WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY – rok szkolny 2020/2021

Już niedługo rozpoczniemy wspólnie szkolną wędrówkę. Czekają na Ciebie nowe książki, koleżanki, koledzy i nauczyciele. Zbierz dużo chęci i uśmiechu, aby zawsze były z Tobą podczas nauki i zabawy w naszej klasie. Wspólnie z Rodzicami przygotuj potrzebne materiały:

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY – rok szkolny 2020/2021

tornister – plecak powinien być dopasowany do wzrostu dziecka, który dobrze przylega do pleców i łatwiej w nim poukładać poszczególne przedmioty, niż plecak typu “worek”.

1. Podręczniki i karty pracy – należy je obłożyć i podpisać (uczniowie otrzymują je w szkole na początku września z wyjątkiem podręcznika do religii).
  2. Zeszyty – dwa - 16 kartkowe (podpisane):
  • z dwoma grubszymi liniami w kolorze czerwonym i jedną cienką błękitną linią,
  • w kratkę.
  1. Brudnopis - dodatkowy zeszyt w kratkę, który będzie służyć za notatnik i zeszyt do korespondencji (z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, adres zamieszkania, telefony kontaktowe z zaznaczeniem do kogo).
  2. Strój sportowy : biała koszulka, ciemne spodenki, worek na strój - podpisany.
  3. Obuwie zmienne – buty sportowe z białą podeszwą.
  4. Teczka (podpisana), a w niej :
  • blok rysunkowy biały i blok rysunkowy z kolorowymi kartkami A4 (podpisane),
  • blok techniczny biały A3 (podpisany),

• blok techniczny z kolorowymi kartkami A4(podpisany),

• bibuły kolorowe - mały zestaw,

• papier kolorowy samoprzylepny (podpisany).

• farby plakatowe (podpisane).

• pędzle do malowania ( cieńsze i grubsze), kubeczek.

• plastelina 12 kolorów (podpisana).

• pastele olejne (podpisane).

• klej w sztyfcie

• gumka

1. Piórnik z wyposażeniem :
  • 2 ołówki (HB lub 2B, mogą być grubsze, najlepiej trójkątne, ewentualnie sześciokątne),

• linijka 20 cm,

• nożyczki - Uwaga! Najlepiej, aby miały zaokrąglone końce i były dopasowane wielkością do dłoni dziecka. Pamiętaj, że w sklepach papierniczych dostępne są nożyczki dla leworęcznych.

• klej w sztyfcie,

• gumka,

• zamykana temperówka,

• kredki ołówkowe (mały zestaw).

1. 2 teczki – mieszczące format A4 (podpisane).
  2. Pojemnik na śniadanie.