Wydarzenia - Szkoła Podstawowa (rok szkolny 2015/2016)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 

    24.06.2016r. w ostatni dzień naszego pobytu w szkole, odbyła się uroczysta akademia. Najpierw miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły przez szóstoklasistów uczniom klas piątych tworzącym nowy poczet sztandarowy oraz odśpiewanie hymnu państwowego i hymnu naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej. W części oficjalnej zostały również wręczone nagrody, podziękowania oraz listy gratulacyjne. Statuetki: "Ucznia Roku Klas IV" otrzymała Martyna Sułkowska, "Ucznia Roku Klas V" Maja Dąbrowska, a statuetkę "Absolwenta Roku" Aleksandra Stando. Rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

 

  

 Wszystkim uczniom, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie wręczono nagrody książkowe.

Oto nasi najlepsi szóstoklasiści.

 

 

 

 

Rodzice najbardziej zaangażowani w życie szkoły otrzymali podziękowania.  Gratulacje, statuetki i dyplomy przekazano także najlepszym sportowcom naszej szkoły.

 

 

 

Po części oficjalnej odbyło się, krótkie przedstawienie artystyczne przygotowane przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pani D. Sępioł-Skóry. Następnie wszyscy rozeszli się do klas, gdzie odebrali swoje świadectwa.

 

 

    Dnia 13 czerwca klasy IIa, IIb i IIc uczestniczyły w zwiedzaniu Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Uczniowie zapoznali się z wystawami stałymi na terenie skansenu oraz brali udział w lekcji na temat: „Dawne gry i zabawy ludowe”. Uczniowie obejrzeli wystawę prezentującą dawne wyposażenie chałup wiejskich z terenu województwa świętokrzyskiego oraz szkołę wiejską.

 

 

    13 czerwca klasa 6a pod opieką wychowawczyni, pani Agnieszki Bednarskiej i pani Grażyny Tosnowiec odbyła ciekawą wycieczkę odkrywającą naszą najbliższą okolicę - urokliwy skansen we wsi  Tokarnia oraz miasteczko Chęciny.  W Tokarni znajduje się Park Etnograficzny, będący oddziałem Muzeum Wsi Kieleckiej. Zwiedziliśmy pięknie zachowane zabudowania skansenu i uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji, ktorej tematem był dziewiętnastowieczny dworek. W Chęcinach atrakcją był zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku górujący nad  osadą.

 

 

 

 

    Dnia 9 czerwca klasa 6a pod opieką wychowawczyni, pani Agnieszki Bednarskiej i pana Jacka Sitarskiego udała się do Centrum Technologicznego "Leonardo" w Podzamczu Chęcińskim na wycieczkę edukacyjną  Świetnie się bawiliśmy, eksperymentując i sprawdzając możliwości ludzkiego organizmu, któremu poświęcona była wystawa. W przyjemny sposób spędziliśmy także czas na zabawach w ogrodach pałacu starosty chęcińskiego.

 

 

 

LOKALNA AKCJA SPORTOWA – II FESTYN RODZINNY „SOBOTA NA DWÓCH KÓŁKACH”  

Dnia 4 czerwca 2016 roku na placu szkolnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 29 w Kielcach odbył się II Festyn Rodzinny pod hasłem „Sobota na dwóch kółkach”. Celem naszego przedsięwzięcia było zacieśnienie więzi emocjonalnej między rodzicami a dziećmi, a także kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu z rodziną.

                          

            Patronat medialny nad tym wydarzeniem  objęły: Echo Dnia, Radio Kielce, TVP Kielce.

            Sponsorami byli: UCMS Group, Uzdrowisko Busko Zdrój – Bukowianka, Księgarnia TAK , Zielona Budka, Europe Direct, Rada Rodziców, Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Urząd Statystyczny, Geopark, Regionalna Organizacja Turystyczna, Mac Edukacja, Kino Helios Targi Kielce, Bio- Med, NBP oddział w Kielcach, MNKI – Muzeum Narodowe, Sklepik Dziupla.  

 Wraz z pojawieniem się pierwszych gości nad szkolnym niebem zawitał także słoneczny uśmiech. Licznie zgromadzonym uczestnikom czas umilili występami artystycznymi utalentowani uczniowie i absolwenci naszej szkoły. 

 

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te najfajniejsze i najsmaczniejsze… A było to możliwe dzięki naszym dobroczyńcom i sponsorom. UCMS Group ufundowała dzieciom bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także niecodzienne atrakcje dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiła się długa kolejka.

 

Zielona Budka zagwarantowała wszystkim smaczne cytrynowe lody, Europe Direct udostępnił strój Syriusza, który sprawił wiele radości szczególnie najmłodszym, którzy chętnie pozowali do zdjęć. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego nasze organizmy tracą nie tylko wodę, ale również ważne dla zdrowia witaminy, węglowodany oraz elektrolity takie jak sód i potas. Podczas festynu uzupełnialiśmy ich niedobory wodą Buskowianka przekazaną przez  sponsora Uzdrowisko Busko Zdrój.

Podczas zabawy dzieci miały możliwość skorzystania z wielu bezpłatnych atrakcji niedostępnych na co dzień. Tych standardowych na placu szkolnym i boisku, ale także bardziej niecodziennych takich jak: trampolina, malowanie twarzy, modelowanie balonów, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

            Uczestnicy z zaciekawieniem czekali też na inne przyjemności: pokaz militariów wojskowych, ratownictwa medycznego, żandarmerii wojskowej, gra miejska dotycząca Buska Zdrój i jego okolic.

 

             Dla wszystkich uczniów przygotowano loterię fantową.

 

            Na początku zmagań sportowych, wszystkich uczestników zabawy zaproszono do wspólnej rozgrzewki. Poprowadziły ją  uczennice z klasy V a: Wiktoria Chałon, Oliwia Kot  i Weronika Palacz. Rodzice ćwiczyli wspólnie z dziećmi tak, aby jak najlepiej przygotować się do sportowych konkurencji. Niezwykłą radość sprawiły dzieciom i ich rodzicom zawody rowerowe, a najmłodszym uczniom zawody na hulajnodze.

 

 

            Niebywałą atrakcją był pokaz tresury psów policyjnych.

           „Rowerowe” konkurencje wzbudziły wśród dzieci nie lada emocje. Były to między innymi jazda slalomem, wyścig żółwia czy bieg po rower.  Przygotowano też jedną konkurencję mieszaną. Polegała na tym, że połowę trasy musiało przejechać na rowerze dziecko, a połowę rodzic. Niektórzy rodzice nie tylko obserwowali zmagania swoich latorośli, ale sami postanowili w nich uczestniczyć.

 

           Festyn jednak nie ograniczył się tylko do rowerowych konkurencji. Dzieci mogły także postrzelać z łuku – na przyszkolnym placu, gdzie przygotowano do tego specjalne stanowisko.

 

Uśmiechy, radość na twarzach dzieci, a nasza w sercach, to bez wątpienia ów cel, który po raz drugi w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować. Na koniec festynu podsumowano wyniki, wręczono medale i nagrody dla najlepszych.

 

            Z okazji organizowanego przez naszą szkołę w dniu 4 czerwca 2016 roku Festynu Rodzinnego Sobota na dwóch kółkach, p.U.Olszewska i p. D.Sępioł-Skóra, przy współpracy z p.E.Dołowacką-Kitą i wychowawcami klas I – III SP, przeprowadziły konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu reklamującego Festyn. Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas sobotniej imprezy, a laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. 

KLASY I – III SP

I miejsce – Adrian Polednia z II b i Mateusz Ciepiela z I b

II miejsce – Agata Rączkiewicz z I b i Barbara Durnaś z II b

III miejsce – Iliana Kupis i Julia Matys z I b  

KLASY IV – VI

I miejsce – Martyna Sadowska z V a

II miejsce – Katarzyna Błońska z VI a i Justyna Kotarzewska z VI b

III miejsce – Igor Kornafel z V b

Dzień Dziecka 

        1.06.2016 r. Samorząd Szkolny kl. IV-VI zorganizował uroczysty apel poświęcony wszystkim naszym dzieciakom w szkole. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia im życzeń przez panią Dyr. Urszulę Pyk. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę "Wszystkie dzieci nasze są". Następnie odbył się występ każdej z klas. Uczniowie byli ciekawie przebrani. Zaprezentowali różne piosenki i okrzyki.

            Oto jak wyglądali:

        - klasa IVa

        - klasa Va

        - klasa Vb

        - klasa VIa

        - klasa VIb

            Kolejnym punktem  uroczystości był konkurs z różnych dziedzin wiedzy, w którym wzięły udział po 2 osoby z każdej klasy. Wszyscy odpowiadali bardzo dobrze.

            Podczas apelu odbyło się również wręczenie nagród i dyplomów laureatom następujących konkursów szkolnych:

        - "Przyroda i ja",

        - "Świętokrzyskie miasta i wioski czytają "Psie troski",

        - VII - ego Konkursu Szybkiego Czytania,

        - "W świecie mitów",

        - "Najlepszy matematyk kl. IV, V, VI",

        - "Dla Ciebie, mamo".

            Następnie przedstawicielki samorządu poczęstowały dzieci cukierkami. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odtańczeniem tańca belgijskiego.

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach 

        30.05.2016 r. uczniowie klas: IV a i V a wzięli udział we wspólnej wycieczce. Najpierw pojechaliśmy autokarem z Kielc do Iłży, gdzie przesiedliśmy się do kolejki wąskotorowej.

 

        Po półgodzinnej przejażdżce tą kolejką dotarliśmy do Nadleśnictwa w Marculach. Tam zwiedzaliśmy arboretum - specjalistyczny ogród botaniczny, w którym przede wszystkim podziwiać można drzewa i krzewy z różnych stron świata. Oprowadzający nas pan leśniczy ciekawie opowiadał nam o napotkanych roślinach.

 

        Następnie w sali edukacyjnej obejrzeliśmy film którego tematyka dotyczyła:

- organizmów żyjących w lesie,

- niebezpieczeństw związanych z niewłaściwym zachowaniem się ludzi w lesie i jego okolicy,

- codziennej pracy leśnika.

        Na zakończenie wycieczki w przygotowanym ognisku piekliśmy kiełbaski i chlebek.

 

          Wycieczka się udała. Pogoda była słoneczna.  Humory nam dopisywały.

        Dnia 6 maja 2016 roku odbyła się wycieczka klas IIa, IIb i IIc do Centrum Nauki Da Vinci. Uczniowie zwiedzali obecną wystawę, a następnie brali udział w warsztatach.
        Podczas warsztatów dowiedzieli się czym zajmują się farmaceuci, jak powstają leki w recepturze apteki oraz jak powstają kosmetyki do pielęgnacji ciała? Każdy uczestnik poznał najpopularniejsze rodzaje maści, dowiedział się jak one powstają i wykonał swoją własną maść prostą chroniącą skórę przed czynnikami atmosferycznymi związanymi z nadchodzącą zimą oraz stworzył musujące kulki do kąpieli.

        Dnia 19 maja 2016r. odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie podsumowujące II Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny „Mój ex libris”. Tegoroczna edycja konkursu polegała na przedstawieniu ekslibrisu jako znaku graficznego zbiorów o tematyce sportowej, ponieważ nasza szkoła już drugi rok realizuje ogólnopolski program „ WF z klasą”.

        Gośćmi honorowymi uroczystości byli przedstawiciele: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystości uczennice naszej szkoły zaprezentowały historię ekslibrisu oraz ilustrację muzyczną.  Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były p. Wiesława Grosicka, p. Urszula Olszewska. Oprawę plastyczną przygotowała p. Lidia Adach, a muzyczną p. Rafał Pitula.

 

 

 

 

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodziliśmy 2 maja na Rynku przed Urzędem Miasta, miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru

Koła Nr 22 w Kielcach Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej
i Byłych Więźniów Politycznych Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 29 - Szkole Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach.

Nasza Szkoła od  lat współpracuje z kombatantami Koła Nr 22 ZKRPiBWP, którzy w uznaniu tej współpracy, więzi i troski o wychowanie
patriotyczne młodych pokoleń przekazali nam swój sztandar.

Wydarzenie to jest dla nas wielkim wyróżnieniem.

Akt przekazania Sztandaru - kliknij, aby pobrać dokument

 

 

Dnia 27 kwietnia 2016r. odbył się V KONKURS „W ŚWIECIE MITÓW”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas piątych.

Laury zdobyli:

I miejsce – Maja Dąbrowska   kl. 5a 

II miejsce – Maja Palus   kl. 5a 

III miejsce – Aleksandra Włosek  kl. 5a 

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Wiesława Grosicka.

 

26 kwietnia 2016r.

„Pośród codziennych spraw prostych i trudnych,
Biegnących torem współczesnych pokoleń...
Obok idei, czynów, poświęceń, życia tętniącego blaskiem i cieniem,
Wśród gwaru wesołych dziecięcych głosów,
Szumu listowia i śpiewu ptaków, jak cierń tkwi w sercu
Bolesne wspomnienie dni pełnych koszmaru, strachu i śmierci.
Polegli w ciszy.... polegli w krzyku....
Polegli z pieśnią zwycięstwa na ustach

        Dnia 26 kwietnia , z okazji Miesiąca Pamięci  Narodowej  oraz Dnia Patrona odbył się
uroczysty apel będący wyrazem uznania Partyzantom  Ziemi Kieleckiej. Oddaliśmy szczególną cześć tym, którzy odeszli już na wieczną wartę. Apel  był opowieścią o ludziach, którzy zostawili ślad w dziejach naszej Ojczyzny, strzegąc jej ziem, a nawet składając największą ofiarę – swoje życie…

        W montażu słowno- muzycznym przypomnieliśmy sylwetki  leśnych ludzi działających na terenie kielecczyzny. Mogliśmy poznać słowa przysięgi żołnierzy AK oraz dowiedzieć się, na czym polegała  walka partyzancka. Inscenizacja była przeplatana recytacjami poezji patriotycznej wykonywanymi przez uczennice, które zaprezentowały się w Szkolnym Konkursie Poezji Czasów Wojny i Okupacji oraz piosenkami partyzanckimi wykonywanymi przez szkolny chórek.

        Uroczystość uświetnili swoją obecnością członkowie Światowego Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych, którzy wspólnie ze społecznością szkolną ze wzruszeniem obejrzeli przedstawienie.

        Na zakończenie apelu zostały wręczone nagrody laureatom II Międzyszkolnego Konkursu Historyczno-Informatycznego, którego organizatorem jest nasza szkoła oraz Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Czasów Wojny i Okupacji.

        Po akademii pani dyrektor  Urszula Pyk podziękowała młodzieży oraz nauczycielkom przygotowującym apel, paniom Barbarze Pożodze oraz Agnieszce Bednarskiej i opiekunowi chórku panu Rafałowi Pituli. Oprawę plastyczną przygotowały panie Katarzyna Niepołońska oraz Lidia Adach.

       

        Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony co roku 22 kwietnia, ma nam przypominać, że ludzie nie są jedynymi mieszkańcami naszej planety i bez jej darów, takich jak: woda, powietrze, rośliny, surowce, nasze życie byłoby niemożliwe. Ten dzień jest też po to, żeby zwrócić uwagę na problem niszczenia środowiska naturalnego przez człowieka, wymieranie kolejnych gatunków zwierząt i roślin, wycinanie lasów, zatruwanie gleby, wód i powietrza oraz innych zjawisk, groźnych dla zdrowia i życia.
        Dlatego też klasa 2 b wraz z wychowawcą Beatą Dąbrowską przygotowała apel na temat ochrony zwierząt oraz wewnątrzszkolny konkurs plastyczny " ZIEMIA- MOJA PLANETA" oraz konkurs literacki dla klas trzecich " ZIEMIA - CZYSTA PLANETA".

 

 

        Dnia 13 kwietnia  2016 roku odbył się VII  Konkurs Szybkiego Czytania. Wzięli w nim udział

 uczniowie klas IV–VI.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce –  Wojciech Grzęda  kl.VI a

II miejsce –  Aleksandra Stando  kl.VI a

III miejsce – Paulina Michalczyk  kl.V a

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Wiesława Grosicka.

        Dnia 15 kwietnia 2016 uczniowie klas 2a i 2b zwiedzali Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od punktu rejestracji czytelników, następnie przeszli do wypożyczalni ogólnej, do czytelni, działu zbiorów zabytkowych i regionalnych oraz do mediateki.
Będąc w dziale zbiorów regionalnych uczniowie obejrzeli czasopismo z XIX wieku korzystając z czytników do mikrofilmów. W mediatece mogli obejrzeć czasopisma dziecięce pochodzące z bieżącej prenumeraty.

SZKOLNY KONKURS "PRZYRODA I JA" 

                Konkurs odbył się na przełomie marca i kwietnia. Uczestnikami mogli być uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczestników było ukazanie przyrody w pracy plastycznej, na zdjęciu oraz w opowiadaniu lub wierszu. Celem konkursu było:

- dostrzeganie piękna otaczającej przyrody i wpływu człowieka na jej wygląd,

- kształtowanie pozytywnego stosunku do środowiska,

- kształtowanie umiejętności prezentacji tematu w formie plastycznej,

  fotograficznej  oraz literackiej,

- kształtowanie umiejętności pisania prac literackich poprawnych pod

   względem ortograficznym i stylistycznym. 

Zwycięzcami konkursu zostali:

część literacka:

I miejsce: Aleksandra Stando kl. VIa

 

część plastyczna:

I miejsce: Maria Król kl. Va

II miejsce: Aleksandra Włosek kl. Va

III miejsce: Angelika Chrząstowska kl. Va

 

część  fotograficzna:

I miejsce: Maja Dąbrowska kl. Va

wyróżnienie: Adrian Wachla kl. Va

 

 Oto zwycięskie prace plastyczne:

 

 

 

Wyniki XI Wewnątrzszkolnego  Konkursu Recytatorskiego

Poezji Poświęconej II Wojnie Światowej

I miejsce:

Aleksandra Stando oraz Maja Dąbrowska

II miejsce:

Weronika Pastuszka oraz Maja Palus

III miejsce

Daria Soboń oraz Maria Kuczwara

Wyróżnienie:

Martyna Hochel 

Dziękujemy bardzo uczestnikom i gratulujemy pięknego przygotowania do konkursu.

 Organizatorki:  Urszula Olszewska, Agnieszka Bednarska

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

                21.03.2016 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste święto wiosny. Uczniowie klasy Va podczas  przygotowanego występu żegnali zimę i witali wiosnę. Przygotowali także pokaz mody wiosennej.

 

 

            Następnie odbyło się przedstawienia pt. „W krainie Midi” przygotowane pod kierunkiem pani Agnieszki Kwiecień. Autorką tekstu przygotowanego teatrzyku kukiełkowego jest uczennica klasy IVa Martyna Jaguś. To ona wraz z koleżankami z tej klasy: Weroniką Orlińską i Magdą Głodzik  użyczyła głosów występującym zwierzętom.

 

 

            Kolejnym punktem apelu było wystąpienie laureatów Szkolnego Konkurs pt. "Rymowanki o wiośnie". Uczniowie zaprezentowanie swojej rymowanki, a następnie Pani Dyrektor Urszula Pyk wręczyła im nagrody i dyplomy.

 

 

        Organizatorzy Szkolnego Konkurs „Ekologiczna zabawka” oraz XI  Szkolnego Konkursu  Ortograficznego o Tytuł „ Pogromcy  Byków Ortograficznych - Szkolnego Mistrza  Ortografii” przedstawili zwycięzców, którzy otrzymywali nagrody i dyplomy. Uczeń, który zwyciężył  na najciekawsze przebranie z okazji Dnia Kobiet także odebrał gratulacje i nagrody.

 

 

        Na zakończenie lider Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI - pani Agata Kucharczyk i Pani Dyrektor Urszula Pyk złożyły wszystkim uczniom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

 

                                   W pierwszym półroczu w ramach

             Ogólnopolskiego Programu WF z  klasą

zostało zrealizowane zadanie: „Rozruszaj rodziców”.

 

        Pomysł na rozegranie turnieju wraz z rodzicami nasunął się podczas Szkolnego Okrągłego Stołu. Za realizację tego zadania i organizację odpowiedzialny był zespół nauczycieli klas IV – VI.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Kielcach spotkała się 14 stycznia 2016 roku, by rozegrać szereg konkurencji sportowych. Impreza miała na celu wdrożenie dzieci do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, zacieśnianie więzi rodzinnych. Nie były to typowe zawody dla uczniów, ponieważ do zabawy zostali zaproszeni też rodzice.

        Na wstępie zebrani obejrzeli prezentację multimedialną, następnie szkolny koordynator programu p. J. Sitarski przedstawił cel i założenia programu „WF z klasą”. Po wspólnej rozgrzewce w formie aerobicu, poprowadzonego przez uczennicę klasy V a Oliwię Kot, zespoły klasowe składające się z uczniów i ich rodziców rozegrały mecze na poziomie klas IV, V i VI. Były to rozgrywki w piłkę siatkową, koszykówkę, ringo, tenisa stołowego i w unihokeja. We wszystkich klasach rozgrywki przyniosły niezapomniane emocje, a możliwość występowania u boku rodziców wiele radości. Oprócz zawodników, każda klasa miała wiernych kibiców.

 

 

        Dnia 24 lutego 2016 roku w  SP NR 7 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Literacko - Plastyczny pod hasłem "My się zimy nie boimy" dla uczniów klas III.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań słowem pisanym, budzenie wrażliwości twórczej, doskonalenie umiejętności literackiej oraz uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody w zimowej szacie. Uczestnicy stawili się na rozdanie nagród i dyplomów a szkolny teatrzyk "Groch z kapustą" przedstawił spektakl o tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.

 

 

 

SZKOLNY KONKURS " EKOLOGICZNA ZABAWKA" 

                W lutym uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " Ekologiczna zabawka". Konkurs zorganizowały opiekunki Zielonego Patrolu p. D. Sępioł-Skóra i p. U. Olszewska. Celem jego było:

-          ukazywanie możliwości wykorzystania surowców wtórnych,

-          propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów,

-          kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otoczenie,

-          kształtowanie inwencji twórczej i rozwijanie uzdolnień manualnych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zabawki z różnych surowców wtórnych  (odpadów segregowanych). Na konkurs wpłynęło 24  prace.

 

 

Wszystkie zabawki zostaną zaprezentowane całej społeczności szkolnej na przygotowanej wystawie. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody podczas uroczystego apelu. Oto oni:

I miejsce - Martyna Sadowska klasa Va

II miejsce - Maria Kuczwara kl. Va

III miejsce - Paulina Michalczyk  klasa Va

                      Ernest Czerwik klasa IVa

Wyróżnienie:

 Maria Król kl. Va

Radosław Gnatowski kl. Vb

Natalia Jurzyńska kl. Vb

Angelika Chrząstowska kl. Va 

 

Mikołajki w VI a

 

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy VI udali się w ramach mikołajek klasowych do Galerii Echo, gdzie spędzili rekreacyjnie czas w "Laser game" i na kręgielni.

Świetnie bawili się, rywalizując ze sobą,  poznali nowe, ciekawe miejsca , gdzie można miło spędzić czas.

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI W FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

03.12.2015 r. uczniowie klasy V a wzięli udział w koncercie muzycznym pt. "Z wizytą u ciotki Polifonii". Podczas występu wysłuchaliśmy piękną opowieść o przygodach Królewny Melodii. Narrację, w wykonaniu autorki bajki, przeplatały utwory muzyczne różnych autorów z wielu okresów historycznych, które zagrała Orkiestra Symfoniczna FŚ. Koncert był ciekawy i wspaniały.

 

 

WF z KLASĄ

Milo nam poinformować że nasza szkoła spełniła wszystkie wymagania II edycji  i otrzymała Certyfikat WF -u z Klasą. Za nami aktywny sportowy rok. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom szkoły za zaangażowanie.

Kolejne działania w ramach III edycji 2015/2016  już rozpoczęte. Zachęcam do odwiedzania naszego bloga Sportowa Siódemka i komentowania działań. Na bieżąco będziemy informować o naszych przedsięwzięciach. Wszystkie pomysły dotyczące prowadzenia tej strony można zamieszczać w komentarzach. Liczy się każdy pomysł!!!!!

SZKOLNY OKRĄGŁY STÓŁ  W SIÓDEMCE

Debata odbyła się 12.11.2015r. Wszyscy uczniowie informowani byli na bieżąco o terminie tej akcji, celach i sposobie organizacji spotkania tak,  aby wszystko odbyło się według założonego wcześniej planu. W debacie uczestniczyła Pani Wicedyrektor Hanna Skrzek, szkolny koordynator programu nauczyciel wychowania fizycznego pan Jacek Sitarski, nauczyciele: p. K. Niepołońska, p. A. Kwiecień, p. U. Olszewska, p. Sylwia Wolańska wraz z uczniami – 47 osób. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy i aktywnie pracowali nad odpowiedziami na poniższe pytania :

  • CO NAM SIĘ PODOBA I NIE PODOBA NA LEKCJACH WF-U?
  • CO MOŻNA ZMIENIĆ NA LEKCJACH, ABY BYŁY ATRAKCYJNIEJSZE? 
  • JAKIE DYSCYPLINY SPORTOWE CHCIELIBYŚCIE UPRAWIAĆ NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I DLACZEGO?

Więcej informacji na blogu Sportowa Siódemka: http://blogiceo.nq.pl/siedemfit/

 

 

 

 

XI KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS 0-VI

 

23.11.2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pt. "Świętokrzyska jesień w fotografice dziecięcej"

Konkurs, z okazji Dni Fotografiki, zorganizowała Katolicka Szkoła Podstawowa w Kielcach. Zadanie uczniów polegało na wykonaniu zdjęcia przedstawiającego  świętokrzyski  jesienny krajobraz oraz wystąpieniu, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje dzieła.

 

 

 

 

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, członków Zielonego Patrolu: Maria Król kl. Va, Aleksandra Włosek kl. Va i Maja Palus kl. Va. Marysia Król zdobyła III miejsce.

zdjęcie K 3

 

 

 „Poezja zawsze żywa…”

Dnia 26 listopada 2015r. w naszej Szkole – ZSO nr 29 w Kielcach odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Jana Twardowskiego. Wzięli w niej licznie udział uczniowie SP nr 7 oraz Gimnazjum nr 1, którzy – podobnie jak w latach poprzednich przygotowali piękne recytacje wybranych wierszy tego niezapomnianego poety.
         Jury i widownię zachwyciła oryginalność i dojrzałość interpretacji uczniów, pomysłowość
w zakresie charakteryzacji i doboru rekwizytów.
            Prosta, ale jakże mądra poezja księdza Jana  Twardowskiego wciąż  zdumiewa  niespotykaną głębią, zamkniętą często w krótkich niepowtarzalnych słowach. Na zawsze pozostają one w naszych sercach.

Wyniki zmagań uczniowskich:

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7

 I miejsce  Daria Soboń kl. 6b (12 pkt)

II miejsce  Martyna Hochel kl. 6b  (11 pkt)

II miejsce  Maja Dąbrowska kl. 5a  (11 pkt)

II miejsce  Maja Palus kl. 5a  (11 pkt)

III miejsce Maria Król kl. 5a  (10,5 pkt)

                Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne podziękowania i gratulacje. Organizatorkami konkursu były p.  Wiesława Grosicka i p. Jolanta Staniec.

   

 

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

    Dnia 10 listopada, w przeddzień obchodów odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VIa oraz szkolnego chórku.

Przypomniano wydarzenia ze 120 lat dziejów  niewoli Polski. "Wiatr historii"  ustami orła - narratora prowadził widzów przez zabory,  emigrację, przypomniał utworzenie "Legionów Polskich" i hymnu narodowego.

 

 

 

 

Wspomniano powstania, bunt dzieci we Wrześni i okoliczności powstania "Roty" aż do radosnego odzyskania wolności.

 

 

Słowa przeplatały się z piosenkami żołnierskimi wykonywanymi przez szkolny chór i solistów oraz utworami Fryderyka Chopina granymi przez Mateusza Kisiela z VIa. Usłyszeliśmy "Biały krzyż", "Rotę", "Rozkwitały pąki białych róż", "Legiony", "Przybyli ułani", "Taki kraj".

    Całe widowisko było wzruszające i spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Na zakończenie pani dyrektor Urszula Pyk podziękowała serdecznie wykonawcom i nauczycielom przygotowującym uroczystość, - p. A. Kwiecień i p. R .Pituli . Piękne dekoracje przygotowały panie L. Adach oraz K. Niepołońska.

 

 

Swięto EdukacjiNarodowej

              Święto Edukacji Narodowej uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 14.10.2015 r. W przedstawieniu słowno-muzycznym, z tej  okazji, wystąpili uczniowie kl. III b, II b, V a, VI b oraz szkolny zespół wokalny. Obejrzeliśmy scenki ukazujące codzienną pracę nauczycieli - lekcje na wesoło oraz wysłuchaliśmy pięknych wierszy i piosenek. Po podziękowaniach i życzeniach dla nauczycieli dzieci wręczyły każdemu z pedagogów przygotowane laurki. Następnie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu organizowanego przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego pt. "Portret mojego nauczyciela". Niespodzianką dla nauczycieli była konkurencja polegająca na odnalezieniu, wśród zaprezentowanych na wystawce, swoich portretów. One także były prezentem dla nauczycieli. Na zakończenie podziękowania i życzenia dla całego grona złożyła Pani Dyrektor U. Pyk, która wręczyła zasłużonym nauczycielom Nagrody Dyrektora. Gratulujemy nagrodzonym!

            Akademia została przygotowana przez panie: Beatę Dąbrowską, Dorotę Kruzel, Dorotę Sępioł-Skórę i Jolantę Segiecińską-Urbanek. Oprawę muzyczną zawdzięczamy panu Rafałowi Pitule, a piękne dekoracje pani Lidii Adach.

Wycieczka do lasu

Dnia 2 października uczniowie klas IIa, IIb i IIc odbyli wycieczkę do lasu. Tematem przewodnim wycieczki była "Budowa warstwowa lasu". Pracownicy Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat mieszkańców lasu oraz poszczególnych warstw jakie posiada las.

 

 

Dzień Chłopaka w Va

                02.10.2015 r. uczniowie klasy Va wzięli udział w wycieczce do ośrodka "Telegraf". Wyjście było zorganizowane z okazji, niedawno obchodzonego, Dnia Chłopaka. Główną atrakcją tego dnia była nauka gry w minigolfa. Pogoda była piękna i wszyscy bawili się doskonale. 

XVI Rajd Pielgrzymkowy

                Po raz kolejny wzięliśmy udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym. Tegoroczna wędrówka, miała miejsce 26.09.2015 r.  Pokonaliśmy 9 kilometrową trasę z Nowej Słupi przez Kobylą Górę, Trzciankę na Święty Krzyż. Niestety w tym roku maszerowaliśmy przez cały czas w ulewnym deszczu. Razem z nami dotarło do mety ponad 4 tys. turystów-pątników. Na zakończenie uczestniczyliśmy we mszy świętej. 

Goście z przedszkola

25 września 2015 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach odwiedziły naszą szkołę. Uczniowie kl. II c opowiedzieli przedszkolakom o szkole i zaprosili młodszych kolegów do wspólnej zabawy i nauki. Następnie odbył się spacer po szkole, podczas którego przedszkolaki poznały sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę oraz salę gimnastyczną.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

    Pierwszego września uczniowie szkoły podstawowej  rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/2016. Pani dyrektor mgr Urszula Pyk serdecznie przywitała dzieci, zwłaszcza klasę czwartą, której wychowawczynią została pani mgr Sylwia Wolańska oraz przybyłych rodziców i wszystkich nauczycieli. Do powitania dołączyła się przewodnicząca Rady Rodziców, pani Beata Sadowska. Społeczności szkolnej została przedstawiona nowa pani wicedyrektor, mgr Hanna Skrzek. Po części oficjalnej uczniowie z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.