Samorząd - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2013/2014)

Już wiosna!
W SP 7 powitano ją okolicznościowym apelem SU. Koło teatralne uczniów klas IV-VI, pod opieką p. Agnieszki Kwiecień przygotowało krótką inscenizację opartą na motywach greckiego mitu o Narcyzie - niezdobytym przez płeć piękną młodzieńcu, który umiera z miłości do samego siebie. Na jego mogile wyrasta wiosenny kwiat, noszący jego imię. W przedstawieniu wykorzystano wiosenne motywy muzyczne, a scenografia nawiązywała do tej oczekiwanej przez wszystkich pory roku.

Apel był także sposobnością do prezentacji wyjątkowego stroju na wiosnę.

Na zakończenie zostały rozdane nagrody w konkursie zorganizowanym przez panie E. Ziębę i S. Wolańską na najlepiej czytającego po angielsku.

Święto pań!

Dnia 10 marca 2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony miłemu świętu; to oczywiście Międzynarodowy Dzień Kobiet. Całość uroczystości składa się z trzech poetyckich części. Pierwszą stanowiły piękne słowa recytacji życzeń i dowcipów w wykonaniu uczniów klasy Va pod opieką p. Grażyny Tosnowiec - Brodawki. Następnie wystąpiła grupa teatralna klasy IVb "Pod wesołą siódemką", której opiekunką jest p. Jolanta Staniec. Uczniowie ukazali zróżnicowane oblicze pań poprzez oryginalne recytacje wierszy ulubionych pisarzy najmłodszych - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Całość zamknęły wzruszające interpretacje wierszy o kobietach, które przedstawili uczniowie klasy IVb przygotowani przez wychowawcę klasy IVb p. Jolantę Segiecińską - Urbanek. Nad oprawą muzyczną czuwali uczniowie Gimnazjum Nr 1 wraz z opiekunką p. Anną Szalą. Uroczystość zakończyła skoczna piosenka zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie", która zainspirowała uczniów ZSO Nr 29 do wspólnego śpiewu i oklasków! Brawo!

_____________________________________________________________________

31.01.2014r. odbył się uroczysty apel SU - podsumowanie wyników za I semestr oraz sprawozdanie z pracy SU. Pod opieką p. D. Sępioł-Skóry i p. U. Olszewskiej uczniowie z Zielonego Patrolu przedstawili program artystyczny.

Rozstrzygnięto i przyznano nagrody w konkursach:

1. "Najpiękniejsza karta bożonarodzeniowa" SU - Patrycja Rodak Va

2. "Przyroda i ja"

3. "Rebusy literackie".

P. dyrektor Urszula Pyk przedstawiła najlepszych uczniów SP 7:

Wyróżniono najlepszych sportowców:

Sprawozdanie z czytelnictwa przedstawiła p. U. Olszewska.

_____________________________________________________________________

30.01.2014r. odbyła się dyskoteka karnawałowa dla kl. IV-VI. W ramach rywalizacji klas przyznano nagrody w kategoriach: "najciekawsze przebranie karnawałowe" (klasa IVa), "najlepiej przebrany chłopak" (Norbert Serwicki, kl. VIa), "najlepiej przebrana dziewczyna" (Julia Korus, kl. IVa).

_____________________________________________________________________

SU ogłosił konkurs pt. "Laurka dla nauczyciela" w dwóch edycjach (do 04.10.2013r.)
Oto wyniki:

edycja Grafiki komputerowej:
I Anna Cebula kl. 5a
II Ilona Jeżewska 5a
III Aleksandra Stando 4a

edycja Plastyczna:
I Luiza Arendarska 5a
II Aleksandra Król 5a
III Adam Misztal 5a

_____________________________________________________________________

Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI. Oto ich wyniki:

Przewodnicząca: Maja Domagała VIa