja Bętkowskiego Wicewojewodę Świętokrzyskiego, mjr Tomasza Śniecia z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
w Kielcach, mjr Mirosława Wolskiego Zastępcę Wojskowego Komendanta Uzupełnień WKU w Kielcach, p. Łukasza Maja – wizytatora Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Rozdanie nagród zwycięskim drużynom miało miejsce 02.05.2018 r. na Rynku w Kielcach podczas miejskiej uroczystości obchodów Święta Flagi RP . Nagrody wręczali m.in., Wojewoda Świętokrzyski – Pani Agata Wojtaszek, Senator RP Krzysztof Słoń, Pan Andrzej Sygut – Wiceprezydent Miasta Kielce. Poczty sztandarowe otrzymały także puchary, które ufundowali: płk Paweł Chabielski – Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach oraz płk Jarosław Molisak – Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Więcej szczegółów o przebiegu Turnieju znajduje się w zakładce „Turniej Pocztów”