Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2011/2012)

Pani Urszula Olszewska i p. Lidia Adach koordynowały na terenie całej szkoły przebieg konkursu – Szkolna Zbiórka Surowców Wtórnych, organizowanego przez Fundację Nadzieja Rodzinie, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Kielcach. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie i pracownicy szkoły zebrali 4455 kg makulatury, 62,2 kg baterii, 22,5 kg puszek i 230,9 kg zakrętek. Tym samym nasza szkoła zajęła I miejsce na terenie miasta. Za zaangażowanie w tę akcję otrzymaliśmy dyplom i nagrody rzeczowe. Największą aktywność na terenie szkoły wykazali uczniowie z kl II a – 1026,2 kg  makulatury, I a – 960,4 kg, III a – 473,3 kg. Laureaci (kl. II a i I a) otrzymają na zakończenie roku dyplomy i upominki przekazane przez Fundację Nadzieja Rodzinie oraz ufundowane przez szkolny sklepik Dziupla, którego opiekunką jest p. Elżbieta Zapała. 

_____________________________________________________________________

 

Wyniki trwającego przez cały rok szkolny konkursu:

Czytelnik Roku

(organizowanego przez nauczycielkę biblioteki p. Urszulę Olszewską)

 

NAJLEPSI  CZYTELNICY  KLAS w Szkole Podstawowej nr 7 w roku szkolnym 2011/2012

 

KLASY I:

1.      Maksymilian Gil – I a

2.      Aleksandra Włosek – I a

3.      Wiktoria Chałon i Wiktoria Jaśkowska – I a

KLASY II:

1.      Aleksandra Stando – II a

2.      Weronika Kałuzińska – II a

3.      Oskar Jabłoński – II a

KLASA III:

1.      Luiza Arendarska – III a

2.      Anna Cebula – III a

3.      Patrycja Rodak – III a

KLASA IV:

1.      Aleksandra Durnaś – IV a

2.      Emilia Grabka – IV a

3.      Eryk Chmura – IV b

KLASY V:

1.      Iwo Jarmołowicz – V a

2.      Daniel Kołodziejski – V a

3.      Ewa Jakóbik – V b

KLASY VI:

1.      Kornelia Skrzeczyna – VI a

2.      Weronika Czybińska – VI a

3.      Bartosz Zapała – VI a

 

CZYTELNIKAMI  ROKU zostali:

KLASY  I – III:  TOMASZ  MACHULSKI  z kl. III a

KLASY  IV – VI:   PATRYCJA JOKIEL  z kl. IV a

 

Czytelnicy Roku oraz zdobywcy pierwszych miejsc z poszczególnych poziomów klas otrzymają podczas zakończenia roku szkolnego dyplomy i nagrody książkowe.

_____________________________________________________________________

 

Maja Dąbrowska i Oliwia Kot z kl. I a zostały laureatkami konkursu plastycznego "Marzyciele i ich sny" towarzyszącego wystawie czasowej "Korczak i jego dzieło". Dziewczynki wykonały piękne prace do fragmentów tekstów Janusza Korczaka. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 1 czerwca w Pałacu Biskupów Krakowskich. Maja i Oliwia zajęły pierwsze miejsca. Nagrodzone prace są eksponowane w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego od 1 czerwca 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. Opiekun: p. Grażyna Jaklewicz.

_____________________________________________________________________

 

Rok 2012 jest ogłoszony rokiem Janusza Korczaka – znanego nauczyciela, pedagoga, pisarza, który w świadomości pokoleń okazał się wielkim przyjacielem i dobroczyńcą dzieci. W ramach uroczystych obchodów Roku Korczakowskiego zorganizowano w naszej szkole konkurs recytatorski twórczości tego wybitnego propagatora praw dziecka.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VI SP 7 i przedstawiciele Gimnazjum nr 1 klas I-III. Wykonawcy recytowali fragmenty utworów „starego doktora”. W potyczkach recytatorskich bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Sułkowska z klasy V b, II miejsce zajął Iwo Jarmołowicz z klasy V a, III miejsce Emilia Gawlik z klasy IV a i Kornelia Skrzeczyna z klasy VI a.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły 28.05.2012 r. panie: Wiesława Grosicka, Jolanta Staniec, Maria Gidek.

_____________________________________________________________________

 

Uczniowie naszej szkoły z kl. I-III i IV-VI wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym, który został zorganizowany przez Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Temat prac brzmiał: "Pójdź za Mną - powołanie darem i tajemnicą". Technika prac była dowolna, a ich format to A3 lub A4. Z klas I-III wpłynęły 53 prace z całej Diecezji  Kieleckiej. II miejsce zajęła Anna Cebula, uczennica kl. III a. Z klas IV-VI wpłynęło natomiast 76 prac. Maja Domagała, uczennica kl. IV a zajęła I miejsce. Obie uczennice przygotowała pani A. Kucharczyk. Gratulujemy!   

_____________________________________________________________________

 

Dnia 26.04.2012 roku w kinie "Moskwa" odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Najlepszy recytator". Wystąpiło wielu małych artystów z 3 szkół biorących udział w comiesięcznych spotkaniach Akademii Filmowej. Popisy młodych recytatorów oceniał aktor Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach - Dawid Żłobiński. Nasza szkoła zaprezentowała się bardzo korzystnie, gdyż zajęliśmy dwa pierwsze miejsca w kategorii klas pierwszych i drugich. I miejsce dla Pauliny Michalczyk uczennicy kl. I a, przygotowanej przez p. G. Jaklewicz (wśród uczniów klas pierwszych) oraz I miejsce dla Marty Janusz z klasy II a, przygotowanej przez p. D. Kruzel  (wśród uczniów klas drugich).     

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 25.04.2012r. pani Monika Zawadzka-Chłopek przeprowadziła szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu polegającego na stworzeniu własnej, artystycznej wizji logo Google. W związku ze zbliżającą się wizytą w naszym kraju wielu fanów piłki nożnej, tegoroczne zadanie polega na kreatywnej interpretacji zdania „...Pozdrowienia z Polski”. Zwycięska praca zastąpi logo na stronie głównej Google.pl 8 czerwca, a jej autor wygra atrakcyjne nagrody dla siebie oraz szkoły. Do konkursu zakwalifikowała się Anna Cebula - uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 7.

 

_____________________________________________________________________

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "ZIEMIA - MÓJ DOM"

 

Wewnątrzszkolny konkurs ,,Ziemia - mój dom" odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, informatycznej i fotograficznej, Przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja w składzie: D. Bartosik, D. Sępioł-Skóra, J. Dusza zdecydowała nagrodzić po jednej osobie z każdej kategorii.

Najlepsi to:

BEATA SIERKA z kl. V b - najlepsza praca plastyczna

WERONIKA CHRABĄSZCZ z kl. VI b - w etapie fotograficznym

AGNIESZKA BANAŚ z kl. VI b - najlepsza prezentacja multimedialna

Wszyscy laureaci otrzymali podczas apelu szkolnego dyplomy i nagrody rzeczowe. Ich prace, a także prace innych uczestników tego konkursu, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie „ Z ekologią za pan brat".

_____________________________________________________________________

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

 

23 kwietnia 2012 roku odbył się szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI.

Oto laureaci:

I miejsce – ALEKSANDRA SYLWAR z kl. VI b        

II miejsce – WIKTORIA ODZIEMEK z kl. V a

III miejsce – DOMINIK GLAZER z kl. V b

                          JAKUB JANUSZ z kl. V b

Zmagania te stanowiły jednocześnie eliminacje do majowego XVI Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego w SP nr 28 w Kielcach. Naszą szkołę reprezentować będzie Aleksandra Sylwar. Konkurs zorganizował oraz przeprowadził p. W. Kwaśniewski.       _____________________________________________________________________

 

WYNIKI

VII  WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

POEZJI POŚWIĘCONEJ II WOJNIE ŚWIATOWEJ

 

Konkurs odbył się 16 kwietnia 2012 roku. Przeznaczony był dla uczniów  klas IV - VI.

Oto jego laureaci:

 

I miejsce – JULIA MAJEWSKA z kl. V a

                      WIKTORIA ŚLIWIŃSKA z kl. VI a

II miejsce – MAŁGORZATA SUŁKOWSKA z kl. V b

III miejsce – ALEKSANDRA KUBICKA z kl. V a

               

Wszyscy laureaci otrzymali, podczas apelu szkolnego poświęconego patronowi szkoły, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zdobywczynie I miejsca zaprezentowały recytowane przez siebie wiersze 18 kwietnia 2012 r. podczas uroczystości z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W szczególnym i jakże ważnym dla wszystkich chrześcijan czasie Wielkiego Tygodnia, gdy serca tęsknią już za Wielkanocnym Porankiem, a myśli biegną ku świątecznej przerwie na odpoczynek - we środę, 4 kwietnia - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką A. Kucharczyk,  J. Duszy i ks. J. Stanocha przedstawili okolicznościowy montaż słowno – muzyczny z okazji siódmej rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II o znamiennym tytule: "Buty, okna i krzyż"... Chwile spędzone na wspomnieniach z życia i posługi Polskiego Papieża być może pomogły niektórym uwierzyć na nowo, że miłość, która ma swe źródło w Chrystusie Zmartwychwstałym, nigdy nie umiera.  A tylko wtedy, gdy człowiek weźmie swój krzyż i pójdzie wytrwale za Chrystusem, może dojść do ostatecznego zwycięstwa.

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 27 marca klasa I b z p. Beatą Dąbrowską przedstawiła apel pt. "Powitanie wiosny" podczas którego to apelu dominowała muzyka Marka Grechuty oraz zespołu Skaldowie. Po apelu p. Beata Dąbrowska zwróciła się z apelem do zebranych, w którym poinformowała o dniu 31 marca. Tego dnia o godz. 20.30 miliony ludzi na całym świecie wyłącza światła a zapala lampki w trosce o środowisko.
Na zakończenie wręczono uczniom dyplomy i nagrody książkowe za zajęcie czołowych miejsc w konkursie plastycznym "Dokarmiamy ptaki i zwierzęta zimą".

 

 

_____________________________________________________________________

 

W marcu, miesiącu poświęconemu kulturze języka i teatrowi, uczniowie klasy 5a zaprosili koleżanki i kolegów z SP7, nauczycieli i rodziców do udziału w "Imprezie na Olimpie". Podczas zajęć koła polonistycznego napisali scenariusz przestawienia, zaprojektowali stroje i rekwizyty. Utwory muzyczne przygotował p. dyrektor M. Kazusek, a scenografię wykonały: p. L. Adach i p. D. Bartosik. Do pracy nad powstaniem przedstawienia włączyła się także p. J. Dusza oraz rodzice uczniów. 

 

_____________________________________________________________________

 

Wyniki VII  Szkolnego Konkursu Ortograficznego "O tytuł pogromcy byków ortograficznych - szkolnego mistrza ortografii"

 

Konkurs odbył się 5 marca 2012 r. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas IV - VI.  Szkolnym Mistrzem Ortografii została Aleksandra Sylwar z kl. VI b, a Szkolnym Wicemistrzem Ortografii -Aleksandra Kubicka z kl. V a.

Zwyciężczynie otrzymają dyplomy i nagrody podczas apelu szkolnego. Wezmą także udział w XIX Miejskim Konkursie Ortograficznym,  który odbędzie się  15 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach.

Dodatkowo na wyróżnienie w ,,walce z bykami ortograficznymi  zasłużyli:

1.) Weronika Czybińska z kl. VI a,

2.) Iwo  Jarmołowicz z kl. V a,

3.) Wiktoria Szabla z kl. V b.

Konkurs zorganizowały oraz przeprowadziły p. Urszula Olszewska i p. Agnieszka Kwiecień.

_____________________________________________________________________

 

23 lutego 2012 r. w Klubie Animacji i Kultury Szkolnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach odbył się Koncert Laureatów. Laureatką konkursu "Wyrażamy siebie w sztuce - Pasje i Talenty 2012" została Aleksandra Włosek z kl. I a. Ola zajęła I miejsce w konkursie plastycznym " Przysłowia polskie mądrością narodu ".

 

 

_____________________________________________________________________

 

W dniu 02.02.2012r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygniecie II edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego pod hasłem: „My się zimy nie boimy”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań słowem pisanym, budzenie wrażliwości twórczej, doskonalenie umiejętności literackich oraz uwrażliwienie na piękno przyrody zimą. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas trzecich. Wpłynęły 22 prace z 12 szkół. Były one bardzo ciekawe, objawiły się w nich niezwykłe talenty literackie najmłodszych uczniów. Komisja w składzie:

Przewodnicząca – p. dyrektor mgr E. Osajda

Członkowie – p. mgr Wiesława Grosicka

                            p. mgr  Danuta Bartosik

po wnikliwej analizie prac wyłoniła trzy miejsca i wyróżnienie.

Oto laureaci:

I m Hanna Cedzyńska SP 2

II m Julia Michta SP 2

III m Gabriela Kwiecień SP 33

Wyróżnienie Aleksandra Pękalska SP 18

Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Następnie goście obejrzeli przedstawienie pt. „O chłopcu, który zniknął” w wykonaniu kola teatralnego „Groch z kapustą”.

____________________________________________________________________

 

Dnia 02.02.2012 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach  odbył się I Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu, którego pomysłodawcą i współorganizatorem z ramienia Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach jest pani Monika Zawadzka-Chłopek, doradca metodyczny, nauczyciel informatyki w ZSO nr 29 w Kielcach. W trakcie imprezy odbyły się warsztaty promujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zachęcające uczniów do wspólnego (razem z  rodzicami i dziadkami)  świadomego i odpowiedzialnego korzystania z usług internetowych. Posumowaniem I ŚDBI było uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Wyruszamy razem w cyfrowy świat … Bezpiecznie!”. Nagrody otrzymali również uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajęła Anna Cebula z kl. III a – opiekun pani Dorota Sławińska a wyróżnienie zdobył Daniel Kołodziejski z kl. VI a – opiekun p. Jadwiga Dusza. A oto nagrodzona praca Ani Cebuli:

 

 

_____________________________________________________________________

 

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Patrycja Duda (kl. VIa) zajęła pierwsze miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurs odbył się 31.01.2012 r. w Szkole Podstawowej w Bolechowicach.

_____________________________________________________________________

 

NAJLEPSI W "SIÓDEMCE"

27 stycznia 2012 r. odbył się apel Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI podsumowujący pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Pani wicedyrektor Ewa Osajda przedstawiła wyniki nauczania w kończącym się okresie oraz wyróżniła najlepszych uczniów. Są to:

 

1. Iwo Jarmołowicz (kl. Va) (średnia ocen - 5,00, ocena z zachowania - wzorowa)                      2. Patryk Lewczuk (kl. Va) (śr. 5,00, ocena z zachowania - bardzo dobra)

    Aleksandra Nowak (kl. Va) (śr. 5,00, ocena z zachowania - bardzo dobra)

3. Maja Domagała (kl. IVa) (śr. 4,89)

    Paula Kałuzińska (kl. IVa) (śr. 4,89)

    Katarzyna Giez (kl. Va) (śr. 4,89)

    Wiktoria Śliwińska (kl. VIa) (śr. 4,89)

    Agnieszka Banaś (kl. VIb) (śr. 4,89)

    Kamil Kobryń (kl. VIb) (śr. 4,89)

4. Beata Sierka (kl. Vb) (śr. 4,80)

5. Aleksandra Sylwar (kl. VIb) (śr. 4,78)

    Grzegorz Pióro (kl. IVa) (śr. 4,78)

 

Oto uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75:

 

 

A oto nasi najlepsi uczniowie z p. wicedyrektor Ewą Osajdą:

 

 

Przedstawiono również klasyfikację klas. Najwyższą klasową średnią ocen uzyskała klasa Va (wych. p. J. Dusza) - 4,28. Drugie miejsce przypadło klasie IVa (wych. p. D. Sępioł-Skóra), która może pochwalić się średnią na poziomie 4,10. Najlepszą frekwencją wykazała się również klasa Va - 93,4 %.

_____________________________________________________________________

 

26 stycznia członkowie Koła Regionalnego z kl. Ia zaprezentowali inscenizację "LEGENDY ŚWIĘTOKRZYSKIE". Młodzi aktorzy wcielili się w role czarownic, diabłów, zbója oraz mieszkańców regionu. Przedstawienie przypomniało legendarną postać zbója Kaka oraz melodie i pieśni ludowe.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W I semestrze r. szk. 2011/2012 odbył się konkurs biblioteczno – plastyczny: Inicjał jak ze średniowiecznych manuskryptów (przygotowany i przeprowadzony przez p. Danutę Bartosik oraz p. Urszulę Olszewską). Konkurs polegał na zilustrowaniu w stylu średniowiecznym własnego inicjału. Udział w nim wzięli uczniowie klas szóstych.

Laureatami zostali:

I miejsce – NATALIA DOBOSZ z kl. VI b

II miejsce – OLGA STĘPIEŃ z kl. VI a

III miejsce – KAMILA ZAWADZKA z kl. VI a

Wyróżnienia otrzymali:

SARA KAŁUŻNA z kl. VI b

WIKTORIA ŚLIWIŃSKA z kl. VI a

DANIEL HABER z kl. VI b

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas apelu podsumowującego I semestr. Prezentacja wyróżnionych prac znajduje się na korytarzu I piętra.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 24.01.2012 r. odbył się w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 III Szkolny Konkurs Szybkiego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 7. Laury zwycięstwa przypadły następującym uczniom:

I miejsce - Julia Majewska z klasy V a

II miejsce - Patryk Lewczuk z klasy V a

III miejsce - Patrycja Jokiel z klasy IV a.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Wiesława Grosicka i pani Jolanta Staniec.

_____________________________________________________________________

 

Dnia 12.01.2012r. odbyły się finałowe rozgrywki Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Organizatorem zawodów był  SZS (pod patronatem Prezydenta Miasta Kielc Wojciecha Lubawskiego). Po zaciętych pojedynkach, drużyna w składzie: Oliwia Jedynak-kl.Vb, Klaudia Jedynak-kl. VIa, Klaudia Michta i Klaudia Alichniewicz-kl. VI b wywalczyła I miejsce w mieście. Przed dziewczętami dalsze zmagania z najlepszymi drużynami z województwa świętokrzyskiego. Opiekunami naszej drużyny byli p. Katarzyna Niepołońska i p. Jerzy Malec.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 21.12.2011 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Dzwony" w wykonaniu uczniów kl. II a, II b i III a przygotowane przez p. A. Kucharczyk.

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 08.12.2011 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze". Konkurs organizowany był przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

    Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 7 Anna Cebula zajęła 1 miejsce w kategorii uczniów klas I-III. Ania za wykonanie wspaniałego plakatu otrzymała laptopa. Opiekunką uczennicy była pani Monika Zawadzka - Chłopek.  

 

 

_____________________________________________________________________

 

Wizyta w bibliotece...

 

W dniach 28-29 listopada 2011 r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z wychowawcami odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Kielcach.

Celem takiej lekcji było:

  • nabycie umiejętności samodzielnego poszukiwania pozycji książkowych          zarówno w katalogu papierowym, jak również elektronicznym,

  • poznanie zasad panujących w czytelni biblioteki,

  • uzyskanie informacji czym  zajmuje się dział informacyjny.

Wzorowa postawa uczniów zasługuje na pochwałę.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 29.11.2011 r. odbył się w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29  II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas  IV– VI Szkoły Podstawowej nr 7. Laury zwycięstwa przypadły następującym uczniom:

 

I miejsce – Małgorzata Sułkowska  z klasy V b

II miejsce – Aleksandra Nowak  z klasy V a

III miejsce  –  Bartosz Kuraciński  z klasy V a.

 

Uczniowie wykazali się trafnością w doborze utworu, rozumieniem jego przesłania, dojrzałością jego interpretacji. Wiersze te bowiem – często krótkie i proste – wyrażają głęboką refleksję nad sensem naszego życia i tym co jest w nim najważniejsze. Występy uczniów wzbogaciła multimedialna prezentacja życia i twórczości tego wybitnego Polaka. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Wiesława Grosicka i pani Jolanta Staniec.

 

Laureatka - Małgorzata Sułkowska  (kl. V b)

_____________________________________________________________________

 

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu bibliotecznego

Jesienne Krajobrazy w Poezji

zorganizowanego przez p. Lidię Adach i p. Urszulę Olszewską (przy współpracy z p. Eweliną Potkańską i p. Aliną Zawadzką). W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas I, II i III. Prace oceniła komisja w składzie: p. L. Adach, p. D. Bartosik, p. U. Olszewska.

 

Laureatami zostali:

KLASY I:

I miejsce - Antoni Chudzicki /kl. I b/

II miejsce - Izabela Gąsiorowska /kl. I b/

III miejsce - Natalia Jurzyńska /kl. I b/

 

KLASY II:

I miejsce - Katarzyna Błońska/kl. II a/

II miejsce - Dagmara Dobrosz /kl. II b/

III miejsce - Zuzanna Tomczyk /kl. II b/

 

KLASY III:

I miejsce - Jakub Zyzik /kl. III a/

II miejsce - Kamil Szczygieł /kl. III a/

III miejsce - Weronika Gil /kl. III a/

 

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apelu szkolnego. Ponadto nazwiska zwycięzców zamieszczono na drzewku sukcesów. Nagrodzone i wyróżnione prace można było oglądać na wystawie znajdującej się na parterze szkoły.

_____________________________________________________________________

 

Lekcja wychowania patriotycznego dla uczniów naszej Szkoły –

ZSO Nr 29 w Kielcach.

 

18 listopada 2011 roku z inicjatywy p. Hanny Skrzek uczniowie klas szóstych  szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum wzięli udział w spotkaniu historyczno-patriotycznym na temat tradycji walk niepodległościowych na terenie kielecczyzny w latach 1914 – 45. Ta wyjątkowa lekcja wychowania  patriotycznego odbyła się  w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (teren jednostki wojskowej na Bukówce). Organizatorzy i prowadzący spotkanie p. Robert Mazur i p. Mariusz Kowalski (ułani Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich) wspaniale nawiązali kontakt z młodzieżą, dla której możliwość włożenia czapki lub munduru wojskowego  była wielka atrakcją.

Nasi uczniowie wzięli też udział w zbiórce słodyczy w akcji "Mikołajkowych Paczek" dla polskich szkół w Nowej Wilejce na Litwie (dzielnica Wilna): Szkoły Średniej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz Szkoły Początkowej "Zielone Wzgórze", którymi opiekuje się Kielecki Szwadron Kawalerii. Zebrane słodycze zostaną przekazane podczas wizyty "ułańskiego Mikołaja" w Wilnie w dniach 1-3 grudnia br.   

 

 

_____________________________________________________________________

 

Uczniowskie spotkania ze sztuką

 

14 listopada bieżącego roku, o godzinie 7:55 nasza klasa ruszyła pieszo do Wojewódzkiego Domu Kultury. Celem naszej wyprawy było obejrzenie spektaklu Teatru Współczesnego w Krakowie pt.: "Pan Twardowski-tajemnice polskich legend" w reżyserii Bartosza Jarzymowskiego. Gdy wszyscy widzowie, wraz z naszą klasą VIa weszli do sali i wygodnie usadowili się, światło przygasło. Rozpoczął się spektakl.

Była to historia Pana Twardowskiego i podstępnego diabła Mefistofelesa, który przybył na Ziemię w celu zdobycia ludzkiej duszy dla swego pana - Lucyfera. Obok głównego wątku, jakim była dusza ludzka, pojawia się historia dziewczyny o imieniu Ofka, która pragnęła wyjść za mąż.

Cała opowieść wzrusza i bawi. Na uwagę zasługiwała zarówno kreacja postaci Twardowskiego, jak i Mefistofelesa. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Akcja była bardzo żywiołowa.

Według mnie spektakl był ciekawy. Duże wrażenie zrobiły na mnie stroje aktorów, oraz ich gra aktorska. Co do scenografii mam pewien niedosyt. Była ona zbyt uboga i nudna. Nie oddawała realistycznie miejsc, w których toczyła się akcja. Mimo wszystko publiczność nagrodziła artystów gorącymi brawami. Sztuka ta pozostała w mej pamięci i na pewno zapisze się jako skojarzenie z Teatrem Współczesnym.    

 

autorka recenzji - Wiktoria Śliwińska (kl.VIa)

_____________________________________________________________________

 

"Dzisiaj wielka jest rocznica,

11 listopada!

Tym, co zmarli za ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa"

L. Wiszniewski 

 

W SP7 odbył się uroczysty apel uświetniający ten podniosły dzień. Uczniowie klas IV i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny przybliżający uczniom naszej szkoły genezę święta. W tle widzom jawił się obraz w formie prezentacji, który uzupełnił płynące ze sceny słowa. Apel został przygotowany przez p. Agnieszkę Kwiecień a oprawę muzyczną zawdzięczamy p. Rafałowi Pituli.  

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Święto Niepodległości

 

Święto Niepodległości uczniowie klas młodszych uczcili w szczególny sposób w dniu 10 listopada 2011r. Tego dnia kl. II a pod opieką wych. p. Doroty Kruzel przygotowała montaż słowno – muzyczny, po którym wszyscy zebrani wysłuchali koncertu pieśni legionowej w wykonaniu chóru wojskowego „Żołnierskie echa”. Po zakończeniu uroczystej akademii wszyscy uczniowie klas I – III wraz ze swoimi nauczycielami udali się pod Pomnik Niepodległości, gdzie oddali hołd poległym w obronie naszej ojczyzny. Dzień ten zostanie w pamięci najmłodszych uczniów naszej szkoły, jako niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.

_____________________________________________________________________

 

„A pamięć o nich będzie trwać wiecznie...”

 

Dnia 28 października 2011 roku uczniowie klas V a i V b pod opieką pani Jadwigi Duszy i pani Kamili Piróg uczestniczyli w wielkim sprzątaniu Cmentarza Partyzantów w Kielcach pod hasłem „A pamięć o nich będzie trwać wiecznie...”.

Uczniowie odwiedzali groby (prezydenta Kielc – Stefana Artwińskiego, zabitego na początku wojny przez Gestapo; pomnik Ofiar Kaźni na Wschodzie; grób Wojtka Szczepaniaka, zamordowanego przez Niemców w lesie przy stadionie i inne), na których zapalono znicze, przywoływano w pamięci osoby, których nie ma pośród żywych, zastanawiano się nad istotą ludzkiego życia, nad ideałami i wartościami. 

Przy mogile Henryka Dobrzańskiego – Hubala uczennice: Aleksandra Nowak i Julia Majewska odczytały wcześniej przygotowany życiorys wraz z okazaniem fotografii majora. Następnie udano się pod pomnik Homo Homini (Człowiek Człowiekowi) upamiętniający atak terrorystyczny na World Trade Center 11 września 2001 roku i ofiary pozostałych zamachów terrorystycznych na świecie (m.in. w Biesłanie, Moskwie, Madrycie oraz Londynie).

 

 

_____________________________________________________________________

 

Spotkanie z przedszkolakami

 

W dniu 19 X 2011r. w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 28 przy ul. Różanej. Uczniowie klasy II b oprowadzili gości po terenie naszej szkoły. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi pomieszczeniami oraz obejrzały sale lekcyjne przeznaczone dla uczniów klas młodszych. Następnie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami obejrzały przedstawienie „Nasza klasa” w wykonaniu koła teatralnego pod opieką p. Katarzyny Zep i Doroty Sławińskiej.  

_____________________________________________________________________

Konkurs „Jesienny stroik”

W październiku Samorząd Uczniowski klas młodszych zorganizował konkurs plastyczny pt. „Jesienny stroik”. Uczniowie wykonali prace po odbytych wcześniej wycieczkach, wykorzystując zebrany materiał przyrodniczy. Nagrodzone stroiki stanowiły ozdobę korytarza na parterze. Oto laureaci konkursu „Jesienny stroik”:

 

I MIEJSCE

Maja Dąbrowska kl. I a

Klaudia Sikora, Amelia Dryja, Martyna Hochel kl. II b

Anna Cebula kl.  III a

 

II MIEJSCE

Maria Kuczwara, Maja Palus  kl. I a

Natalia Januchta, Zuzanna Tomczyk, Bartłomiej Syska kl. II b

Adrianna Wójcik kl. III a

 

III MIEJSCE

Paulina Michalczyk kl. I a

Jakub Gigoń, Mateusz Kisiel kl.. II a

Mikołaj Szymański kl. III a

_____________________________________________________________________

 

14 października 2011 r. miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, po którym zostali pasowani na uczniów SP nr 7. Dzieci ślubowały w obecności dyrekcji, swoich wychowawców i nauczycieli oraz rodziców i zaproszonych gości. Witamy "pierwszaków" w naszym gronie!

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

Szanowne nasze Grono Pedagogiczne!

Jest super! Po prostu fantastycznie!

W dniu Waszego wspaniałego święta

Prosimy, by każdy zapamiętał,

Że za trudną pracę z nami i okazane serce,

Chylimy głowy w ogromnej podzięce.

Korzystając z tej uroczystej chwili-

Wszystkich nauczycieli piosenką uczcimy.

 

Takimi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 rozpoczęli akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w ubiegły czwartek. Uroczystość złożona była z trzech części:

- występów maluchów (którzy ofiarowali każdemu nauczycielowi laurkę z życzeniami),

- przedstawienia artystycznego uczniów klas IV- VI,

- „popisów” gimnazjalistów.

 

Na koniec został przeprowadzony konkurs skierowany do pana dyrektora oraz pani wicedyrektor, których zadaniem było, wraz ze swoimi drużynami, odgadnąć jakich nauczycieli przedstawia fotografia z dzieciństwa... Ale była zabawa!!!

 

 

_____________________________________________________________________

 

KOŁO  TURYSTYCZNE  W SP 7

We wrześniu 2011r. w naszej szkole rozpoczęło działalność koło turystyczne. Członkami koła są uczniowie klas V i VI, a opiekunkami p. Dorota Sępioł - Skóra i p. Danuta Bartosik. Celem działalności koła jest zapoznanie uczniów z przyrodą, historią, legendami regionu świętokrzyskiego oraz propagowanie turystyki pieszej. Trzynastu uczestników koła podczas sobotnich spotkań wędruje najpiękniejszymi zakątkami Gór Świętokrzyskich. Na pierwszym rajdzie odwiedziliśmy Rezerwat Krajobrazowy Karczówka, gdzie na wzgórzu w otoczenie lasu stoi zabytkowy klasztoru z XVII wieku, a następnie Rezerwat Skalny im J. Czarnockiego, gdzie z kolei podziwialiśmy piękne odsłonięcia geologiczne w dawnym kamieniołomie Ślichowice. Wzięliśmy udział w XII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym "Święty Krzyż 2011”, wędrując na Święty Krzyż z Bielin przez Podłysicę i Hutę Szklaną. Podczas kolejnego rajdu z Ameliówki do Masłowa pokonaliśmy Górę Dąbrówkę, Górę Klonówkę oraz „Diabelski Kamień”. Maszerowaliśmy również czerwonym szlakiem z Tumlina przez Rezerwat Kręgi Kamienne, Górę Grodową do Miedzianej Góry. Innym razem odwiedziliśmy Świętą Katarzynę, w której byliśmy przy cudownym źródełku i kapliczce Św. Franciszka, pomniku Stefana Żeromskiego oraz w Zespole Klasztornym Sióstr Bernardynek. Podczas wycieczek zatrzymywaliśmy się z zadumą przy napotykanych na szlaku grobach ludzi poległych w bitwach II wojny światowej, podziwialiśmy różne pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, a także obiekty historyczne. Poznawaliśmy historie słynnych postaci związanych z naszym regionem. Atrakcją rajdów były spotkania ze zwierzętami chronionymi w naszym regionie tj. jaszczurkami, wężami czy żabami. Na każdej wędrówce wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, a załączone zdjęcia są na to dowodem.

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

W sobotę, 24 września 2011r., odbył się XII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2011”, w którym wzięło udział blisko pięć tysięcy turystów-pątników. Wędrowali oni po najpiękniejszych zakątkach Gór Świętokrzyskich piętnastoma trasami jakie zostały wyznaczone przez przewodników PTTK. Jest to największy jednodniowy rajd turystki kwalifikowanej w Polsce, który ma na celu m.in. kształtowanie postaw oraz zachowań w duchu wzajemnej miłości międzyludzkiej i poszanowania otaczającego świata.

W tym roku uczestniczyła w nim także liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Agaty Kucharczyk, p. Danuty Bartosik, p. Doroty Sępioł-Skóry i ks. Jarosława Stanocha. Nasi pielgrzymi wędrowali na Święty Krzyż „trasą zbójecką” z Bielin przez Podłysicę i Hutę Szklaną przemierzając odległość prawie 10 km. Na zakończenie Rajdu u stóp sanktuarium, gdzie przechowywane są Relikwie Krzyża Świętego, została odprawiona uroczysta Msza św. polowa, której przewodniczył Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan i Bp Kazimierz Gurda, a kazanie wygłosił Bp Henryk Tomasik z Radomia. Niesamowicie radosnym i wzruszającym przeżyciem dla wszystkich pielgrzymów była procesja do ołtarza, w której biskupi jechali wierną repliką "Papa Mobile" papieskiej wizyty Jana Pawła II na ziemi świętokrzyskiej oraz błogosławieństwo i oddanie pokłonu Relikwiom Krzyża Świętego.