NAUCZANIE ZDALNE DLA KLAS 4-8 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE

Informujemy, iż od dnia 26.10.2020 r. do 06.11.2020 r. klasy IV - VIII przechodzą w system nauczania zdalnego z wykorzystaniem e - dziennika i aplikacji Teams z Office 365 (lekcje on-line). Lekcje on-line rozpoczynają się w godzinach przyjętych w planie zajęć nauczania stacjonarnego, z tym że trwają tylko 30 min. Oznacza to, że przerwy między lekcjami wydłużają się o 15 min.
Zajęcia specjalistyczne: rewalidacja, socjoterapia, logopedia oraz zajęcia z pomocy psychologiczno - pedagogiczne (zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze i korekcyjno - kompensacyjne) odbywają się także w formie on-line.

Organizacja kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach.

1.W okresie kształcenia na odległość nauczanie zdalne będzie się odbywać za pomocą dziennika elektronicznego „Vulcan” oraz, w miarę możliwości, on-line z wykorzystaniem usługi „Office 365” i aplikacji „Teams”. Czas trwania lekcji on-line to 30 minut.

2.Monitorowanie i weryfikowanie wiedzy jest dokonywane ze szczególnym uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów, poziomu kompetencji informatycznych oraz dostępności posiadanego sprzętu służącego komunikowaniu.

3.Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie mogą mieć wpływu czynniki związane z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i do Internetu.

4.Oceny uzyskane podczas zdalnego nauczania są dostępne w e-dzienniku.

5.Ocenianie prowadzone jest zgodnie z przyjętymi w szkole przedmiotowymi zasadami oceniania z poniższymi zmianami:
- rezygnuje się z wystawiania ocen niedostatecznych, uczeń otrzymuje przypomnienie o konieczności wywiązania się z obowiązków i ewentualne wskazówki do uzupełnienia braków,
- nie przeprowadza się sprawdzianów pisemnych.

6.Ocenianiu podlega aktywność uczniów podczas lekcji on-line.

7.Wychowawca, we współpracy z innymi nauczycielami i pedagogami, pomaga
uczniom w rozwiązywaniu bieżących problemów.

8. Nauczyciele i pedagodzy są dostępni dla uczniów i rodziców on-line zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej szkoły.

9.Śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna z zachowania uwzględnia systematyczność i sumienność w wywiązywaniu się ze szkolnych obowiązków w czasie zdalnego nauczania.

10.Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się zgodnie z zasadami przyjętymi w Statucie Szkoły.

11.O zagrożeniu oceną niedostateczną oraz oceną naganną z zachowania wychowawca klasy informuje rodziców/prawnych opiekunów drogą elektroniczną przez e-dziennik.

12.Tryb i warunki przeprowadzania egzaminu poprawkowego, klasyfikacyjnego, sprawdzianu wiadomości i umiejętności w trybie odwoławczym oraz warunki uzyskania wyższej niż przewidywana oceny rocznej z zajęć edukacyjnych odbywa się zgodnie z zasadami przyjętymi w Statucie Szkoły z tym, że podanie do wychowawcy klasy o podwyższenie rocznej oceny klasyfikacyjnej wpływa drogą elektroniczną przez e-dziennik.

13. Egzaminy poprawkowe, klasyfikacyjne, sprawdziany wiadomości i umiejętności w trybie odwoławczym oraz sprawdziany warunkujące uzyskanie wyższej niż przewidywana oceny rocznej z zajęć edukacyjnych odbywają się na terenie szkoły po wcześniejszym ustaleniu wszelkich środków bezpieczeństwa i z zachowaniem zasad BHP.

14.Realizacja obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego obejmuje przesyłanie uczniom zestawów ćwiczeń możliwych do wykonania w warunkach domowych oraz linków do filmów instruktażowych dotyczących różnorodnych ćwiczeń. Uczniowie mogą być oceniani za przygotowanie prezentacji lub innych zleconych przez nauczyciela prac o tematyce sportowej i zdrowotnej.