Zdrowo jem, więcej wiem

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II a i II c przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem". W czasie realizacji różnorodnych zadań dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania się, zdobywają wiedzę zarówno o produktach szkodliwych dla zdrowa jak i tych służących zdrowiu. Poznają jaką rolę w życiu odgrywa aktywność ruchowa, dowiadują się o związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób. Cały projekt realizowany jest w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. W ramach etapu jesiennego pierwszym zadaniem było poznanie właściwości odżywczych warzyw i owoców i skłonienie uczniów do większego ich spożywania. Dzieci przygotowały przedstawienie "Na straganie" i wystawiły go przed uczniami naszej szkoły oraz przedszkolakami., Uczniowie przygotowali także szaszłyki owocowe,  którymi częstowali uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dodatkowo przyrządzili surówki, które były dodatkiem do domowego obiadu.

Dużo radości przyniosło uczniom przygotowanie ciekawostek na temat poszczególnych warzyw i owoców. Wspólnie z rodzicami opracowali zabawy, chcąc w ten sposób propagować aktywność ruchową.

Przygotowujemy sałatki i surówki.

Inscenizacja wiersza J. Brzechwy "Na straganie".

Częstujemy uczniów i nauczycieli naszymi owocowymi szaszłykami.

Świetnie bawimy się na powietrzu, bo ruch to zdrowie o każdej porze roku.