Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W dniu 6 czerwca uczniowie klas II a, III a i III b uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Panią Grażynę Jaklewicz dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować dzieci, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć czy nieszczęśliwych wypadków. Obserwowali i uczyli się czynności z zakresu resuscytacji wykonanych na fantomie. Dzieci  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Bardzo dziękujemy Pani Grażynce za zorganizowanie zajęć i przekazanie uczniom tak cennej wiedzy :)))