Wycieczka do Sandomierza.

W dniu 20.06.2023r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Pierwszym punktem programu było przejście Podziemną Trasą Turystyczną, której długość liczy 470 m, a głębokość sięga do 12 m poniżej poziomu rynku. Przewodnik zapoznał nas nie tylko z historią, ale również z architekturą i najważniejszymi zabytkami starego miasta. Spacerując ulicami Sandomierza zobaczyliśmy: Ratusz, Bramę Opatowską, Zamek Królewski, Dom Długosza, ,,Ucho igielne", pierścień z krzemienia pasiastego, zabytkowe kamieniczki. Kolejnym punktem na naszej trasie był wąwóz Królowej Jadwigi. Był też czas na odpoczynek...Wszyscy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i spontaniczną zabawą podczas spaceru nad Wisłą.