Zmiany w organizacji kształcenia na odlegość w SP 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach.

Organizacja kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach.

1. W okresie kształcenia na odległość nauczanie zdalne będzie się odbywać za pomocą dziennika elektronicznego „Vulcan” oraz, w miarę możliwości, on-line z wykorzystaniem usługi „Office 365” i aplikacji „Teams”. Czas trwania lekcji on-line to 30 minut.
  2. Monitorowanie i weryfikowanie wiedzy jest dokonywane ze szczególnym uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczniów, poziomu kompetencji informatycznych oraz dostępności posiadanego sprzętu służącego komunikowaniu.
  3. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie mogą mieć wpływu czynniki związane z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i do Internetu.
  4. Oceny uzyskane podczas zdalnego nauczania są dostępne w e-dzienniku.
  5. Ocenianie prowadzone jest zgodnie z przyjętymi w szkole przedmiotowymi zasadami oceniania.
  6. Dopuszcza się przeprowadzanie sprawdzianów pisemnych typu „A” i „B”.
  7. Jeśli uczeń podczas odpowiedzi lub sprawdzianu straci kontakt z nauczycielem na skutek przerwania połączenia internetowego z różnych przyczyn lub nie będzie słyszany podczas udzielania odpowiedzi, prezentowania pracy domowej lub innej formy sprawdzenia wiedzy, nauczyciel może wyznaczyć uczniowi termin napisania sprawdzianu, udzielenia odpowiedzi lub zaprezentowania pracy domowej na terenie szkoły, o czym będzie powiadomiony rodzic / opiekun prawny ucznia.
  8. Jeśli uczeń nie zgłosi się na pierwszy wyznaczony termin, ale nieobecność będzie miał usprawiedliwioną, zostanie uzgodniony drugi termin zaliczenia zaległości na terenie szkoły. Nieobecność w drugim terminie będzie skutkowała oceną niedostateczną. Nieobecność nieusprawiedliwiona podczas pierwszego wyznaczonego terminu oznacza otrzymanie przez ucznia oceny niedostatecznej.
  9. Ocenianiu podlega aktywność uczniów podczas lekcji on-line.
  10. Wychowawca, we współpracy z innymi nauczycielami i pedagogami, pomaga uczniom w rozwiązywaniu bieżących problemów.
  11. Śródroczna i roczna ocena klasyfikacyjna z zachowania uwzględnia systematyczność i sumienność w wywiązywaniu się ze szkolnych obowiązków w czasie zdalnego nauczania.
  12. Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się zgodnie z zasadami przyjętymi w Statucie Szkoły.
  13. O zagrożeniu oceną niedostateczną oraz oceną naganną z zachowania wychowawca klasy informuje rodziców/prawnych opiekunów drogą elektroniczną przez e-dziennik.
  14. Tryb i warunki przeprowadzania egzaminu poprawkowego, klasyfikacyjnego, sprawdzianu wiadomości i umiejętności w trybie odwoławczym oraz warunki uzyskania wyższej niż przewidywana oceny rocznej z zajęć edukacyjnych odbywa się zgodnie z zasadami przyjętymi w Statucie Szkoły z tym, że podanie do wychowawcy klasy o podwyższenie rocznej oceny klasyfikacyjnej wpływa drogą elektroniczną przez e-dziennik.
  15. Egzaminy poprawkowe, klasyfikacyjne, sprawdziany wiadomości i umiejętności w trybie odwoławczym oraz sprawdziany warunkujące uzyskanie wyższej niż przewidywana oceny rocznej z zajęć edukacyjnych odbywają się na terenie szkoły po wcześniejszym ustaleniu wszelkich środków bezpieczeństwa i z zachowaniem zasad BHP.
  16. Realizacja obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego obejmuje przesyłanie uczniom zestawów ćwiczeń możliwych do wykonania w warunkach domowych oraz linków do filmów instruktażowych dotyczących różnorodnych ćwiczeń. Uczniowie mogą być oceniani za przygotowanie prezentacji lub innych zleconych przez nauczyciela prac o tematyce sportowej i zdrowotnej.