Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2009/2010)

W dniach 13-18 czerwca 2010 roku  klasy VIa oraz VIb przebywały na zajęciach Zielonej Szkoły w Jastrzębiej Górze nad morzem. Jak było? Oceńcie sami!

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Znacznymi osiągnięciami w ubiegłorocznej edycji Czwartków Lekkoatletycznych mogą pochwalić się uczennice Joanna Zygan (kl. IVa), Wiktoria Baran (kl. VIb) i Klaudia Praśkiewicz (kl VIa) oraz uczeń kl. IV a - Mateusz Sołtysiak. Poniżej prezentujemy wybór informacji na ich temat ze strony internetowej kieleckiego MOSiR:

 

» Zaczęliśmy wiosenne Czwartki LA 2010

"(…)Na bardzo wysokim poziomie stał także konkurs skoku wzwyż. Szczególnie dziewczynki z rocznika 1999 postarały się o fantastyczne rezultaty, a mowa tu o pokonaniu poprzeczki zawieszonej na 1,20m i zdobyciu 141 pkt. do GP przez (…) Joannę Zygan (SP 7). Wyróżniła się także Klaudia Praśkiewicz (1997, SP 7) z wynikiem 1,40m i 129 pkt, a honor płci męskiej uratował Mateusz Sołtysiak (1999, SP 7), który skoczył 1,20m i otrzymał 119 pkt do klasyfikacji GP."

 

» Wyniki drugich wiosennych Czwartków LA

"Prawie 300 uczniów wzięło udział w kolejnej serii Czwartków Lekkoatletycznych rozegranych 13 maja(…). Świetnie spisała się także Wiktoria Baran , która startowała w skoku wzwyż. (…)Druga z wymienionych – Wiktoria - to uczennica SP 7, a w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,45 metra, co dało jej 139 pkt. do GP. W opisywanej konkurencji padło więcej bardzo dobrych wyników. W roczniku 1999 Dominik Gumuła (SP Porzecze) i Mateusz Sołtysiak (SP 7) osiągnęli wynik 1,25 m, a to przełożyło się na 130 pkt."

 

» Już tylko ostateczne rozstrzygnięcia

"Do Joanny Zygan (rocznik 1999) z SP 7 należał najlepszy wynik punktowy klasyfikacji Grand Prix podczas rozegranych 27 maja ostatnich kwalifikacyjnych zawodów Wiosennych Czwartków Lekkoatletycznych. Asia pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,20 m i dopisała do swojego konta 141 punktów! Oprócz wspomnianej Zygan w tej samej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowali się także: Wiktoria Baran (1997, SP 7) – skok na wysokość 1,40 m i 129 punktów; oraz chłopcy z rocznika 1999: Dominik Gumuła (SP Porzecze) i Mateusz Sołtysiak (SP 7) obaj skoczyli 1,20 i zdobyli po 119 punktów do klasyfikacji GP..."

 

Joanna Zygan (kl. IVa)

 

Joanna Zygan na najwyższym stopniu podium.

 

_____________________________________________________________________

 

W dniu 1 czerwca 2010 r. miał w naszej szkole miejsce cykl imprez z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Odbyły się między innymi zawody sportowe w różnych konkurencjach, uroczysty apel Samorządu Szkolnego oraz przedstawienie w wykonaniu gimnazjalistów. Wielu zwolenników miały też skoki na trampolinie. Po wręczeniu nagród dla najlepszych sportowców przed publicznością złożoną z uczniów SP 7 oraz Gimnazjum Nr 1 wystąpił zespół DNA.

 

 

_____________________________________________________________________

 

PAMIĘĆ O PATRONIE

„Bez tej miłości można żyć,

mieć serce suche jak orzeszek,(…)

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.(…)

Można nie kochać cię - i żyć,

ale nie można owocować.”

 

 

„Gawędę o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej i wiele innych tekstów o tematyce patriotycznej mogliśmy usłyszeć na uroczystej akademii poświęconej uczczeniu patronów SP7: PARTYZANTÓW ZIEMI KIELECKIEJ”, zamykającej obchody Miesiąca Pamięci Narodowej w naszej szkole. Uroczystość uświetniła obecność kombatantów – przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich.
Słowa poezji pięknie deklamowanej przez piątoklasistów i brzmiącej w podniosłym nastroju przypomniały uczniom o bohaterach II wojny światowej i ideach – Bóg, Honor, Ojczyzna, za które walczyli i oddawali życie. O Nich mówiły także piosenki wykonywane przez szkolny chórek oraz Paulinę Porzucek, naszą absolwentkę, obecnie uczennicę III kl. gimnazjum, która niedawno wyśpiewała sobie wyróżnienie na jubileuszowym V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Partyzanckiej im. Michała Cetnera. Zaproszeni goście także zwrócili się do młodzieży, która usłyszała przepojony tęsknotą za matką wiersz deklamowany przez żołnierza BCh oraz wygłoszoną na zakończenie uroczystości gawędę Jerzego Zawadzkiego, żołnierza AK m.in. o tym, czym dziś jest patriotyzm i jak go kultywować.
Akademia zakończyła się dokonaniem przez gości okolicznościowych wpisów do kroniki. W tym dniu przedstawiciele SU złożyli wiązanki pod miejscem pamięci na ul. Urzędniczej, którym szkoła się opiekuje.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W I etapie Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "W Świecie Mitów" uczennice Maria Zapała oraz Magdalena Król z klas piątych zakwalifikowały się do finału. W finale M. Król zajęła I miejsce w konkursie. M. Zapała zdobyła I miejsce za najciekawszy strój.

 

Opiekunki - A. Kwiecień i E. Osajda.

_____________________________________________________________________

 

W Miejskim Konkursie Literackim O Nagrodę "Złotego Pióra" I miejsce wywalczyła Wiktoria Grimm z kl. VI a.

Opiekun - A. Kwiecień.

_____________________________________________________________________

 

Wiktoria Baran z klasy VI b zajęła III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Ekologiczno - Informatycznym pt. "Góry Świętokrzyskie - naszym domem". Konkurs został zorganizowany przez SP nr 5 im Stefana Artwińskiego (ZSO nr 28) i składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na wykonaniu pracy tematycznej związanej z ekologią i regionem świętokrzyskim n/t "Wpływ człowieka na środowisko". Drugi etap polegał na wykonaniu w edytorze graficznym Paint plakatu n/t "Mój wpływ na środowisko naturalne".

 

 

_____________________________________________________________________

 

Uczeń kl. IIa Maciej Pawełkiewicz pod opieką p. Agaty Kucharczyk zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym plastycznym konkursie biblijnym, który dotyczył pracy kapłana w parafii.

_____________________________________________________________________

 

Dnia 6 III 2010 r. odbył się etap rejonowy konkursu biblijnego z Księgi Sędziów. Magdalena Król - uczennica kl. Va pod opieką p. Agaty Kucharczyk dostała się do finału, który będzie miał miejsce 24 IV 2010 r. 

_____________________________________________________________________

 

 

W marcu 2010 r., jak co roku, w ramach obchodów XVII Tygodnia Kultury Języka odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny o tytuł „POGROMCY BYKÓW ORTOGRAFICZNYCH - SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII”.

Największymi znawczyniami ortografii okazały się uczennice Ada Domagała z kl. VIa (I miejsce) oraz Marysia Zapała z kl. Vb (II miejsce). Obie dziewczynki reprezentowały naszą szkołę w XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym Uczniów Klas IV–VI Szkół Podstawowych, który odbył się 11 marca w Szkole Podstawowej nr 34.

Z wielką przyjemnością informujemy, że piątoklasistka Marysia Zapała została laureatką tego konkursu miejskiego, zdobywając pierwsze miejsce w Kielcach.

 

 

Na zdjęciu Ada i Marysia na konkursie w SP 34.

 

 

Marysia odbiera wspaniałą nagrodę (drukarkę komputerową) za zdobycie pierwszego miejsca  w  XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym Uczniów Klas IV–VI  Szkół Podstawowych.

_____________________________________________________________________

 

„Gdziekolwiek była Ona, tam był raj”

 

Samorząd Uczniowski SP7 uczcił "Dzień Kobiet" 2010 krótkim słowno-muzycznym programem kabaretowym, w którym w rajskiej scenerii zobaczyliśmy spotkanie Adama z Ewami.

 

 

Ewa zastanawia się, kim jest ten osobnik.

 

 

Ewy brawurowo uświadamiają, że „są z biodra, co widać, słychać i czuć”.

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 9 II 2010 r. uczniowie klasy III a pod opieką p. Agaty Kucharczyk wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Jasełek i Przedstawień Wigilijnych, który odbył się w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach. Zajęli I miejsce. Jako nagrodę otrzymali odtwarzacz DVD, statuetki i dyplomy.   

_____________________________________________________________________

 

 

Jak na Olimpie, czyli lekcja mitologii w 5b.

 

W naszej szkole lekcje nie zawsze mają przebieg typowy. Lubimy się uczyć, bawiąc, stąd staramy się urozmaicać naukę, by była łatwiejsza do przyswojenia.

Do takich nietypowych lekcji należy z pewnością uwieńczenie zmagań z mitologią grecką. Dzieci polubiły bogów i herosów, poznały ich historie, a na koniec przygotowały wspaniałe portfolia, w których podzieliły się zbieranymi przez kilka miesięcy materiałami o wybranych przez siebie boskich postaciach z Olimpu.

Radośni,  przygotowani i … przebrani przybyli uczniowie klasy 5b na…ucztę bogów. Bardzo przejęci prezentowali się w boskich postaciach Hery, Afrodyty, kilku Aten, Posejdonów, Zeusów, Demeter, Aresów i innych. Kto chodził do „Siódemki” z pewnością rozpozna ich nie tylko po strojach, ale i  atrybutach. Popijając nektar, opowiadali o roli, jaką pełnią na Olimpie. Posłuchać mogliśmy na lekcji, teraz chociaż popatrzmy…

 

 

 

Zdjęcia wykonała oraz lekcję przeprowadziła mgr Agnieszka Kwiecień.

 

_____________________________________________________________________

 

 

Latem 2009 r. gruntownie odnowiono wnętrze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 29. W pierwszym semestrze ubiegłego roku szkolnego zakończył się natomiast remont elewacji budynku. Zapraszamy do zapoznania się z nowym, atrakcyjnym obliczem naszej placówki.

 

 

autor zdjęć - Piotr Kisiel