Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2012/2013)

2012/2013

 

Zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasę IVa. Pani dyrektor Ewa Osajda przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej oraz przybliżyła sylwetki najlepszych uczniów. Oto oni:

 

Najlepsi uczniowie SP nr 7: Anna Cebula (kl. IVa), Maja Domagała (kl. Va) oraz

Katarzyna Giez (kl. VIa) wraz z rodzicami i wychowawcami. 

 

A oto uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie:

kl. IVa - Anna Cebula (5,55), Mikołaj Szymański (5,2),  Adam Misztal (5,0), Tomasz Machulski (5,0), Jakub Domański (5,0),  Luiza Arendarska (4,9), Aleksandra Król (4,9), Maria Ryśkiewicz (4,9) i Weronika Gil (4,8)

 

kl. Va - Maja Domagała (5,4), Grzegorz Pióro (5,1), Paula Kałuzińska (4,9), Daniel Jedynak (4,9) i Emilia Grabka (4,8)

 

kl. VIa i VIb - Katarzyna Giez (5,33), Iwo Jarmołowicz (5,22), Patryk Lewczuk (5,22), Julia Majewska (5,11), Aleksandra Nowak (5,11), Wiktoria Odziemek (4,88), Aleksandra Kubicka (4,78), Natalia Kubicka (4,78), Beata Sierka (5,0) i Jakub Janusz (4,8).

 

Najlepsi sportowcy Szkoły Podstawowej nr 7 w Kielcach.

_____________________________________________________________________

 

W dniu 29 czerwca o godz. 11.00 na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas młodszych. Podczas oficjalnej części p. dyr. Ewa Osajda podsumowała pracę i osiągnięcia uczniów w minionym roku szkolnym. Pani Urszula Olszewska wręczyła również nagrody dla Czytelnika Roku oraz wspólnie z p. Lidią Adach klasom IIIa i IIa nagrodę za największą ilość zebranej makulatury.

Na zakończenie uczniowie kl. IIa wraz z wychowawczynią p. Grażyną Jaklewicz zaprosili wszystkich na inscenizację, która z przymrużeniem oka pokazała, jak wygląda nauka w naszej szkole. 

 

Uczniowie Roku klas I, II i III wraz z rodzicami i wychowawczyniami.

 

Najlepsi uczniowie kl. I a wraz z wychowawczynią p. D. Sławińską. 

 

Najlepsi uczniowie kl. IIa i IIb z wychowawczyniami p. G. Jaklewicz i B. Dąbrowską.

 

Najlepsi uczniowie kl. IIIa i IIIb z wychowawczyniami p. D. Kruzel i K. Zep.

 

Czytelnicy Roku na poziomie klasy I, II i III.

 

Uczniowie klas trzecich, którzy otrzymali największą liczbę punktów w ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty. 

 

Pani Urszula Olszewska i Lidia Adach wręczają wychowawczyniom kl. IIa i IIIa nagrody

za największą ilość zebranej makulatury.

 

Uczniowie klasy IIa w inscenizacji na zakończenie roku szkolnego.

_____________________________________________________________________

 

Uczniowie SP nr 7 oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania i dyplomy za udział w całorocznych projektach i programach.

 

Koło teatralne „Groch z kapustą” pod opieką p. Doroty Sławińskiej i K. Zep aktywnie działało nie tylko na terenie szkoły, ale również i poza nią. W roku szkolnym 2012/2013 dwukrotnie wystąpiło z przedstawieniem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Ostatnio była to inscenizacja „Zabawa w śpiącą królewnę”. Z przedstawieniem tym grupa wystąpiła również w Teatralnym Przeglądzie Szkół. Aniela Kwiecień i Bartłomiej Syska, uczniowie grający główne role, otrzymali w  nim nagrodę za „Kreację aktorską”.  

 

W roku szkolnym 2012/2013 prowadzone były w szkole zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu w oparciu o program edukacyjno - terapeutyczny „Ortograffiti”.  Zajęcia te prowadziła p. Katarzyna Zep w ramach zajęć korekcyjno - kompensacyjnych dla  kl. IIIa. Za realizację tego programu szkoła otrzymała certyfikat od Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

 

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

18 czerwca 2013 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu "Bezpieczne wakacje". Nagrodzono następujących uczniów:

1 m. - Anna Cebula kl. IVa

2 m. - Aleksandra Król kl. IVa

_____________________________________________________________________

 

W terminie 17 – 21.06.2013r. odbyły się zajęcia Zielonej Szkoły w Janowie Lubelskim. Wzięli w nich udział uczniowie klasy VIa, 3 dziewczynki z klasy Va i 1 chłopiec z klasy IVa - w sumie 19 uczniów.

A oto ogólny zarys programu zajęć: pobyt i zwiedzanie Lasów Janowskich – Skarbca Leśnego położonego w pn-wsch części Kotliny Sandomierskiej, oglądanie: Rezerwatów Imielty Ług, Lęka, Szklarnia, śródleśnych stawów z bogatą fauną (bobry, wydry, głuszce, czarne bociany) i florą (rosiczka, widłaki, storczyki).

Uczniowie zwiedzili ekspozycję taboru kolejki wąskotorowej, muzeum przyrodnicze, leśną drogę krzyżową, uroczysko Kruczek, kapliczkę Św. Antoniego, wieś Momoty Górne z niezwykłym drewnianym kościółkiem p.w. Św. Wojciecha, Porytowe Wzgórze, na którym odbyła się jedna z bitew partyzanckich okresu II wojny światowej. Dzieci lepiły z gliny własne naczynia w prawdziwej stuletniej pracowni garncarskiej w Łążku Garncarskim. Oprócz nauki uczniowie mieli zapewnione rozmaite atrakcje w postaci dyskoteki, karaoke, ogniska z pieczeniem kiełbasek.

 

 

 

Opinia kierownika ośrodka na temat naszego pobytu.

_____________________________________________________________________

 

Dnia 12 czerwca 2013 r. w siedzibie TVP Kielce obyło się podsumowanie konkursu „Świętokrzyska Przestrzeń Cyfryzacji”. Celem konkursu była edukacja oraz promocja wdrożenia naziemnej telewizji cyfrowej. II miejsce w Konkursie i nagrodę w postaci kompletu gadżetów TVP otrzymali Daniel Kołodziejski i Piotr Supernat, autorzy prezentacji z SP nr 7 w Kielcach. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Moniki Zawadzkiej-Chłopek i pani Elżbiety Zapały.

 

 

_____________________________________________________________________

 

29 maja 2013 roku odbyły się dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla gimnazjalistów eliminacje do konkursu "Świętokrzyska Przestrzeń Cyfryzacji" organizowanego przez TVP Kielce. Opiekunki uczniów biorących udział w Konkursie: pani Monika Zawadzka-Chłopek oraz pani Elżbieta Zapała wytypowały do finału konkursu 9 prac. Życzymy uczniom powodzenia!

_____________________________________________________________________

 

Dnia 21 maja 2013 roku odbyła się w naszej szkole transmisja internetowa przedstawienia Królowa Śniegu w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Spektakl obejrzało prawie 100 uczniów klas I-IV. Przed transmisją odbył się konkurs na najciekawszy strój bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena. Za udział uczniów w projekcie i internetowe transmisje odpowiada pani Monika Zawadzka-Chłopek.

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

SZKOLNY  KONKURS  PT. „TAJEMNICE PRZYRODY”

W maju odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Tajemnice przyrody”. Uczestnicy tego konkursu - uczniowie klas IV, wzięli udział w rozwiązywaniu testu. Tytuł „Najlepszego przyrodnika klas IV” zdobył Tomasz Machulski z kl. IVa. Dyplom oraz nagrodę zwycięzca otrzymał podczas apelu szkolnego. Organizatorem konkursu była p. D. Sępioł-Skóra. 

_____________________________________________________________________

 

Aleksandra Włosek z kl. II a zajęła III miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym „Bądź ostrożny na drodze”.

 

 

_____________________________________________________________________

 

W kwietniu - Miesiącu Pamięci Narodowej odbyły się w naszej szkole różne imprezy patriotyczne. Należały do nich:

 

1. Wewnątrzszkolny Konkurs Informatyczno-Historyczny „Śladami Partyzantów Ziemi Kieleckiej”. Skierowany był on do wszystkich uczniów kl. IV-VI. Organizatorem jego był Samorząd Szkolny. Zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu plakatu dotyczącego pomnika partyzanckiego. Praca plastyczna oraz opis pomnika musiał być przygotowany w programie Paint lub w edytorze tekstu Word. 29.04.2013 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu a zwyciężył członek Zielonego Patrolu SP7. Najpiękniejsze prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na przygotowanej wystawce.

 

 

2. VIII Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Poświęconej II Wojnie Światowej. Głównym celem konkursu była popularyzacja poezji związanej z II wojną światową oraz rozbudzanie wśród uczniów uczuć patriotycznych. Konkurs został  zorganizowany 16.04.2013 r. przez p. A. Kwiecień i p. U. Olszewską. Każdy uczestnik recytował jeden wybrany przez siebie wiersze. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem dyplomów i nagród odbyło się 30.04.2013 r. podczas apelu szkolnego.

 

 

3. Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych. Uczniowie SP 7 reprezentowali szkołę  na turnieju, który odbył się w budynku naszej szkoły w dniach 29 - 30.04.2013 r. Nadrzędny cel turnieju to wychowywanie młodzieży w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji. Każdy zespół uczestników rywalizował podczas dwóch etapów:

- konkursu wiedzy, w którym przygotowane testy dotyczyły wiadomości o polskich i szkolnych symbolach narodowych,

- rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomością zasad musztry.

Po pierwszym etapie drużyna naszej szkoły pod opieką p. B. Pożogi zdobyła II miejsce. Osobą, która nadzorowała przebieg całości konkursu była nauczycielka historii p. H. Skrzek.

 

 

 

4. Święto Patrona Szkoły. Z tej to okazji 30.04.2013 r. została zorganizowana uroczysta akademia, w której uczestniczyli zaproszeni do naszej szkoły żołnierze Armii Krajowej. Spotkanie rozpoczęło się zaśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu naszej szkoły. Następnie odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez p. A. Kwiecień, p. B. Dąbrowską i p. R. Pitulę. W dalszej części wszyscy uczniowie wysłuchali opowieści żołnierza AK o trudnych czasach II wojny światowej. To spotkanie mówiące o historii naszego kraju było ciekawą lekcją patriotyzmu.

 

 

_____________________________________________________________________

 

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

19 kwietnia bieżącego roku szkolnego odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Oto jego wyniki:

 

I miejsce - PATRYK LEWCZUK (kl. VI a)

II miejsce - WIKTORIA ODZIEMEK (kl. VI a)

III miejsce - MAJA DOMAGAŁA (kl. V a)

III miejsce - BARTOSZ KURACIŃSKI (kl. VI a)

III miejsce - GRZEGORZ PIÓRO (kl. V a)

 

Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody podczas kolejnego apelu szkolnego. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili p. E. Zięba, p. S. Wolańska i p. W. Kwaśniewski.

_____________________________________________________________________

 

Dnia 17 IV 2013 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w szkole w niecodziennym, bardzo sympatycznym spotkaniu ze sztuką. Rzeźbiarz p. Zbigniew Kubicki zaprezentował społeczności uczniowskiej kl. IV-VI siedem ciekawych rzeźb zatytułowanych "7 Przypadków Jana Pawła II", które stanowiły artystyczną kreację wyobrażeń JP II. Zobaczyliśmy w ożywionych kawałkach korzeni m.in. Opiekuna ludzi, Wyzwoliciela narodu czy Starca uginającego się pod brzemieniem. Rzeźby te zainspirowały poetkę, panią Zofię Korzeńską do poetyckich komentarzy, które odczytała na spotkaniu. W jej twórczości postać Naszego Papieża jawi się jako bardzo bliska i serdeczna. Spotkanie rozpoczęliśmy od zaśpiewania Barki. Aleksandra Król i Anna Cebula z kl. IV a zaprezentowały swoje wiersze, za które otrzymały I i II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Twórczość własna". Dzieci tego dnia miały wspaniały kontakt z poezją i sztuką.          

 

 

 

_____________________________________________________________________

 

WYNIKI VIII  WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI POŚWIĘCONEJ II WOJNIE ŚWIATOWEJ.

Konkurs odbył się 16 kwietnia 2013 roku. Przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI. Oto jego laureaci:

 

I miejsce – JULIA MAJEWSKA z kl. VI a           

II miejsce – ILONA  JEŻEWSKA z kl. IV a

III miejsce – MAŁGORZATA SUŁKOWSKA z kl. VI b

wyróżnienie -  LUIZA  ARENDARSKA z kl. IV a

                             MAJA  DOMAGAŁA z kl. V a       

                             ALEKSANDRA  NOWAK z kl. VI a

 

Wszyscy laureaci otrzymają, podczas apelu szkolnego poświęconego patronowi szkoły, dyplomy i nagrody rzeczowe. Zdobywczyni I miejsca zaprezentuje recytowany przez siebie wiersz 30 kwietnia 2013r. podczas uroczystości z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Julia Majewska z kl. VI a została finalistką XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologiczno-Informatycznego zajmując ostatecznie 8 miejsce. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap (w którym udział wzięło 27 uczniów) to prezentacja w programie Power Point n/t "Zanieczyszczenia powietrza w najbliższej okolicy", II etap natomiast to stworzenie plakatu w programie Paint n/t "Ekologiczne środki transportu".

Opiekun - J. Segiecińska-Urbanek.

 

 

_____________________________________________________________________

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "ZIEMIA – MÓJ DOM".

W marcu uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Ziemia - mój dom". Celem jego było dostrzeżenie przez dzieci piękna otaczającej przyrody i wpływu człowieka na jej wygląd. Organizatorkami konkursu były: p. Danuta Bartosik i Dorota Sępioł-Skóra. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone podczas uroczystego apelu szkolnego. A oto nasi laureaci:

I miejsce - ANNA CEBULA (kl.  IV a)

II miejsce - JULIA MAJEWSKA (kl.  VI a)

III miejsce - KLAUDIA PLECH (kl. VI b)

_____________________________________________________________________

 

Dnia  28. 02. 2013 r. odbył się w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 IV Szkolny Konkurs Szybkiego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV–VI Szkoły Podstawowej nr 7. Laury zwycięstwa przypadły następującym uczniom:

I miejsce – Patryk Lewczuk z klasy VI a

II miejsce – Emilia Grabka  z klasy V a

III miejsce –  Iwo Jarmołowicz  z klasy VI a.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Wiesława Grosicka i pani Jolanta Staniec.

_____________________________________________________________________

 

26 lutego 2013 roku odbył się w naszej szkole VII SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O TYTUŁ POGROMCY BYKÓW ORTOGRAFICZNYCH - SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII (zorganizowany przez p. Urszulę Olszewską i p. Agnieszkę Kwiecień). Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI. Szkolnym Mistrzem Ortografii została Małgorzata Duszczyk z kl. VI a, a Szkolnym Wicemistrzem Ortografii – Aleksandra Kubicka z kl. VI a. Dodatkowo na wyróżnienie w „walce z bykami ortograficznymi” zasłużyli:

1) Wiktoria Odziemek z kl. VI a,

2) Tomasz Machulski z kl. IV a,

     Patrycja Jokiel z kl. V a,

3) Iwo Jarmołowicz z kl. VI a.

Zwycięzcom gratulujemy.

_____________________________________________________________________

 

5 lutego 2013 r. nagrodzeni i wyróżnieni w wojewódzkim konkursie „Serfuję. Szanuję” uczniowie naszej szkoły:  Anna Cebula z kl. IV a (II miejsce), Daniel Kołodziejski z kl. VI a (wyróżnienie) oraz Maria Pierścińska z kl. III B gimnazjum (wyróżnienie) brali udział w wykładach i warsztatach organizowanych w ramach II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Na warsztatach omawiano problemy związane z bezpieczeństwem w Internecie oraz prawami  i obowiązkami cyfrowego obywatela. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz ich nauczycielom: pani Monice Zawadzkiej-Chłopek, pani Jolancie Segiecińskiej-Urbanek oraz pani Elżbiecie Zapale.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Szkolny konkurs pt. „Karmnik dla ptaków”.

Cel główny konkursu to pomóc ptakom przetrwać zimę - najtrudniejszy dla nich okres w ciągu roku. Organizatorami były: p. D. Sepioł-Skóra i p. D. Bartosik. Zadaniem uczniów było wykonanie karmnika dla ptaków. Wszystkie prace zostały rozwieszone na zadrzewionych skwerkach osiedla, w którym znajduje się nasza szkoła. Do każdej "ptasiej stołówki" wsypaliśmy różne nasiona i rozwiesiliśmy słoninę. Dzieci podjęły się systematycznego uzupełniania karmy. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone podczas uroczystego apelu szkolnego. A oto nasi laureaci:

I miejsce - Maja Domagała kl. V a

II miejsce - Paweł Sobczyk kl. VI a

 

 

_____________________________________________________________________

 

Jak co roku tuż przed Świętami Narodzenia Pańskiego we czwartek (20 grudnia 2012 r.) połączone siły uczniów gimnazjum i podstawówki - pod opieką katechetów: ks. J. Stanocha i A. Kucharczyk, w oprawie muzycznej R. Pituli oraz scenografii L. Adach i D. Bartosik - wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe dla społeczności naszej szkoły. Tym razem była to podróż w czasie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: skąd ta cała szopka? Tak często bowiem "przedświąteczna gorączka" sprawia, że w całej tej dzisiejszej gonitwie umyka istota Bożego Narodzenia... Tym samym mogliśmy ze spokojem wejść w świąteczną atmosferę myśląc już o Nowonarodzonym Dziecięciu, wigilijnym stole i prezentach pod choinką.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 29.11.2012 r. odbył się w naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29  III Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego. Laury zwycięstwa przypadły następującym uczniom:

I  miejsce –  Agnieszka Banaś z klasy I B

I  miejsce – Maria Ryśkiewicz z klasy 4 a

II  miejsce – Aleksandra Król z klasy 4 a

III  miejsce – Małgorzata Sułkowska z klasy 6 b

Uczniowie wykazali się trafnością w doborze utworu, rozumieniem jego przesłania, dojrzałością jego interpretacji. Występy uczniów wzbogaciła multimedialna prezentacja życia i twórczości tego wybitnego Polaka. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Wiesława Grosicka i pani Jolanta Staniec.

 

 

_____________________________________________________________________

 

23.11.2012 r. miało miejsce spotkanie historyczno-patriotyczne poświęcone tradycji walk niepodległościowych na terenie Kielecczyzny w latach 1914-45. Odbyło się ono w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczniowie klas szóstych mieli okazję zapoznać się z sylwetką ułana polskiego, ubiorem, bronią i ekwipunkiem, tradycjami oraz zwyczajami kawaleryjskimi.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 12 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości,  społeczność SP7 została zaproszona na uroczystą lekcję historii. Lekcja została przygotowana przez uczniów klasy IV a. Przypomniano losy naszej ojczyzny aż do radosnej chwili odzyskania niepodległości w 1918 r. Całemu montażowi towarzyszyła bogata oprawa muzyczna, a dźwięki pieśni patriotycznych przez cały dzień jeszcze brzmiały w uszach uczestników akademii...

 

 

_____________________________________________________________________

 

Wewnątrzszkolny konkurs fotograficzny pt. „Barwy jesieni”

Konkurs zorganizowały opiekunki Zielonego Patrolu: p. D. Sępioł-Skóra i p. D. Bartosik. Celem jego było: dostrzeżenie przez uczniów piękna otaczającej przyrody, ukazanie barw jesieni i kształtowanie pozytywnego stosunku do otoczenia. Konkurs odbył się w listopadzie i uczestniczyły w nim dzieci ze wszystkich klas IV-VI naszej szkoły. Najpiękniejsze prace zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na przygotowanej wystawie. Wręczenie nagród i dyplomów, ufundowanych przez Radę Rodziców, odbędzie się podczas apelu szkolnego.

Laureaci konkursu to:

I miejsce – Grzegorz Kołodziejski /IV a/

II miejsce – Maja Ryśkiewicz  /IV a/

III miejsce – Maja Domagała /V a/

 

 

_____________________________________________________________________

 

30.10.2012 r. klasy VIa i VIb były na Cmentarzu Partyzanckim. Uczniowie sprzątali mogiły z pierwszego śniegu, zapalili znicze oraz uczcili poległych minutą ciszy.

_____________________________________________________________________

 

Konkurs Mój projekt Orderu im. Janusza Korczaka.

Konkurs został przeprowadzony w październiku bieżącego roku. Adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zorganizowały go nauczycielki: p. Lidia Adach, p. Danuta Bartosik i p. Urszula Olszewska. Głównymi celami konkursu było: przybliżenie sylwetki Janusza Korczaka, uczczenie pamięci wybitnego pedagoga oraz rozwijanie wyobraźni i aktywności plastycznej. W konkursie wzięło udział 50 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

Laureatami zostali:

 

KLASY  I - III szkoły podstawowej:

 

I miejsce – Aniela Kwiecień /III b/

II miejsce – Martyna Hochel /III b/

III miejsce – Anna Brzdąk /III a/

 

KLASY  IV – VI szkoły podstawowej:

 

I miejsce – Katarzyna Giez /VI a/

II miejsce – Grzegorz Kołodziejski /IV a/

III miejsce – Aleksandra Nowak /VI a/

 

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas apeli szkolnych. Prace laureatów oraz pozostałych uczestników można oglądać na wystawie znajdującej się na holu szkolnym na parterze.

 

 

_____________________________________________________________________

 

Dnia 22.X.2012 r., w dzień błogosławionego Jana Pawła II, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział osiągając duży sukces. W kategorii twórczości własnej dwie uczennice pod opieką p. Agaty Kucharczyk wywalczyły czołowe miejsca. Aleksandra Król z kl. IVa zajęła pierwszą lokatę i otrzymała odtwarzacz mp3, nagrodę książkową ufundowaną przez Starostę Kieleckiego oraz puzzle i kubek. Anna Cebula z kl. IVa uplasowała się na drugim miejscu w tej samej kategorii i także otrzymała nagrodę książkową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

_____________________________________________________________________

 

W celu uczczenia Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ciekawy program artystyczny, który w zabawny sposób pokazywał trud pracy nauczycielskiej. Klasy młodsze przedstawiły "całą prawdę o życiu na parterze" - królestwie maluchów. Starsi uczniowie natomiast zaprezentowali parodię lekcji języka polskiego oraz przyrody. Scenki były przeplatane piosenkami szkolnych wokalistów i chórku. Atrakcyjnym dodatkiem do uroczystości był interesujący występ zespołu absolwentów naszej szkoły, którzy w brawurowy sposób zagrali utwory z repertuaru zespołu Green Day. Uroczystość zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, która złożyła życzenia całemu gronu pedagogicznemu.

_____________________________________________________________________

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu Akademia Przyszłości.

_____________________________________________________________________

 

W sobotę, 29 września 2012r., odbył się XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2012”, w którym wzięła udział rekordowa liczba 5190 turystów-pątników. Wędrowali oni po najpiękniejszych zakątkach Gór Świętokrzyskich piętnastoma trasami jakie zostały wyznaczone przez przewodników PTTK. Jest to największy jednodniowy rajd turystki kwalifikowanej w Polsce, który ma na celu m.in. kształtowanie postaw oraz zachowań w duchu wzajemnej miłości międzyludzkiej i poszanowania otaczającego świata.

Po raz kolejny uczestniczyła w nim także liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Agaty Kucharczyk, p. Doroty Sępioł-Skóry i ks. Jarosława Stanocha. Nasi pielgrzymi wędrowali na Święty Krzyż „trasą benedyktyńską” z Huty Nowej przez Hutę Szklaną oraz Przełęcz Hucką przemierzając odległość 7 km. Na zakończenie Rajdu u stóp sanktuarium, gdzie przechowywane są Relikwie Krzyża Świętego, została odprawiona uroczysta Msza św. polowa, której przewodniczył Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan i Bp Kazimierz Gurda, a kazanie wygłosił Bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza mówiąc m.in. „Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na to, że wybraliście pielgrzymkę. Bez względu na motywację ta wędrówka kosztowała was wysiłek, który w nią włożyliście. Takie jest wędrowanie człowieka. Zawsze wiąże się z trudnościami i walką z samym sobą…”.