V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIOTECZNY „MÓJ EX LIBRIS”

V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO „MÓJ EX LIBRIS”

organizowanego przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach

I Organizator:

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach

II Patronat honorowy:

• Prezydent Miasta Kielce,

• Świętokrzyski Kurator Oświaty,

• Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kielcach,

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach,

• Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach,

• Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach,

• Firma Księgarska „Andrzej”,

• Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

III Cele konkursu:

• Popularyzacja i promocja biblioteki, książek i czytelnictwa.

• Kształtowanie wrażliwości artystycznej oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

• Pozyskanie oryginalnych małych form graficznych.

• Zapoznanie uczniów z ekslibrisem jako znakiem graficznym własnych zbiorów.

• Nabycie umiejętności sporządzania ekslibrisu różnymi technikami.

IV Tematyka konkursu: ekslibris jako znak graficzny zbiorów o tematyce muzycznej

V Uczestnicy konkursu:

• Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży kieleckich szkół.

• Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

• dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej,

• dla uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

VI Zasady konkursu:

• Każdy uczestnik dostarcza maksymalnie trzy różne; samodzielnie wykonane prace w następujących technikach:

• rysunek tuszem, flamastrem lub cienkopisem w formacie A-3,

• grafika komputerowa w formacie A-4 (przy wykonywaniu pracy w edytorze graficznym nie wolno używać klipartów, korzystać z gotowych rysunków i zdjęć);

• Na ekslibrisie wymagany jest napis Ex libris.

• Prace konkursowe, delikatnie podpisane na odwrocie, powinny zawierać następujące informacje:

• imię i nazwisko ucznia, klasa,

• nazwa i adres szkoły oraz numer telefonu,

• imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna, numer telefonu i adres e-mail.

VII Ocena prac:

• Prace konkursowe oceniane będą przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora.

• Komisja będzie oceniać: zgodność z tematem, oryginalność i estetykę wykonania.

VIII Terminarz:

• Prace konkursowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 marca 2019 roku.

• Wystawa pokonkursowa połączona z wręczeniem dyplomów i nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej
    nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach, ul. Zimna 16 - w maju 2019 r.

• Dokładny termin zostanie zamieszczony w drugiej połowie kwietnia 2019r. na stronie internetowej Organizatora (www. sp7.kielce.eu)

IX Uwagi końcowe:

• Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do Organizatora Oświadczenia rodzica/ prawnego opiekuna o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika V Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego Mój ex libris .

• Organizatorzy konkursu nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich.

• Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.

• Organizator nie udziela wcześniejszych informacji o wynikach konkursu.

• Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie podlegają weryfikacji lub zaskarżeniu.

• Prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane uczestnikom i pozostaną w zbiorach biblioteki SP nr 7.

• Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją wszystkich punktów regulaminu.

• Dodatkowe informacje udzielane będą telefonicznie: 413676187.

Organizatorzy: Wiesława Grosicka, Urszula Olszewska