Rodzinne Zawody Sportowe

W dniu 4.12.2019 r. rozegraliśmy już VI edycję Rodzinnych Zawodów Sportowych. Głównym celem imprezy było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z całą rodziną, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja ze środowiskiem lokalnym  oraz zachęcanie do czynnego wypoczynku w czasie wolnym. Nie są to typowe zawody sportowe dla uczniów, ponieważ do rywalizacji zostają zaproszone całe rodziny, które mogą bawić się wspólnie z dziećmi. Jak zawsze opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas i inni nauczyciele. Zespoły rozegrały mecze na poziomie klas IV, V,VI oraz VII. We wszystkich klasach rozgrywki przyniosły niezapomniane emocje, a zwycięstwa wiele radości. Oprócz zawodników na boisku, każda klasa miała wiernych kibiców. Rozgrywki w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę odbywały się w sali gimnastycznej, w tenisa stołowego na holu obok bloku sportowego, a w unihokeja na pierwszym piętrze. Były to zawody bez presji wyniku, których najważniejszym celem była wspólna, dobra zabawa w przyjacielskiej atmosferze zgodnie z zasadami fair play i kulturalnego kibicowania.