ZIELONA SZKOŁA ! HURA !!

INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA

 

  1. CO DZIECKO POWINNO MIEĆ ZE SOBĄ:

    1. LEKI: Jeśli uczestnik zażywa na stałe lub okresowo leki, prosimy o dołączenie ich do bagażu lub oddanie opiekunom lub wychowawcy wraz z opisem ich przyjmowania. Informacje nt. chorób, alergii i leków powinna być szczegółowo opisane w Karcie Zdrowia Prosimy aby każde dziecko miało ze sobą krem z wysokim filtrem UV oraz spray na komary.

    2. UBIÓR: Prosimy, aby dzieci miały ze sobą zmienne ubranie oraz bieliznę. Zalecamy nie kupować dzieciom specjalnych nowych ubrań na wyjazd. Stój powinien być wygodny i funkcjonalny dostosowany do różnych warunków pogodowych i temperatur:  spodnie, bluzy z długim rękawem, sweter, koszulki z krótkim rękawem,  kurtki przeciwdeszczowe,  rajstopy, kilka par ciepłych skarpet,  nakrycie na głowę (kapelusz, chustki, czapeczki z daszkiem) + okulary przeciwsłoneczne  zmienne obuwie (sportowe, odporne na przemakanie, dobre na piesze wycieczki w tym wyprawy górskie) oraz obuwie zmienne do ośrodka (pantofle, kapcie),  w przypadku programu sportowego: dresy i podkoszulki na zmianę,  w przypadku programu artystycznego: FARTUSZEK LUB PODKOSZULEK, który będzie zakładało podczas prac artystycznych. Taki strój powinien być przeznaczony na zajęcia, podczas których dzieci będą mogły się brudzić!

    3. DOKUMENTY:  Legitymacja uczniowska (wszystkie dzieci wyjeżdżające na zielone szkoły, wycieczki, obozy, kolonie w kraju i za granicą)  PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY (wszystkie dzieci wyjeżdżające na zielone szkoły, wycieczki, obozy, kolonie odbywające się za granicą lub których program częściowo realizowany jest poza granicami RP, np. wycieczka jednodniowa do Niemiec, Czech itp.)

    4. SPRZĘT: Prosimy, aby dzieci nie posiadały ze sobą drogich i nowych przedmiotów, jak: telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, kamery czy sprzęt do gier (piłki, paletki itp.) Zalecamy, by dzieci maiły ze sobą przedmioty mniej wartościowe lub nie zabierały ich w ogóle. Dzieci mogą mieć ze sobą ulubione materiały plastyczne: kredki, farby, szkicowniki lub książki. Nie będą one wykorzystywane podczas ogólnych zajęć, ale jedynie w czasie wolnym. Prosimy, aby dzieci miały ze sobą ulubione płyty z muzyką (do wykorzystania podczas dyskoteki). Dodatkowo zachęcamy do zabrania: piłki nożnej, piłki do siatkówki, skakanek lub rakietek do badmintona. Sprzęt sportowy jest obecny na terenie ośrodków, ale przy większej ilości dzieci zawsze się przydaje dodatkowy, szczególnie dla młodych amatorów sportów.

    5. JEDZENIE I KIESZONKOWE: Dzieci będą miały zapewnione podczas pobytu pełnowartościowe posiłki (wg ustaleń zawartych w umowie), dlatego prosimy, aby dzieci nie zabierały ze sobą konserw, zupek w proszku oraz nadmiernej ilości słodyczy. Jednocześnie prosimy, aby dzieci nie zabierały ze sobą grzałek, czajników, sztućców itp.... Prosimy, aby każde dziecko miało ze sobą wodę mineralną w opakowaniu 0,5l, które po wypiciu zawartości zostawi na kolejne dni. Do pustych butelek dzieci będą mogły sobie nalewać wodę, soki lub herbatę podczas posiłków na pozostałą część dnia. W sprawach finansowych prosimy o zachowanie umiaru. Wszystko, co niezbędne będzie zapewnione w ośrodku zakwaterowania.

    II. KONTAKT Z DZIECKIEM PODCZAS WYAJZDU Wiemy, że dla każdego rodzica bardzo ważne jest utrzymywanie stałego kontaktu telefonicznego ze swym dzieckiem. Nie mniej jednak apelujemy o rozwagę i przestrzeganie pewnych zasad w tej kwestii. Państwa dzieci wyjeżdżając z firmą ARTRIP s.c. biorą udział w zajęciach i warsztatach każdego dnia oraz innych punktach programu. Celem tych wyjazdów jest edukacja, zabawa, usamodzielnianie oraz budowanie dobrych relacji rówieśniczych. Dlatego telefony w czasie trwania kluczowych zajęć dekoncentrują ucznia i całą grupę. Jeśli tych telefonów jest dużo, to prowadzenie zajęć jest w ogóle niemożliwe. Prosimy również pamiętać, że wiele warsztatów odbywa się w plenerze, gdzie bardzo łatwo zgubić telefon oraz narazić się na niepotrzebne koszty. Dlatego apelujemy, aby:  dzwonić do dzieci rano do 10.00, w południe ok. 13.00 – 14.00 a najlepiej wieczorami po 21.00  w sytuacjach bardzo pilnych dzwonić bezpośrednio do wychowawcy, nauczyciela, trenera ARTRIP (nr zostanie podany na 7 dni przed wyjazdem)  dzieci nie brały telefonów komórkowych na warsztaty, z przyczyn które zostały powyżej opisane.

 

  1. INFORMACJE NT FAKTUR INDYWIDUALNYCH I ZAŚWIADCZEŃ

    1. O wydanie faktury indywidualnej mogą ubiegać się jedynie rodzice dzieci, którzy dzięki niej otrzymają dofinasowanie np. w miejscu pracy.

    2. Ilość wystawionych faktur indywidualnych nie może przekraczać 15% ilości uczestników jednego wyjazdu.

    3. Usługa na fakturze opisywana jest następująco: Udział dziecka (imię i nazwisko) w zielonej szkole/wycieczce szkolnej w terminie (data wyjazdu) w miejscu (nazwa miejscowości).

    4. Firma Artrip nie zgadza się na zmianę nazwy usługi na fakturze

    5. Lista z danymi osób należy dostarczyć do firmy Artrip s.c. w terminie do dwóch tygodni przed rozpoczęciem wyjazdu na formularzu załączonym do umowy. Zgłoszenia wysłane po terminie lub w innej formie nie będą brane pod uwagę.

     

    IV. INFORMACJA WS WYKONYWANIA FOTOGRAFII: Podczas trwania zielonych szkół prowadzonych przez Akademie Rozwoju Twórczego „Artrip” instruktorzy wykonują fotografie dokumentujące pracę dzieci. Zdjęcia te zostają poddane ogólnej obróbce i nagrywane na płytę CD a następnie przekazywane Wychowawcy klasy. Każda klasa otrzymuje po jednej płycie oraz link z hasłem do pobrania zdjęć przez uczestników wyjazdu. Zdjęcia nie mają charakteru fotografii artystycznej, wykonywane są w momentach, kiedy trenerzy mają możliwość ich zrobienia bez uszczerbku na jakości prowadzonych zajęć. Wykonywanie zdjęć wymaga wyrażenia zgody przez Rodzica/Opiekuna na odpowiednim formularzu. Jeśli wszyscy Rodzice nie uczynią tego, fotografie będą robione tylko pracom dzieci lub obiektom. Ze względu na intensywny czas wiosennych wyjazdów, zdjęcia przygotowywane są podczas wakacji i dostarczane do szkoły w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego. V. REGULAMIN UCZESTNIKA: Prosimy o zapoznanie z regulaminem każde dziecko oraz o rozmowę dlaczego ważne jest jego przestrzeganie podczas wyjazdu.

    1. Uczestnik zobowiązany jest do:  budowania atmosfery przyjaźni, otwartości i życzliwości  odnoszenia się do wszystkich uczestników oraz spotkanych osób z życzliwością i szacunkiem  aktywnego udziału w zajęciach i warsztatach zgodnie z zaakceptowanym programem  przestrzegania harmonogramu dnia, punktualnie stawiać się na wyznaczone spotkania  dbania o higienę osobistą i czystość otoczenia  natychmiastowego zgłaszania opiekunom o chorobie, skaleczeniu lub złym samopoczuciu. 2. Zabrania się posiadania i zażywania alkoholu, tytoniu, narkotyków, środków odurzających oraz wszczynania awantur, zakłócania spokoju innym uczestnikom wypoczynku.

    3. Zabrania się zachowania agresywnego, używania wulgarnych słów i zwrotów, używania przemocy wobec jakiegokolwiek Uczestnika projektu.

    4. Zabrania się używania telefonów komórkowych oraz sprzętu rejestrującego w celach ośmieszania, publikacji filmów i zdjęć.

    5. Firma Artrip s.c. nie ponosi odpowiedzialności za mienie Uczestnika w przypadku, gdy w wyniku winy, lekkomyślności lub niedbalstwa Uczestnika dojdzie w miejscu publicznym do zamiany, zapomnienia, zniszczenia, zgubienia lub kradzieży mienia.

    6. Uczestnik, rodzice lub opiekunowie prawni ponoszą materialną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez Uczestnika podczas udziału w wyjeździe.

    7. Uczestnik ma prawo do opieki medycznej, wsparcia pedagogicznego, poczucia bezpieczeństwa, ochrony prywatności i godności w każdym momencie trwania wyjazdu. W przypadku naruszenia powyższych praw, Uczestnik powinien zgłosić problem jak najszybciej do Wychowawcy, Opiekuna lub Trenera Artrip. W sytuacji nagminnego i rażącego łamania wyżej wymienionych zasad regulaminu Uczestnik może zostać usunięty z imprezy. W przypadku skreślenia z listy uczestników w trybie natychmiastowym z powodu poważnego naruszenia regulaminu, firma Artrip s.c. nie jest zobowiązana do zwrotu kwoty wpłaconej przez Uczestnika ani zwrotu kosztów podróży powrotnej.

     

    VI. OPIEKA MEDYCZNA

    1. Na terenie ośrodka zakwaterowania ogólnodostępna jest apteczka wyposażona w materiały niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy.

    2. Na terenie ośrodka zakwaterowania nie dyżuruje całodobowo lekarz ani pielęgniarka.

    3. W każdej sytuacji wymagającej nagłej interwencji medycznej niezwłocznie wzywane jest pogotowie.

    4. O sytuacji zdrowotnej dziecka informowani są na bieżąco Rodzice lub Opiekunowie Prawni. To oni, po konsultacjach z lekarzem i wychowawcami, podejmują decyzje o dalszym udziale dziecka w wyjeździe.

    5. W przypadku konieczności przerwania wypoczynku z przyczyn zdrowotnych Rodzice lub Opiekunowie Prawni zobowiązani są na własny koszt do zapewnienia dziecku transportu powrotnego.

     

    VII. W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY PISAĆ NA ADRES: infartrip.pl

     

     

    PROGRAM AKTYWNA ZIELONA SZKOŁA

    04 – 08.06.2018 MAZURY

    DZIEŃ I

    08.00 PRZYJAZD DO OŚRODKA, ZŁOŻENIE BAGAZY W PRZECHOWALNI, SPOTKANIE INAUGURACYJNE Z KADRĄ

    09.00 – 14.00 WYCIECZKA PIESZA Z PRZEWODNIKIEM DOOKOŁA JEZIORA BĘSKIEGO (TRASA OK.5 KM) Poznajemy:  historię utworzenia najstarszego rezerwatu na Warmii i Mazurach  żerowisko bobrów  pomnik przyrody – 400 letni dąb „Batory”  miejsce widokowe – Jezioro Bęskie i skrywana w nim tajemnica ( zatopiony transport wojskowy)

    14.30 – 15.30 OBIAD ZAKWATEROWANIE W POKOJACH

    16.30 – 19.00 WARSZTATY LAND ART

    19.30 KOLACJA WIECZÓR INTEGRACYJNY (każdy wieczór prowadzony przez animatorów, program ustalany z Uczestnikami)

    CISZA NOCNA

    DZIEŃ II

    08.30 ŚNIADANIE

    SPOTKANIA WARSZTATOWO – INTEGRACYJNE (2 – 2,5h; prowadzone przez trenera Artrip) ZESPÓŁ I WARSZTATY MALARSTWA WITRAŻOWEGO Malarstwo na szkle jest bajkową, dającą wspaniałe efekty techniką artystyczną. Wymaga skupienia, ale nawet osoby bez doświadczenia artystycznego podczas warsztatów są w stanie wykonać bardzo interesujące prace. Malarstwo na szkle ma niezwykłą moc i bardzo absorbuje każdego uczestnika zajęć, niezależnie od wieku. Podczas warsztatu używamy profesjonalnych farb i narzędzi. ZESPÓŁ II WARSZTATY MALARSTWA NA JEDWABIU Jedwab jest pięknym i szlachetnym materiałem. W dotyku miękki, śliski i bardzo delikatny. Ręcznie malowany nabiera dodatkowego blasku i niepowtarzalnego uroku – staje się jedyny na świecie! Sam proces malowania jest niezwykle przyjemny i łatwy a zarazem zaskakujący. Podczas warsztatu projektujemy wzór, poznajemy różne techniki malowania na jedwabiu oraz sposoby utrwalania dekoracji na nim.

    13.30 OBIAD SPOTKANIA WARSZTATOWO – INTEGRACYJNE (2 – 2,5h; prowadzone przez trenera Artrip) ZESPÓŁ I WARSZTATY MALARSTWA NA JEDWABIU ZESPÓŁ II WARSZTATY MALARSTWA WITRAŻOWEGO

    18.00 KOLACJA WIECZÓR INTEGRACYJNY (możliwość zorganizowania wycieczki rowerowej dla chętnych)

    CISZA NOCNA

    DZIEŃ III

    08.00 ŚNIADANIE WYCIECZKA DO MAZUROLANDII (program edukacyjny) Mazurolandia powstała z myślą o wszystkich, którzy poszukują ciekawej formy spędzania czasu. To wyjątkowe miejsce, gdzie wspaniała zabawa łączy się z poznawaniem zabytków, kultury oraz historii Warmii i Mazur. PROGRAM TEMATYCZNY REALIZOWANY PODCZAS POBYTU W MAZUROLANDII DO WYBORU: m.in.: TAJEMNICE WILCZEGO SZAŃCA, RYCERZE lub KRZYŻACY CZAS ZABAWY NA TERENIE MAZUROLANDII

    14.00 OBIAD GRA TERENOWA – TEAM BUILDING Gra terenowa prowadzona przez kadrę Artrip daje możliwość sprawdzenia zespołu w sytuacjach trudnych i nieprzewidywalnych. Odwaga, pomysłowość i gotowość do współpracy będzie kluczem do pokonania kolejnych etapów i zadań. Akcja rozegra się w terenie niezależnie od warunków atmosferycznych, dlatego wymagany jest odpowiedni strój (nieprzemakalne, sportowe obuwie, kurtki przeciwdeszczowe, wygodna, ciepła odzież, plecak podręczny).

    18.00 KOLACJA

    WIECZÓR INTEGRACYJNY

    DZIEŃ IV

  1. 00 ŚNIADANIE + SUCHY PROWIANT WYCIECZKA AUTOKAROWA MRAGOWO Miasto leży między jeziorami Czos i Juno znane jest z odbywającego się co roku "Picnicu Country". Najstarszym zabytkiem jest kościół ewangelicki z 1734. Warty jest także ratusz z niewielką wieżyczką i zegarem. MIKOŁAJKI Malownicze miasteczko położone na przesmyku pomiędzy jeziorami Mikołajskim i Tałty, nazywane często "Wenecją Mazur". Niewątpliwie jest to najważniejszy port w krainie Wielkich Jezior.
  2. 17.30 OBIADOKOLACJA
    1. WIECZÓR INTEGRACYJNY

      CISZA NOCNA

      DZIEŃ V

      08.00 ŚNIADANIE Pakowanie, sprzątanie pokoi PLENER MALARSKI Zajęcia z różnych technik malarskich mogą być wspaniałą zabawą oraz okazją do nauki nowych umiejętności. Podczas pleneru zaproponujemy uczestnikom pracę na podobraziach malarskich lub surowym drewnie, przy użyciu farb akrylowych oraz rożnych narzędzi, jak: pędzle, szpachle, drapaki, gąbki, patyki lub kora drewna. Pokażemy jak ciekawie łączyć materiały i techniki oraz eksperymentować nimi w celu uzyskania nowych efektów. Zwrócimy uwagę na detale otaczającej rzeczywistości oraz światło, przestrzeń i charakter krajobrazu. Skupimy się na sposobach wyrażania indywidualnych emocji i ekspresji w kontakcie z naturą, nie na jej kopiowaniu.

      13.00 OBIAD

      UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZIELONEJ SZKOŁY I POŻEGNANIE

      WYJAZD

 

 

Regulamin umowy Projektu prowadzonego przez Akademię Rozwoju Twórczego „Artrip”

s.c. I. Wyjaśnienie pojęć. Projekt – Zielona Szkoła, Wycieczka lub Obóz o charakterze edukacyjno – rekreacyjnym Uczestnik – Uczeń lub Opiekun biorący udział w Projekcie Klient – Osoba lub Instytucja zawierająca umowę uczestnictwa w Projekcie w imieniu Uczestników Wykonawca – Akademię Rozwoju Twórczego „Artrip” s.c.

  1. Warunki uczestnictwa i forma płatności. 1

    . Niniejsze warunki uczestnictwa stanowią integralną część umowy, z którymi Klient zobowiązany jest się zapoznać przed podpisaniem umowy.

    2. Zawarcie umowy następuje poprzez jej podpisanie przez Klienta i przedstawiciela Wykonawcy tj. Akademię Rozwoju Twórczego „Artrip” s.c.

    3. Klient zobowiązany jest przedstawić wstępną listę Uczestników w dniu podpisania umowy. Na jej podstawie obliczona zostanie wstępna stawka jednostkowa dla pojedynczego Uczestnika zgodnie z ustaloną ceną.

    4. Klient zobowiązany jest przedstawić ostateczną listę Uczestników w ustalonym w umowie terminie, na jej podstawie obliczona zostanie ostateczna stawka jednostkowa dla pojedynczego Uczestnika zgodnie z ustalona ceną.

    5. Klient zobowiązany jest wpłacić na rzecz Wykonawcy kwotę ustaloną w Umowie.

    III. Cel, charakter i przebieg projektu.

    1. Projekt to impreza o charakterze edukacyjnym i turystycznym, której głównym celem jest wieloaspektowa forma pracy z grupą młodych ludzi. Program wyjazdu skonstruowany jest zgodnie z programem nauczania. Warsztaty edukacyjne stwarzają natomiast okazję do odkrywania własnych pasji i kreatywności, a zarazem są znakomitą zabawą i pozwalają na zbliżenie z rówieśnikami.

    2. Wykonawca zobowiązuje się do wypełnienia wszystkich usług określonych w &3.1 podpisanej Umowy.

    3. W każdym Projekcie bierze udział przynajmniej 1 instruktor/opiekun/rezydent/pilot posiadający doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi i młodzieżą. Wykonawcę podczas Projektu reprezentuje wskazany instruktor/opiekun/rezydent.

    4. Kierownikiem wycieczki z ramienia szkoły pozostaje, wyznaczony przez dyrektora placówki, nauczyciel posiadający stosowne uprawnienia.

    IV. Realizacja umowy. Reklamacje.

    1. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za niedociągnięcia w Projekcie wynikłe z przyczyn od niego niezależnych np. warunki atmosferyczne, decyzje władz państwowych, działanie siły wyższej, zawinione działania lub zaniechania Klienta.

    2. Wykonawca nie dokonuje zwrotu wpłaconych należności za Projekt, jeżeli Uczestnik nie uczestniczył w całości lub w części Projektu z przyczyn: a. leżących po stronie Uczestnika, jak np. dobrowolna rezygnacja z części lub całości działań Projektu, b. za które, na zasadach ogólnych, odpowiadają osoby trzecie, tj. inne niż pracownicy i kooperanci Wykonawcy, c. wynikających z działania siły wyższej rozumianej jako zdarzenie zewnętrzne, nadzwyczajne i nieprzewidywalne pomimo dołożenia należytej staranności.

    3. Wykonawca ma prawo zmienić kolejność realizacji poszczególnych punktów programu w tym wycieczek, bez uszczerbku na jakości Projektu.

    4. Wykonawca ma prawo odwołać Projekt najpóźniej na 10 dni przed jej rozpoczęciem na skutek działania siły wyższej. Uczestnikom zwracana jest wówczas wpłacona kwota w pełnej wysokości.

    5. Dokonane wpłaty mają charakter zadatku.

    6. Brak dokonania przez Klienta należnej wpłaty w ustalonym terminie traktowany jest jako rezygnacja z Projektu z zastosowaniem ustaleń pkt.IV.7.

    7. Jeżeli Klient (zgłoszona grupa) zrezygnuje z udziału w Projekcie na jakimkolwiek etapie z przyczyn leżących po jego stronie, wpłacone do tej pory kwoty nie zostaną zwrócone, chyba że strony ustalą inaczej i zostanie to spisane w aneksie do umowy.

    8. W przypadku rezygnacji pojedynczych uczestników (uczniów) w liczbie więcej niż 2 uczniów, osoba ta jest zobowiązana do zgłoszenia na swoje miejsce innego uczestnika, który pokryje w pełni koszty wyjazdu zgodnie z cennikiem. W innym wypadku wpłacona do tej pory kwota przez uczestnika nie zostanie zwrócona.

    9. W przypadku nagłej choroby lub sytuacji losowej uniemożliwiającej uczestnictwo Ucznia w Projekcie na ok. 1–3 dni przed wyjazdem, po zweryfikowaniu sytuacji przez Organizatora, zostanie zwrócone Rodzicom dziecka 40% z kwoty 400PLN lub 425PLN. Zwrotowi nie podlega opłata za transport. Rodzic chcąc ubiegać się o zwrot wspomnianej kwoty zobowiązany jest do przedstawienia odpowiednich zaświadczeń potwierdzających autentyczność zaistniałej sytuacji.

    10. Wykonawca ma prawo w przypadku zmniejszenia liczby zgłoszonych Uczestników, zmienić cenę Projektu lub go odwołać.

    11. Wszelkie zastrzeżenia należy zgłaszać w miejscu ich zaistnienia przedstawicielowi Wykonawcy celu ich usunięcia.

    12. Wykonawca przyjmuje reklamacje w ciągu 14 dni od dnia zakończenia Projektu. Podstawę do rozpatrzenia reklamacji dotyczącej ilości lub jakości świadczeń stanowi pisemna reklamacja. Wykonawca ma obowiązek rozpatrzenia reklamacji w ciągu 30 dni od dnia jej otrzymania.

    13. Wykonawca ma obowiązek dokonania zwrotu części lub całości wpłat w ciągu 10 dni od daty uznania reklamacji. Od zwracanych kwot nie przysługują odsetki.

     

    V. Regulamin uczestnictwa w Zielonej Szkole:

    1. Uczestnik zobowiązany jest stosować się do regulaminów obowiązujących podczas projektu (zielonej szkoły, wyjazdu, ośrodka, kąpieli, poruszania się po drogach, przeciwpożarowy) oraz do poleceń kadry: kierownika, wychowawców, instruktorów i animatorów.

    2. Zabrania się samowolnego opuszczania terenu ośrodka, odłączania się od grupy podczas wyjazdów, wycieczek i warsztatów oraz przebywania poza swoim pokojem w czasie ciszy nocnej.

    3. Uczestnik zobowiązany jest zabrać ze sobą aktualną legitymację szkolną oraz ważny paszport (na wyjazd zagraniczny).

    4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za mienie Uczestnika w przypadku, gdy w wyniku winy, lekkomyślności lub niedbalstwa uczestnika dojdzie w miejscu publicznym do zamiany, zapomnienia, zniszczenia, zgubienia lub kradzieży mienia.

    5. Uczestnik, rodzice lub opiekunowie prawni ponoszą materialną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez uczestnika podczas uczestnictwa w Projekcie.

    6. Uczestnik zobowiązany jest do:  aktywnego udziału w zajęciach i warsztatach zgodnie z zaakceptowanym programem  przestrzegania harmonogramu dnia, punktualnie stawiać się na wyznaczone spotkania  dbania o higienę osobistą i czystość otoczenia  budowania atmosfery przyjaźni, otwartości i życzliwości  odnoszenia się do wszystkich uczestników projektu oraz spotkanych osób z życzliwością i szacunkiem  natychmiastowego zgłaszania opiekunom o chorobie, skaleczeniu lub złym samopoczuciu.

    7. Zabrania się posiadania i zażywania alkoholu, tytoniu, narkotyków, środków odurzających oraz wszczynania awantur, zakłócania spokoju innym uczestnikom wypoczynku.

    8. Zabrania się zachowania agresywnego, używania wulgarnych słów i zwrotów, używania przemocy wobec jakiegokolwiek Uczestnika projektu.

    9. Zabrania się używania telefonów komórkowych oraz sprzętu rejestrującego w celach ośmieszania, publikacji filmów i zdjęć.

    10. Uczestnik ma prawo do opieki medycznej, wsparcia pedagogicznego, poczucia bezpieczeństwa, ochrony prywatności w każdym momencie trwania Projektu. W przypadku łamania wyżej wymienionych zasad regulaminu Uczestnik może zostać usunięty z imprezy. W przypadku skreślenia z listy uczestników w trybie natychmiastowym przez Wykonawcę z przyczyn o których mowa w pkt. V. Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu kwoty wpłaconej przez Uczestnika, pomniejszonej o wartość wykorzystanych świadczeń i faktycznie poniesionych kosztów, których zestawienie przekazane zostaje niezwłocznie po wypowiedzeniu umowy.

    VI. Postanowienia końcowe. Wszystkie inne uregulowania warunków uczestnictwa dokonywane będą w formie informacji wysyłanych do Klienta przed imprezą. W sprawach nie uregulowanych w niniejszych warunkach uczestnictwa mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego oraz inne przepisy powszechnie obowiązujące.